V Ordinaci hraje Agáta manželku doktora Daniela Zacha (Robert Urban) Kláru a jde o povedený páreček. On je záporák, který neváhá jít přes mrtvoly a manipuluje kdekým, včetně své ženy. „Občas si říkám, jestli má Klára vůbec nějaké příznivce, protože podle toho, jak se chová, bych jí teda palce nedržela. I když je záměrně nesympatická, snažím se ji hrát tak, aby diváci pochopili, že má i svou lidskou stránku. Že ji bolí, když si uvědomí, co se s ní děje, a že si takový život nepředstavovala, protože žije s velkým manipulátorem a trpí nedostatkem sebevědomí,“ popisuje svou roli Agáta Kryštůfková. Naopak Viky v seriálu Táta v nesnázích je holka, která je asi všem sympatická. Ze sester je nejstarší a tátovi tak trochu dělá zpovědníka, je nejklidnější a nemá tak velké ambice jako její sestry. „I já jsem nejstarší ze tří sourozenců. Můj táta mi byl taky vždycky oporou, naposledy třeba, když jsem před nějakou dobou sháněla byt a mohla bydlet měsíc u něj. Táta by měl být podle mě hlavně milující. Láska ovšem není rozmazlování, a zase naopak respekt se nezískává strachem. Řekla bych, že během dospívání je nejdůležitější ten pocit, že za vámi rodiče někde vzadu stojí, i když se zdá, že je nepotřebujete. A myslím, že to náš seriálový táta dělá. I když ho holky někdy naštvou nebo s nimi nesouhlasí, stále stojí při nich a je připravený je chránit,“ říká herečka.

Zdroj: Youtube

Agátu teď můžeme vidět taky v kinech ve sci-fi Bod obnovy, které diváky hodně zaujalo. Hraje v něm Petru Legerovou, což je pracovnice Institutu obnovy a oddaná podřízená svého šéfa. Tento institut umožňuje lidem, kteří zemřeli jinou než přirozenou smrtí, být „obnoveni“. Musejí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti. „Nepatřím mezi nadšence sci-fi, o to víc mě ale lákalo si v něm zahrát. Když jsem film pak viděla, byla jsem jím nadšená, předčil všechna moje očekávání. Je v něm plno scén, které jsou atmosférické, vzbuzují mrazivý pocit nejisté budoucnosti,“ líčí herečka, kterou jsme mohli vidět také ve filmech Marťanské lodě, Mimořádná událost, v seriálech Pozadí událostí, Ochránce, Polda, Dáma a Král a dalších. Na divadelních prknech pak vystupuje v pražském A studiu Rubín nebo v Dejvickém divadle, kde se v představení Komplic potkává také s Martinem Pechlátem.

Večer s partnerem u deskových her

Agáta Kryštůfková se narodila 24. března 1993 v Praze. Vystudovala brněnskou JAMU, i když prý během studií na gymnáziu uvažovala o tom, že bude pokračovat na politologii. Baví ji taky historie a výtvarné umění. Ostatně k němu má blízko, její otec je malíř a grafik Petr Kryštůfek.

Jejím partnerem je herec Tomáš Havlínek, žijí spolu zhruba rok a půl a prý jim momentální stav vyhovuje. Agáta už byla dva roky vdaná, jmenovala se Červinková, po rozvodu si vzala zpět své rodné příjmení. A možná proto, že jí první manželství nevyšlo, se do něj znovu nežene. Její partner má dcerku Juditu s herečkou Beátou Kaňokovou a má ji ve střídavé péči, takže Agáta je v určité týdny nevlastní maminkou. A v ty opačné ráda občas vyrazí podívat se třeba na kolegy do divadla. Ale nejraději prý má momenty, kdy jsou s Tomášem doma jen sami dva a hrají třeba deskové hry. Agáta nemá ráda moc velké horko, takže co se týče dovolené, volí destinace podle toho. Nadchly ji například Kanárské ostrovy. Herečka taky ráda vyrábí koláže, baví ji pomocí nůžek, lepidla a obrázků vytvářet nové kombinace a dávat nové významy věcem, které už něco znamenaly.

Zdroj: časopis TV pohoda

Související články