Australská kráska se narodila v Sydney jako Eleanor Nancy Gow. Ke svému příjmení Macpherson přišla poněkud kuriózním způsobem. Její rodiče byli rozvedeni, maminka si našla jiného partnera a jeho příjmení bylo omylem použito při registraci Elle do nové školy. Ale už jí zůstalo. Než dlouhonohá kráska vkročila do modelingu, zkoušela práva, pochopila však, že její půvaby jí vydělají více. Přestěhovala se do New Yorku a zakázky se začaly vršit velmi rychle.

Zdroj: Youtube

Nechci v těle nic umělého

Elle se dařilo, protože byla jiná. Měla velkou výhodu, že uměla anglicky, oproti Američankám však působila křehčeji, něžněji jako víla. Stala se tak součástí vyvolené skupiny supermodelek tehdejší doby. Její plakáty nechyběly v pokojíčcích puberťáků, kabinách kamioňáků, byla motivací pro mladé dívky. Když před pár lety slavila půl století, hrdě se hlásila ke zdravému přístupu k tělu v souladu s přírodou, což znamenalo, dle jejích slov, i to, že by nesnesla na svém těle nic umělého. Jestli si nenechala něco píchnout od té doby, posuďte sami. V každém případě vypadá stále božsky, a kdyby nic jiného, přezdívka The Body jí stále právem náleží.  

Tělo jako dělo

Nemůže být snad příznačnější přezdívky pro modelku, přesto se jí pyšní právě Elle. The Body se jí říká proto, že i když byla vždy štíhlá, stále si udržovala ženské křivky – pevná prsa, dlouhé nohy, jen má útlejší boky a tím pádem ne výrazný pas. Podobně jako Gisele Bündchen. Samotnou přezdívku The Body jí přiřkl na konci 80. let magazín Time. A když měla tak krásné tělo, není divu, že jeho potenciál využila i ve vlastním byznysu. V 90. letech byla značka jejího spodního prádla Elle Macpherson Intimates podobně žádaná jako Victoria's Secret. Nezaostává však ani dnes, do jejího portfolia patří i řada doplňků stravy pro zdraví a krásu.

Prestižní titulky

S kariérou Elle Macpherson je hodně skloňován americký magazín s taktéž 60letou historií. Sports Illustrated Elle zdobila několikrát a díky tomu si vysloužila prvenství v počtu vydání, během 20 let (1986-2006) se na titulu objevila pětkrát. Je vidět, že dostat se na cover není snadné, ostatně podařilo se to jen třem našim kráskám, Pavlíně Pořízkové, Daniele Peštové a Petře Němcové.

V Přátelích jsme ji nenáviděli

Pamatujete, jak si Joey v Přátelích našel novou spolubydlící, kamarádku a po čase, a hlavně větě „Jak to jde?“, i přítelkyni? I když pravda, postava Janine v podání Elle Macpherson na tuto otázku zpočátku reagovala jinak než 95 % žen v Joeyho okolí - nenechala se hned sbalit. Role v Přátelích Elle Macpherson ale body sympatie moc nanahnala. Spíš naopak. Jednak si diváci mysleli, že je taková i ve skutečnosti. Nesnesla se s Monikou a Chandlerem, a i když nám samotným se Monica někdy zdála až moc upištěná, na ni se prostě nesahá. Navíc ze štábu unikaly informace, že Elle je nafoukaná modelka i ve skutečnosti. Ale kdo ví, jak to bylo, že? Že to ale nebyl ten nejšťastnější štěk před kamerou, uznala i sama Elle, která prý litovala, že se v Přátelích mihla, netušila, že je seriál tak slavný. Své herecké štěstí pokoušela i ve filmu Batman a Robin, v Americe i Británii pak hledala topmodelky v oblíbených reality shows.

Jak budete mít také The Body?

Můžeme zakončit tento článek něčím jiným, než se podívat na zoubek, nebo spíš na jídelníček Elle, abychom si taky vypracovali takovou figuru? Tajemství jídelníčku Elle tkví v tom, že ve svém těle udržuje zásadité prostředí. Jak modelka tvrdí, spousta problémů vzniká proto, že máte překyselený organismus. Co to tedy znamená? Je zapotřebí se vyhýbat všemu, co může překyselit organismus. Minimalizovat byste měli hlavně mouku, maso, rafinovaný cukr i kávu, jejich podíl ve stravě by měl zaujímat tak čtvrtinu. Naopak dobrá jsou vejce, ovocné šťávy, samozřejmě zelenina a ovoce všeobecně.

Elle miluje vodu, která je podle ní jednou z nejpřirozenějších složek stravování a pitného režimu. Ten si drží na minimálně třech litrech vody denně. PH těla by mělo být prý mezi 7,35 a 7,45. Jak to ale zjistíte, že? Elle má trik, prý u sebe neustále nosí testery, kdy z moči zjistí hladinu pH v těle. Tento životní lifestyle je však spíš o udržení nějakého balancu, pokud byste chtěli hubnout, musíte samozřejmě trochu zapracovat na příjmu a výdajích. I když dieta Elle nezakazuje čokoládu, při redukci hmotnosti s ní moc parády neuděláte. A co se týká cvičení? Můžete mrknout na sestavu Elle, jelikož i ona vedle Cindy nebo Claudie neodolala nabídce natočit workout na VHSku.

Zdroj: iGlanc.cz, Wikipedia, Get The Gloss, Sports Illustrated Lifestyle

Související články