Holčičí chlouba celé Británie

Pět holek a každá byla jiná. Divoká zrzka Geri, něžná blondýnka Emma, nespoutaná míšenka Mel B, Mel C v teplákovkách i lehce nafrněná Victoria. Každá z dívek byla rozdílná proto, aby se s nimi mohlo identifikovat co největší množství fanynek po celém světě. Zabralo to. Skupinu Spice Girls milovali všichni od Ameriky po Japonsko. Co na tom, že pěvecky to táhly především Mel C, Mel B nebo Emma? Vybavujete si vůbec hlas Victorie? Jako první kapelu opustila Geri a holky vystupovaly ve čtyřech, než se rozpadly úplně. Dnes si občas nějaké vystoupení střihnou, ovšem zase bez Victorie. Ta udělala výjimku pouze jednou. V roce 2012, když se konaly olympijské hry v Londýně. Holky jako národní poklad, srovnatelný skoro s tím královským, nemohly chybět. Dováděly na pověstných londýnských taxících a zazpívaly hity Wannabe či Spice Up Your Life.

Zdroj: Youtube

Místo zpěvu fashion

Právě Victoria po rozpadu Spice Girls paradoxně udělala největší kariéru, byť nebyla pěvecká. Našla se v tom, co jí je blízké. V módě. Založila vlastní brand, její přehlídky a kolekce dokonce chválí obávaná Anna Wintour. Simply modely a minimalismus se tak trefily do vkusu spousty lidí. Posh Spice, jak zněla zpěvaččina přezdívka z dob girl bandu, pomohlo ještě jedno. Spojení s britskou fotbalovou modlou Davidem Beckhamem.

Neoficiální králové Británie? Beckhamovi

Dohromady se snad nemohli dát větší idolové tehdejší Británie. I proto pro ně tento pár znamenal jakousi druhou královskou rodinu. Však se jejich domu říkalo Beckinghamský palác, což byla narážka na skutečné sídlo rodu Windsorů, Buckinghamský palác. Victoria a David se navíc stali i jistou součástí královské rodiny. Nechyběli na významných událostech jako svatbách princů Williama a Harryho. Královna Alžběta II. udělila Davidovi titul důstojníka, on jí svoji oddanost vyjádřil, když po jejím úmrtí čekal 12 hodin ve frontě mezi obyčejnými lidmi, aby se poklonil její rakvi. Zpět k Victorii. Ta pro změnu od prince Williama získala v roce 2017 Řád britského impéria. S Davidem ji kromě lásky a tří dětí spojuje móda. Byly doby, kdy Davidovy účesy kopíroval celý svět. Pár měl tak i společnou módní značku DVB. V podstatě je jejich „dítětem“ i brand Victorie, protože se říká, že je spíš v červených číslech a David jej tak trošku drží nad vodou.

Mel B a Eddie Murphy: Láska s (ne)jistým koncem   

Talentovaná Mel B byla živel, však se jí říkalo Scary Spice. I když byla z těch členek, které songy Spice Girls hlasově táhly, paradoxně v sólové kariéře neuspěla tak, jako třeba Mel C. Možná za to může i skutečnost, že měla co dělat se svým soukromým životem. První dceru Phoenix si pořídila s tanečníkem Jimmym, který vystupoval s kapelou. Holčička nebyla plánovaná stejně jako budoucnost rodičů, takže jim vztah nevyšel. Po nějaké době Mel B zahořela láskou k idolovi Hollywoodu, herci Eddie Murphymu. Tehdy rok rozvedený otec pěti dětí ale až tak žhavý do vztahu nebyl. Randění trvalo jen pár měsíců, dvojice však má doživotní pojítko, dceru Angel. Mel B dokonce tehdy zažádala o zahájení správního řízení, které mělo oficiálně určit Murphyho otcovství. I když to dnes již desetinásobný otec zpočátku zpochybňoval, nakonec se rozhodl dostát svým rodičovským povinnostem. Melanie poté porodila ještě třetí dceru Madison. Není divu, že přes všechny peripetie neměla tolik času budovat kariéru.

