Seriál měl premiéru letos v lednu a tak trochu předznamenal, v jakém stylu se Sofíin rok 2024 ponese – očekávání všeho nového! Loni totiž ukončila sedmileté manželství s hercem Joem Manganiellem. „Doufám, že mě čeká nový začátek, čerstvý vítr. I když, těžko říct, jak moc nový start ještě v jedenapadesáti můžu očekávat,“ svěřila se herečka s úsměvem letos časopis People.

Co se týče seriálu Griselda, rozhodně novinky přinesl – Sofía se poprvé představila ve vážné a hlavní roli, poprvé se na projektu podílela i jako producentka a poprvé v Americe si zahrála ve své mateřštině. A byla to pro ni rozhodně výzva: „Musela jsem změnit způsob chůze i mluvy. Nechtěla jsem vypadat jako Gloria Pritchettová s umělým nosem. Chtěla jsem, aby diváci jednoduše na Glorii úplně zapomněli,“ vysvětlovala Sofía svou hlavní obavu, aby si ji publikum nespojovalo s její nejslavnější seriálovou rolí.

Změnit obličej trvalo tři hodiny denně

„V maskérně jsem trávila tři hodiny každý den, aby mi změnili obličej. Byl to rozhodně velice náročný proces, jelikož jsem paradoxně nikdy nehrála jen ve španělštině, navíc v ryzím dramatu, a ještě k tomu někoho, kdo skutečně existoval,“ dodává. „Když ale pak pár lidí nepoznalo, že jsem to já, tak jsem se uklidnila, že to všechno stálo za to.“ Sofía ale musela sama v sobě vyřešit ještě jednu komplikovanou otázku – Griselda totiž skutečně byla vražedkyně. „Je to velmi složitá postava. Není to kladná hrdinka a mnoho věcí, které udělala, bylo opravdu strašných. Ale byla to také velmi zajímavá osobnost. Šéfka drogového kartelu, neohrožená podnikatelka v Miami sedmdesátých let a také matka. To není úplně obvyklá kombinace.

Byla ochotná udělat cokoli

Byla ochotná udělat cokoli, aby ochránila svoji rodinu. Aspoň tak to o sobě tvrdila, když vysvětlovala, co ji žene vpřed. Byla jednou z mála žen v historii, které to dotáhly tak daleko,“ říká herečka a pokračuje: „Dávali jsme si pozor, abychom ji neglorifikovali. Chtěli jsme ukázat, jak se chudé nevzdělané ženě z Kolumbie navzdory všemu podařilo vybudovat impérium v odvětví, jemuž dominují muži. To vše dokázala v cizí zemi a díky taktice, kterou sama vynalezla, která byla důmyslná a krutá zároveň. Pravdou je, že i když Griselda bořila bariéry, rozhodně není hrdinkou a neměla by být obdivována. Na tomto projektu mě fascinovalo, že mi umožnil prozkoumat příběh toho, jak se z této ženy stalo tak strašlivé monstrum.“

Sofía na projektu jako výkonná producentka pracovala skoro deset let a sama má s milieu drogového byznysu velmi smutné zkušenosti. „Žila jsem v tom. V sedmdesátých, osmdesátých i devadesátých letech v Kolumbii. Naneštěstí i můj bratr byl součástí tohohle byznysu a v roce 1996 ho zabili. Potom jsem prostě musela odejít. Sebrala jsem syna a odešli jsme do Miami. Pro Kolumbii to byla velice náročná doba,“ říká herečka.

Osudové děti

Sofíi by kdekdo hádal o dekádu méně, pravdou nicméně je, že nestárnoucí kráska má dnes dvaatřicetiletého syna Manola. Narodil se jí během prvního krátkého manželství, do kterého v osmnácti ještě v Kolumbii skočila se svým přítelem ze střední školy. „Když jsme se rozváděli, byla jsem stále strašlivě mladá a snažila jsem se syna vychovat tak, aby vždycky šel tím nejlepším příkladem a snažila jsem se mu dát, co jsem mohla.

Když ho lidé chválí, jak je pozorný, slušný, okouzlující, vtipný a dobře vychovaný, mám pocit, že všechny mé oběti za to stály,“ říká Sofía. Manolo je její jediný syn, ovšem několik let řešila nepříjemnou situaci kolem dvou potenciálních potomků. V letech 2012 až 2014 byla ve vztahu s hercem Nickem Loebem a tehdy si jako pár nechali zmrazit dvě oplodněná embrya pro případné použití v budoucnu. Po rozpadu vztahu si však Loeb nárokoval obě embrya a chtěl je následně nechat odnosit náhradní matkou. Soudce nakonec v roce 2017 celý případ zamítl.

