V dnešním měřítku by na modelku byla vlastně docela malá, Twiggy totiž měří jen 168 cm. Přesto udělala velkou díru do světa a v 60. letech ji znali prakticky všichni, navzdory tomu, že její kariéru neprovázely žádné wow skandály. Její vzhled byl dostačující k tomu, aby byla všude a stala se novým metrem pro krásu.

Samá ruka, samá noha

Byl rok 1965 a tehdy patnáctiletá Lesley Hornby přišla do kadeřnického salonu v Londýně jako vlasová modelka. „Byla tenká jako oplatka, měla andělskou tvář a labutí krk. Byla jsem z ní unešený,” vzpomíná kadeřník Nigel Davies (později známý jako Justin de Villeneuve) na první setkání s Twiggy. Aby zdůraznili její rysy, ostříhali ji trošku drze. „Všichni v tom velkém salonu v Mayfairu ji uviděli a ztichli. Tehdy jsem věděl, že jsme na dobré cestě a teď jsem si říkal, že ji musíme vyfotit,” říká de Villeneuve. Brzy na to ji deník The Daily Express prohlásil za ”Tvář roku 66”.

Zdroj: Youtube

Paradoxně, ona svůj zjev nesnášela. „Ať už jste hubená, tlustá, malá, tmavá, blond, zrzavá, chcete být něčím jiným. Chtěla jsem, aby ze mě pohádková víla kmotřička udělala Marilyn Monroe. Neměla jsem žádná prsa, žádné boky, a zoufale jsem po tom toužila,” řekla v jednom z rozhovorů Twiggy, jejíž drobná postava bez křivek byla pro nově vznikající střihy a unisex vzory ideální. To, po čem toužila, bylo všude kolem ní. Modelky ženských tvarů. Jejich jména už si ale dnes pamatuje jen hrstka vyvolených. Zato blondýnku s klučičím sestřihem, modrýma očima a několika vrstvami nalepovacích řas zná každý. Byla jedinečná a díky tomu se na první obálce časopisu objevila ještě jako teenagerka v roce 1967.

Metabolismus od pánaboha

Byla tak hubeňoučká, protože se tak zkrátka narodila. Nepotřebovala držet speciální diety, hubnout, aby dosáhla nižší váhy a menší velikosti oblečení. Svých vytoužených aspoň o trochu větších křivek dosáhla přirozeně až po čtyřicítce. Ženy byly zelené závistí, že ”jedla jako kůň”. „Některé modelky hladoví, ale já jsem byla od přírody hubené dítě. Jedla jsem všechno, dokonce i velké tabulky čokolády, a nemohla jsem přibrat,” říká o svém genofondu jedna z prvních supermodelek.

Teď už si tolik nedopřává a snaží se jíst podle přesvědčení, že člověk je to, co jí. Kupuje převážně bio potraviny, zejména když jde o maso, ráda vaří a miluje svůj chleba. „A většinu večerů si dám skleničku vína,” prozrazuje Twiggy. Podíl na tom zřejmě má i její manžel Leigh Lawson (brali se v roce 1988), který moc nemusí sladké. „Takže když mám já chuť na něco sladkého, dám si večer dva malé čtverečky kvalitní čokolády a to tu touhu uspokojí.”

Jsem pro přirozené stárnutí

Twiggy nejenže nikdy nebyla fanynkou diet, ale nic moc jí neříká ani estetická medicína. Dle svých slov nikdy žádný zákrok nepodstoupila a je pravda, že obličej jí zdobí nějaké ty vrásky, to však neznamená, že by o svůj půvab přišla. Pořád je to ”ta dívka”, usměvavá a trochu záhadná, přestože už spadá do kolonky 70+. „A jestli opravdu cítíte potřebu jít pod kudlu, dobře si prozkoumejte terén a najděte si toho nejlepšího chirurga. Všichni víme, jak špatně to může dopadnout. Pak vidíte nějakou ženu zezadu a říkáte si: ‘Jé, pěkná postava,’ pak se otočí a vypadá, jak kdyby stála ve větrném tunelu.”

Zdroj: iGlanc.cz, Brittanica, Woman and Home, Houma Today, Mirror

Související články