Kluky z ulice chtěl napodobit každý

Byli z Ameriky, dělali pop, takže měli potenciál mít větší základnu fanynek než dívčí band z Británie. Backstreet Boys vznikli podle obdobného modelu jako Spice Girls. Pět rozdílných typů kluků, aby si svůj idol vybrala každá. Pěvecky se nejvíc projevovali Brian, Nick a A.J. Opět si můžeme položit otázku, jestli se nám vybaví hlas takového Kevina. Byl to právě i on, kdo na čas zmizel ze skupiny. Jeho si tak neužily ani fanynky prvního koncertu v Česku v roce 2009. Je však pravda, že šlo v podstatě o propadák. Dívky se tak dlouho modlily za český koncert v době zářné slávy kapely v 90. letech, až na ni zapomněly a do vysočanské haly v Praze, která pojme 20 000 diváků, přišlo jen asi 5000 fandů. Skóre si však kluci vylepšili, když za 10 let zde opět vystoupili a v kompletní pětici halu prakticky zaplnili.

Nick přišel o většinu rodiny

Byl největším miláčkem. Blonďatý benjamínek Nick měl snad už od narození předurčenou kariéru celebrity. Jeho rodina žila v krásném domě na Floridě a rodiče měli zjevně ambice mít z dětí slavné osobnosti. Nick se už jako malý mihl ve filmu Střihoruký Edward, stejně tak účinkoval v Mickey Mouse Clubu, kde se rovněž jako dítě objevila třeba i Britney Spears. Mladší bratr Nicka Aaron se také postupně stával součástí showbyznysu, Nick mu i pomáhal, když se například objevil v jeho klipu Crush On You. Jenže vztahy obou sourozenců se značně zhoršily, když Aaron začal brát drogy, měl i potíže s psychikou, objevila se u něj schizofrenie. Došlo to tak daleko, že Aaron měl dokonce soudní zákaz přibližovat se k rodině Nicka, jelikož vyhrožoval Nickově tehdy těhotné ženě zabitím. Vše skončilo v listopadu 2022, kdy Aaron zemřel. Utopil se ve vaně poté, co si vzal lék Xanax. Nick se poté na vystoupení rozplakal a řekl, že i když vztahy mezi ním a bratrem byly složité, stále ho miloval. Tragédií v rodině Carterů ale bylo více.

Rozhádaní rodiče, znásilnění i smutné osudy sester

Zdánlivě floridská idylka rodiny Carterových se rozpadla v roce 2003, kdy otec Robert odešel od matky Jane. Ta byla pár let poté dokonce zadržena policií, když měla napadnout novou ženu Roberta. Tatínek Nicka již nežije, v roce 2017 zemřel na infarkt. Pět let před tím se však původní rodina musela vyrovnat s tragickou ztrátou, když se předávkovala Nickova sestra Leslie. A den před Štědrým dnem v minulém roce odešla navždy Bobbie, další Nickova sestra. Ze čtyř vlastních sourozenců mu tak zbyla už jen mladší Angel. K sérii jistých tragédií můžeme přidat, že v posledních letech se ozvalo několik dívek, které obvinily Nicka ze znásilnění. Za žádné ale odsouzen nebyl.   

Kevin má české děti

Je nejstarší a představuje bratrance Briana, jenž je asi nejtalentovanějším členem kapely. Tajemný Kevin se nikdy extra neusmíval, přesto, nebo právě proto, si získal srdce mnoha dívek. Jeho náklonnost si však uzmula jediná. Půvabná fotografka Kristin. A právě díky ní má idol ženských srdcí blízko k naší zemi. Když u nás totiž kapela koncertovala během turné DNA před oněmi pěti lety, Kevin mnohé překvapil. Na pódiu totiž doslova řekl, že s Kristin mají malé české děti. Fotografka má kořeny a i příbuzné právě v naší zemi. Není divu, že Kevin po vystoupení na Instagramu napsal „děkuji Praha“ a se slůvkem „krásná“ přidal snímek z restaurace, odkud byl výhled na Karlův most.    

Zdroj: iGlanc.cz, The Sun, Hollywood Life, People, BBC News, Hola, The Mirror

Související články