V Extraktorech ztvárňuje paličatou Moniku, dceru postavy, kterou hraje její skutečná máma, ovšem postupně vyjde najevo, že není všechno tak, jak se divákům může zpočátku zdát. Sofie tu hraje o něco mladší dívku, než je ona sama, v příběhu je čerstvou držitelkou občanského průkazu. Jde o její první větší roli, objevila se ale už v epizodě seriálu Specialisté nazvané Lolita, kterou vysílala Nova letos v červnu. „Specialisté byli skvělá zkušenost, musela jsem tu docela dost vystoupit ze své komfortní zóny. Role nebyla úplně jednoduchá, ale moc ráda jsem si ji vyzkoušela,“ říká mladá herečka. Ve zmíněném dílu ji totiž zkušený zloděj využil jako návnadu, hrála čtrnáctiletou dívku, která se tváří, že nabízí sexuální služby.

Zdroj: Youtube

Sofie Anna je dcerou Jitky Schneiderové a jejího bývalého muže Davida Švehlíka, jejím dědečkem je Alois Švehlík, sedmnáctiletá dívka měla tedy po kom zdědit herecké geny. Má v plánu věnovat se herectví i do budoucna? „V osmi letech jsem začala chodit do dramaťáku, kde se mi otevřel nový svět, ve kterém jsem se cítila svobodná a šťastná a kde jsem se potkala s lidmi, kteří jsou moc fajn. Ale jestli se budu herectví věnovat i v budoucnu, nevím. Na jedné straně mě to láká, natáčení Extraktorů mě moc bavilo a bylo i fajn, že jsme mohly hrát společně s mámou. Na druhé straně moc dobře znám úskalí téhle profese. Takže uvidím, co bude,“ uvažuje začínající herečka, kterou kromě herectví baví také jazyky – domluví se anglicky a španělsky – a má ráda improvizaci, recitaci a ze sportů třeba lyžování a tenis.

Po tátovi humor, po mámě krásu

„Když se mě produkce Extraktorů ptala, jestli souhlasím, že budu hrát Sofii mámu, tak jsem samozřejmě souhlasila, chtěla jsem jí být nablízku, když stojí poprvé před kamerou. Ale vůbec to nebylo potřeba, režisér Roman Kašparovský ji skvěle vedl a ona byla jako v bavlnce. Jsem ráda, že jsme se spolu potkaly před kamerou a že se pravidelně potkáváme i na jevišti,“ říká Jitka Schneiderová, s níž Sofie Anna už přes rok hraje v pražském Divadle Na Fidlovačce v představení Absolvent. Hrají tu také matku s dcerou. V divadle bylo potřeba sehnat alternaci a nápad zapojit Sofii Annu dostali herec Dan Krejčík a režisérka Natálie Deáková.

Sofie tedy vyrůstala v umělecké rodině, již navíc rozšířil i Martin Pechlát, který si vzal jednu z dcer Aloise Švehlíka. Mladá herečka říká, že vyrůstat v takovém prostředí bylo skvělé, a z jejích slov je cítit i velká láska k jejímu dědečkovi. „Děda je skvělý, hrozně milý, hodný a vstřícný pán. Vím, že navenek vypadá přísně, což k němu docela sedí, ale on takový vůbec není,“ vysvětluje mladá slečna, která se zamýšlí nad tím, komu je povahově podobnější. Podle svých slov zdědila tátův humor. A my dodáváme, že po mamince určitě zdědila krásu. Ostatně o mamince také moc hezky mluví. Říká, že spolu rády tráví čas, který si dokonce dopředu na celý týden organizují. Sofie Anna se taky, stejně jako její matka, zajímá o módu a prý mají v oblečení stejný vkus. Ostatně Sofie Anna se příležitostně věnuje modelingu a už jako malá nafotila kolekci pro jednu módní návrhářku. Občas před foťákem pózují i matka s dcerou společně. Obě prý také mají podobný smysl pro humor a kamarádský a velmi otevřený vztah. Není tedy divu, že se často píše, že vypadají spíš jako sestry než jako matka s dcerou.

Zdroj: časopis TV Pohoda

Související články