Simona Postlerová (1964–2024)

Dnes v Praze probíhá poslední rozloučení se skvělou herečkou a dabérkou Simonou Postlerovou. Tento svět opustila náhle v pouhých 59 letech. Vidět jsme ji kromě divadla mohli například ve filmech Tancuj Matyldo, Probudím se včera, nebo v seriálech Krejzovi a Vyprávěj. Nadále nás bude provázet i její hlas, který opakovaně propůjčila australské herečce Cate Blanchett a nemůžeme opomenout ani dabing herečky Lauren Graham, která ztvárnila postavu Lorelai Gilmore v oblíbeném seriálu Gilmorova děvčata.

Zdroj: Youtube

Iveta Bartošová (1966–2014)

29. dubna to bylo přesně deset let, co zemřela česká zpěvačka Iveta Bartošová. Bylo jí pouhých 48 let, když v Uhříněvsi skočila pod jedoucí vlak, aby z tohoto světa dobrovolně odešla. Poslední dobou se vzpomínka na ni skloňuje především se seriálem Iveta, ale ten není to, co by tu po sobě zanechala. Její písničky, to je to, co dodnes posluchačům vykouzlí úsměv na rtech. Léto, Tři oříšky nebo Knoflíky lásky, to jsou nezapomenutelné hity, které ke křehké Ivetě vždy budou patřit.

Princezna Diana (1961–1997)

Na princeznu Dianu snad každý vzpomíná jedině s láskou. Byla to výjimečná žena se smutným osudem. Zemřela v 36 letech na následky autonehody v Paříži a zůstala po ní velká díra nejen v srdcích chlapců Harryho a Williama, ale i těch, kterým do života přinášela světlo. Aktivně se věnovala charitativní činnosti ve prospěch nemocných dětí nebo zákazu nášlapných min. Usilovně zvyšovala povědomí o lidech nemocných rakovinou, duševními chorobami a díky ní celý svět začal jinak nahlížet na osoby nemocné HIV/AIDS.

Brittany Murphy (1977–2009)

Americká herečka Brittany Murphy patřila mezi mé oblíbené tváře. Nejraději ji mám ve filmu Líbánky (2003) po boku Ashtona Kutchera a možná i méně známém snímku Láska a jiné pohromy z roku 2006. Byla krásná a rozkošná a odešla tak mladá. Bylo jí teprve 32 let, když zkolabovala v koupelně. Oficiální příčinou smrti byl zápal plic v kombinaci s anémií a intoxikací dalšími léčivými látkami. Možná by se nikdy nestala tou hvězdou nejvyšší kategorie, to však její život ani dílo nijak nesnižuje.

Whitney Houston (1963–2012)

Americká zpěvačka Whitney Houston má na svém kontě tolik hitů. Stačí, aby se rozezněly první tóny některého z nich a všichni hned ví. Nemusíte znát ani slova. Když na YouTube napíšete do hledání: endaaaa iaaaa, okamžitě na vás vyskočí její píseň I Will Always Love You, která je ústřední písní filmu Osobní strážce (1992) s Kevinem Costnerem. V 48 letech ji našli mrtvou ve vaně v hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills. Příčinou smrti podle koronera bylo neúmyslné utonutí zkomplikované srdečními problémy a účinky kokainu. Rozhodně byla jednou z největších zpěvaček své doby, ale její drogová závislost ji nakonec stála život.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, Dabing forum, People

Související články