Otázka dětí pak zřejmě zapříčinila rozpad i Sofíina posledního manželství s Joem Manganiellem, o čtyři roky mladším hercem. „Rozvedli jsme se, protože můj muž byl mladší. Chtěl ještě mít děti a já už jsem nechtěla být stará máma. Už se spíš těším na roli babičky,“ vysvětila Sofía na začátku letošního roku pravé důvody rozpadu jejich vztahu.

Sebevědomá a stále krásná

Sofía s Griseldou nasbírala své první producentské zkušenosti, k tomu je navíc poměrně úspěšnou podnikatelkou. V roce 2013 kupříkladu navrhla řadu nábytku pro americký nábytkářský řetězec, od roku 2014 má vlastní značku parfémů a loni představila vlastní kosmetickou značku s názvem Toty, která se specializuje na obličejové krémy s ochrannými filtry proti slunci. Sama Sofía říká, že bez podobného krému nevyšla na slunce od devadesátých let. Možná to je tajemství jejího stále mladistvého vzhledu.

„Myslím, že každému svědčí něco jiného a je důležité to zjistit. Všechny kosmetické produkty slouží jen k nějakému podtržení vzhledu a pomáhají nám cítit se líp. Nemusíte dělat, co dělají všichni ostatní, protože vám to třeba prostě nebude svědčit. Stačí si najít svůj styl a držet se ho. Maluju se stejně od patnácti, používám plus minus stejné barevné tóny a odstíny, jelikož mi sluší. Stejně tak je to s oblečením – nejsem modelka, nepotřebuju extravagantní módu, jen abych byla in. Nosím to, co mému tvaru těla, křivkám a poprsí sluší. Je mi jedno, co si ostatní myslí. Prostě se díky tomu cítím sebevědomě a zároveň spokojeně. A to je myslím vše, co potřebujete,“ sdílela v rozhovoru pro Harper’s Bazaar své postoje ke kráse.

Čerstvě single

Letos v únoru skončilo po sedmi letech rozvodem její druhé manželství s o čtyři roky mladším hercem Joem Manganiellem. Sofía zůstává žít ve svém přepychovém panství v Los Angeles, které si pořídila v roce 2020. A do nového single období vstupuje s novým pravidlem: „Nesmí mu být míň než padesát!“

Sofía Vergara

 • Sofía Margarita Vergara se narodila 10. července 1972 v Kolumbii.
 • Původně měla být zubařkou, ale po dvou semestrech odešla ze školy, jelikož se chtěla plně věnovat modelingu a herectví. Objevila se kupříkladu v reklamě na Pepsi pro Latinskou Ameriku.
 • V roce 1998 se rozhodla emigrovat do USA poté, co jejího bratra zavraždili během nepodařeného únosu.
 • V roce 1999 se objevila v miniroličce v jedné epizodě Pobřežní hlídky. V roce 2005 si zahrála ve filmech Čtyři bratři nebo Legendy z Dogtownu.
 • V letech 2009–2020 ztvárňovala postavu Glorie v oblíbeném seriálu Taková moderní rodinka, za svůj výkon si vysloužila čtyři nominace na cenu Emmy i na Zlaté glóby.
 • Letos v lednu uvedl Netflix krimiseriál Griselda, v němž ztvárnila titulní roli nechvalně proslulé a kruté královny miamského drogového impéria Griseldu Blanco.
 • V osmadvaceti letech, v roce 2000, jí byla diagnostikována rakovina štítné žlázy, z níž se nakonec plně zotavila.
 • Letos se počtvrté vrátí do křesla porotkyně v oblíbené reality show Amerika má talent.

V čem můžete vidět Sofíi Vergaru

 1. Griselda (2024)
  V šestidílné krimisérii se Sofía převtělila do Griseldy Blanco, která utekla se třemi malými syny a kilem kokainu z Medellínu do Miami, kde se z ní stala nemilosrdná šéfka drogového impéria.
 2. Taková moderní rodinka (2009–2020)
  Komediální seriál o jedné normálně nenormální americké „famílii“ nabídl herečce roli krásné Glorie, která se provdala za šedesátníka Jaye (Ed O’Neill) a získala spoustu příbuzných.
 3. Divoká dvojka (2015)
  Akční krimikomedie jí přinesla roli manželky dealera a zároveň korunní svědkyně v soudním procesu s ním, již má před všemi nebezpečími ochránit snaživá policistka v podání Reese Witherspoon.
 4. Šéfkuchař na grilu (2014)
  V komediálním road movie si zahrála exmanželku šéfkuchaře (Jon Favreau), který kvůli hádce se slavným foodbloggerem přijde o práci. Díky Inez si ale pořídí bistro na kolečkách a získá zpět svou reputaci.
 5. Machete zabíjí (2013)
  Krimikomedie z pera režiséra Roberta Rodrigueze jí nabídla roli bordelmamá v příběhu o bývalém agentovi Machetem (Danny Trejo), jehož americký prezident (Charlie Sheen) pověří úkolem zachránit svět.

Zdroj: časopis TV Star, Harper’s Bazaar

Související články