Victoria Velvet se narodila v listopadu 1983, loni oslavila přesně 40. narozeniny. Otec byl Čech a matka Namibijka. Díky ní vlastně začala zpívat gospely v kostelech. Celá rodina se do Česka přestěhovala až v roce 1998.

Hudba tvořila velkou část života Victorie Velvet

Tady Victoria, která v poslední době vystupovala pod jménem Victoria Vera Blyth, vystudovala hudbu, která jejím životem prostupovala od dětství. Rodným jménem byla Věra Ficková, ale u nás je známá víc jako Victoria Velvet. Brzy začala vystupovat po klubech, vyjela i na turné se zpěvačkou Darou Rolins, a co nevidět vydala první singl Křídla.

Cover písně Hotel California od Eagles:

Zdroj: Youtube

Říkalo se o ní, že je vycházející hvězdou domácí popové R’n’B scény. Do širšího povědomí se zapsala hitem Cry a rovněž cover verzí skladby Hotel California od skupiny Eagles, k níž měla blízký vztah kvůli svému tátovi. Debutové album This Is Me! představila v roce 2006 a o dva roky později vyšlo album Velvet. Má mladší sestru Alexandru, které všichni říkají Bugsy. Ta se dala na dráhu návrhářství, takže se jí nejednou postarala o outfit na hudební vystoupení.

Manžel byl hodně na cestách

S manželem spolu byli dohromady 18 let a jednoduché to vždy nebylo, ostatně jako v každém manželství. Dlouho však měli vztah na dálku. Její manžel David Thomas Blyth byl původem Skot a živil se jako inženýr na ropných plošinách, takže hodně jezdil po světě. Rodina byla často odloučená. Brali se po osmi letech vztahu a v roce 2019 se spolu odstěhovali do Turecka, kde Victoriin muž rozjížděl byznys a ona jej chtěla podpořit. Také si od toho slibovala, že se rodina díky tomu stmelí.

Tři krásné děti

Měli spolu tři děti ve věku 4 až 14 let. Ze starších fotek pořízených tady v Čechách je vidět, že nejstarší syn podědil tmavé oči, zato dcera vypadala jako učiněný blond andílek. Ani v nejmenším se nepodobala mámě nebo africké babičce. Jako třetí se jim narodil opět syn, jehož pojmenovali Zachary. Toho přivedla na svět už v Turecku, kam se rodina přestěhovala.

Pomáhala druhým a rozdávala úsměv

Victoria nikdy nebyla typ ženy, která by doma vyseděla důlek. Byla nejen krásná a talentovaná, měla náležitý temperament a byla i vtipná. Svého času plnila Instagram zábavnými posty, jimiž bavila své fanoušky na sociální síti. Ji zase bavilo rozdávat úsměv, a proto také stála před jedenácti lety u zrodu malé charitativní organizace s velkým srdcem, která se příznačně jmenuje Velvet Smile, a pomáhá dětem, které to potřebují.

V Turecku se vydala hodně směrem sportu. Založila běžeckou organizaci Runkara a podílela se na organizování velkých běžeckých závodů. Stojí například za akcemi Runkara International Half Marathon nebo Kizilcahamam Ultra Trail. Na svém soukromém profilu v popisku uvádí, že charita a sport ji v Turecku motivují. Mimoto pracovala na rozvoji turecko-českých vztahů.

Hádka, která skončila vraždou

Podle tureckých médií mělo k tragédii dojít 11. června ve vile, kde rodina bydlela, a kde v té době byly přítomné i jejich tři děti. Manžel měl najít ve Victoriině mobilu zprávy, kvůli kterým se začali hádat. Hádka se vyostřila natolik, že sáhnul po zbrani a zastřelil ji. Hned nato sám spáchal sebevraždu. V Ankaře nyní probíhá vyšetřování, zda za úmrtím nestojí nakonec ještě někdo třetí.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, Hürriyet, Velvet Smile

Související články