Tvoje kniha se stala úspěšnou, čekala jsi to? Jak se ti od té doby změnil život?
Přiznám se, že nečekala. Je to moje prvotina a nikdo - ani lidé z nakladatelství - nedokázal odhadnout, jak se jí bude dařit a já byla celkem ve stresu, jestli si ji někdo koupí. Nyní není "venku” ani půlroku a už jsme na druhém dotisku, takže si už můžu oddechnout a považovat tuto akci za úspěšnou. Můj život se nijak zásadně neproměnil - jen chodím na víc rozhovorů, víc se podepisuju do knih a našla jsem novou vášeň. Zjistila jsem, že mě psaní povídek a příběhů vážně baví - možná i víc než dělat stand-up comedy. A proto se tomu určitě chci věnovat.

Zdroj: Youtube

Kniha začala žít dalším životem, jaké tvoje aktivity z ní pro tebe nyní vyplývají?
Kniha rozhodně žije vlastním životem, už mě defacto nepotřebuje. (smích) Obrovským úspěchem je,  že se ji rozhodl Lukáš Hejlík adaptovat pro svůj divadlení projekt Listování. V současné době s představením Historky z Tinderu objíždí celou republiku, hrají to ve více než stovce měst, většina shows je beznadějně vyprodaná a je to zkrátka trhák . (smích)  Dělá mi to  obrovskou radost a jsem za to vděčná - díky Listování se moje kniha dostane k novým lidem a mě těší, jak je to baví. Na několika představeních jsem s nimi byla taky - byl to vážně surreálný pocit vidět svůj milostný život inscenovaný na podiu.

Co přesně se z knihy stalo mezi čtenářkami kultovní?
To nedokážu říct, to je spíš otázka na ně. Myslím, že moje kniha je úspěšná tím, že vtipně pojmenovává to, co zná asi každá žena. Hledání toho pravého je zkrátka krkolomná záležitost a občas se vám zdá, že všichni kolem vás mají skvělé vztahy a jen vy se v tom plácáte. A moje kniha je tu od toho, aby čtenářkám řekla-  ne, nejste samy.  Trapasy, faily, bolesti a slepé uličky je zkrátka něco, co k lásce patří. Taky mi hodně čtenářek řeklo, že se jim líbilo, že sama sebe nestavím na piedestal  - není to kniha o to, že já jsem svatá a chlapi jsou debilové. Je tam několik příběhů, kdy líčím situace, kdy jsem se já nezachovala nejlíp, kdy jsem byla nečestná, trapná, zlá, blbá.  Je pro mě důležité být upřímná a autentická. Nejsem žádná bohyně, dělám chyby a občas bych si dala pár facek. Asi jako každý.

Jaké máš ty osobně pocity z užívání aplikace Tinder?
Já se přiznám, že už tam asi nemůžu, protože mě tam začali muži moc poznávat, což se mi fakt nelíbí :) Cítím se pak, že oni o mě vědí všechno, mohou si mě jednoduše vygůglit a já o nic nevím nic.  Tinder jsem si smazala a nevím, jestli se tam ještě někdy vrátím. 

Ozývají se ti lidi od vydání knihy se svými historkami? Jaká ti třeba utkvěla?
Pár jsem jich sesbírala. Bavila mě historka mojí kamarádky o muži, který na prvním rande mluvil o tom, že prasata - muži páchnou o hodně víc než prasata - ženy. Jako by to nebylo zcela logické!

Co chystáš dál? Podle mě to chce prostě něčím okamžitě navázat!
Moje další kniha, kterou jsem napsala se svojí spoluautorkou Katkou Krobovou, se jmenuje Protivný sprostý matky a vychází na začátku května.  Čerpá z mého stejnojmenného pořadu, který jsem natočila pro Českou televizi a je ke zhlédnutí na iVysílání. Není to tentokrát kniha komediální, ale spíše lifestylová, závažná a také kontroverzní - otvírá četná tabu, jimiž je opředeno mateřství, píšeme tam o tématech jako třeba poporodní deprese, zamlké těhotenství. Zpovídáme tam celou řadu zajímavých respondentek - matek jako je například Natálka Kocábová, Nikola Mucha, Nina Špitálníková. Další moje humorná kniha bude vycházet patrně v září 2023.

Jak na tvoji knihu reagují muži?
Veškeré ohlasy od mužského publika, které se ke mě dostaly, byly veskrze pozitivní.  I muži mají smysl po humor, nebojte. (smích)

Chystáš třeba nějaký vtipný merch?
Měla jsem limitovanou sérii tašek s nápisem Jsem tvoje historka z Tinderu!  - tu už jsem ale prodala a rozdala - možná by stálo za to vyrobit další!

Co je jinak u tebe nového?
Trochu rozchod, trochu zlomené srdce - takže milé čtenářky, nebojte se, bude o čem psát! Jinak se mi daří skvěle, věnuju se projektům, které mě baví, jsem v jednom kole, za což jsem ráda. 

Co tě v současné době nejvíc těší a naopak štve?
Nejvíc mě těší moje dcera Charlotte, která se z miminka stává už regulérním dítětem a je s ní vážně legrace.  A co mě nejvíc sere? Asi to, že den má jen 24 hodin a občas mám problém do něj nacpat všechno, co by mě bavilo, těšilo, živilo, dávalo mi smysl a zároveň mít i trochu toho času se jen tak občas válet a pustit si třeba seriál s kočkou na klíně. 

ZDROJ: časopis Glanc