K devadesátkám nepatřily jen šusťákové soupravy, denim od hlavy až k patě a mrkváče, ale také slavné topmodelky, které i bez sociálních sítí znal celý svět a svým okouzlujícím stylem inspirovaly řadu žen. Jenže léta běží, modelky stárnou a nacházejí uplatnění jinde. Proto s námi nakoukněte do současných životů tří slavných krásek. 

Claudia Schiffer (53)

Když se sedmnáctiletá Claudia Schiffer jednou vydala do nočního klubu v rodném Německu, obrátil se jí život vzhůru nohama díky nečekanému setkání s šéfem modelingové agentury. Blonďatá Němka postupně ozdobila více než tisícovku titulních stran časopisů a stala se držitelkou rekordu zapsaného v Guinessově knize rekordů.

Zásnuby s Davidem Copperfieldem

Svou krásou dokázala okouzlit i slavného Davida Copperfielda, se kterým byla zasnoubená, pravou lásku ovšem našla až u filmového producenta Mathewa Vaughna. Společně vychovávají tři děti na britském venkově, kde žijí v rozhlehlém tudorovském sídle z roku 1574. Jejich panství má přes 500 akrů a dům čtrnáct ložnic. Vzhledem ke své bohaté minulosti v něm prý občas straší a Claudia často slýchává vrzání nebo dokonce hudbu. „Nechali jsme dům projít médiem a to nám řeklo, že všichni duchové v domě jsou milí a nemusíme se bát,“ řekla pro časopis Architectural Digest.

Šatník snů

Slavná modelka musí kromě strašidel řešit i další nepraktické stránky života v historickém sídle po té, co jí památkáři podle britského deníku The Telegraph zakázali v domě instalovat nové zásuvky. Všichni bychom jí nejspíš záviděli její šatní skříň, ve které schovává spoustu ikonických módních kousků z dob své zlaté éry, jako například ručně malovanou kabelku Chanel, svatební šaty Valentino nebo černou krajkovou blůzu z její první kampaně Guess.

Cindy Crawford (58)

Kdyby se v svých sedmnácti letech vysoká tmavovláska Cindy Crawford nepřihlásila do modelingové soutěže, nejspíš by vystudovala chemické inženýrství a žila dál ve městě poblíž amerického Chicaga. Zlom v její kariéře nastal, když se jako modelka obálky časopisu Vogue postavila proti tomu, aby vyretušovali její znaménko nad horním rtem. To, co mnozí považovali za chybu, se nakonec stalo její ochrannou známkou.

Manželství s Richardem Gerem

Cindy Crawford byla několik let provdaná za slavného, o sedmnáct let staršího, herce Richarda Gera, kterého nakonec vystřídal americký obchodník Rande Gerber. Po jeho boku už strávila pětadvacet let a vychovala syna Preysleho a dceru Kaiu, která jde v jejích šlépějích. Obě děti už vylétly z rodinného hnízda v Malibu a Cindy to vnímá jako novou kapitolu života. Supermodelka se svým mužem nedávno uvedla na trh nejnovější přírůstek jejich tequilové značky a tráví čas se svým mužem na Floridě.

Žije jako důchodkyně

„Někdy jsme zavaleni prací, jindy se zase ponoříme do života důchodců,“ říká Cindy Crawford pro časopis People a dodává recept na šťastné manželství: “Nejdříve jsme byli pouze dobří přátelé a to nám, myslím, dalo skvělý základ pro manželství, protože když procházíte těžkými časy, chováte se k příteli vždycky s respektem a pochopením.” 

Naomi Campell (54)

Ještě než zazářila ve světě přehlídkových mol, stihla se jako malá objevit ve videích s Bobem Marleyem nebo v několika televizních dětských pořadech. Londýňanka Naomi Campell se po objevení modelingovým skautem, stala první černošskou modelkou, která se objevila na obálce mnoha luxusních módních časopisů a k elitní skupině supermodelek už neměla daleko.

Rodinné fotky dětí nesdílí

Naomi se objevovala v televizních pořadech, vydala svou autobiografickou knížku, kterou nenapsala, vydala také řadu parfémů a ve zprávách se objevovala i kvůli různým problémům, které ji vynesly veřejně prospěšné práce. V současnosti je britská supermodelka Naomi Campell podle časopisu People hlavně pyšná matka dvou dětí, které ovšem porodila v nezvykle pozdním věku. Příchod své dcery na svět oznámila v jednapadesáti letech a syna o dva roky později. Jejich soukromí si přísně střeží a vyhýbá se uvádění jejich jmen, přesného data narození i sdílení rodinných fotografií. Děti prý plánovala dlouho a spoléhala prý na vědu, která je v tomto směru už daleko. Nyní povzbuzuje své kamarádky, aby zvážily možnost stát se matkami v pozdějším věku a pro britskou Vogue dodala: Všem jim říkám, udělejte to a neváhejte!”

Zdroj: iGlanc.cz, britannica.com, graziadaily.com, people.com, today.com

Související články