Ještě než si představíme prince k mání, zabrousíme do nedávné korunovace dánské královny a krále. Zaregistrovali jste, jak se tato dvojice seznámila? Jejich příběh má přímo pohádkový scénář, kdy se osmadvacetiletá reklamní manažerka z Tasmánie během olympijských her v Sydney potkala v baru s Fredem. Tak se jí tehdy představil dánský korunní princ Frederick a okamžitě přeskočila jiskra. Z té vznikl nejdřív tajný románek, který přerostl v královskou svatbu a čtyři děti. A teď? Teď je z Mary Donaldson, která v dětství snila o povolání veterinářky, členka jedné z nejstarších monarchií na světě a dánská královna k tomu. 

Královští mládenci z celého světa

Tak například rodina Windsorů je mnohem početnější než byste čekaly a patří do ní i několik mladých princů i starých mládenců, kteří čekají ve frontě na trůn. Velká Británie ovšem není jediná, kdo má v zásobě svobodné prince. Královští mládenci, kteří možná hledají svou princeznu jsou po celém světě. Pojďme si je tedy představit.

Řecký a dánský princ Achileas-Andreas, 23 let

Jedním z nich je třiadvacetiletý Achileas, třetí dítě korunního prince Pavlose a korunní princezny Marie-Chantal. V současnosti je třetím v pořadí na následníka bývalého řeckého trůnu. Vyrůstal se svými sourozenci v Londýně, ale údajně je čerstvým absolventem newyorské univerzity.

Řecký a dánský princ Constantine Alexios, 25 let

Rovnou druhým v pořadí na řecký trůn je princ Konstantin Alexios. Narodil se v New Yorku, vyrůstal v Anglii a za svého kmotra považuje prince Williama. Nedávno dokončil studium na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu D.C. a jeho vášní je fotografování.

Princ Tassilo Egon Maximilian von Fürstenberg, 22 let

Princ Tassilo je vnukem německého královského prince Egona von Fürstenberga a královny módy Diane von Fürstenberg. Jeho matka Alexandra von Fürstenberg je jednou třetinou slavné trojice společenských žen, sester Millerových, a jeho sestrou je modelka Talita von Fürstenberg. Tassilo prý rád cestuje po celém světě. 

Padmanabh Singh, džajpurský mahárádža, 25 let

Jeho titul sice není oficiálně uznán zákonem, protože Indie je federativní parlamentní demokratickou republikou, 21letý Padmanabh Sing je ovšem stále považován za "krále" Džajpuru. Ovládá majetek v hodnotě 1 až 1,2 miliardy australských dolarů, je vynikajícím hráčem póla a dokonce se prošel po molu značky Dolce & Gabbana.

Lucemburský princ Sébastien, 32 let

Šestým v pořadí na lucemburský trůn je nejmladší dítě velkovévody Henriho a velkovévodkyně Marie Terezy, princ Sébastien. Před tím, než vstoupil do lucemburské armády, navštěvoval Františkánskou univerzitu ve Steubenville, kde studoval marketing a mezinárodní obchod.

Edward Windsor, lord Downpatrick, 35 let

Edward "Eddy" Windsor je vnukem vévody z Kentu a synem hraběte ze St. Andrews. Eddy navštěvoval Eton College na Oxfordské univerzitě a založil vlastní značku doplňků. Je v pořadí na dědictví vévodství z Kentu a potkat ho můžete v Londýně.

Šejk Mohammed bin Hamad bin Chalífa Al Thání z Kataru, 36 let

Dvaatřicetiletý princ má titul z Harvardské univerzity a hovoří plynně arabsky, anglicky a francouzsky. Je také bývalým kapitánem katarského jezdeckého týmu a stál v čele historického okamžiku, kdy Katar získal kandidaturu na pořádání mistrovství světa ve fotbale v roce 2022.

Afonso, princ z Beiry, 27 let

Další princ na zaniklém trůnu, Afonso, je nejstarším synem a dědicem vévody z Braganzy. Vzdělání získal v Anglii a má dva sourozence. Afonso žije v Portugalsku.

Arthur Chatto, 25 let

Arthur nemá, stejně jako jeho bratr Sam, královský titul. Je však členem královské rodiny Windsorů. Jako vnuk princezny Margaret, je Arthur zván na četné královské oslavy včetně královnina platinového jubilea. Arthur je čerstvým absolventem University Of Edinburgh a v hlavním městě Skotska prý také žije. 

Sam Chatto, 27 let

Sam Chatto není princem jako takovým, ale spíše princem v zastoupení. Jako člen rodiny Windsorů je Sam vnukem princezny Margaret, což z něj dělá pravnuka královny Alžběty a bratrance prince Williama a prince Harryho z druhého kolena. Ale co je v rodině, to se počítá. V současné době žije ve Velké Británii, kde tvoří sochy a poezii.

Charles Armstrong-Jones, 24 let

Dalším ze způsobilých vnuků princezny Margaret je Charles Armstrong-Jones. Čtyřiadvacetiletý mladík sice nemá královský titul, ale je přímým potomkem královny Alžběty, královny matky a krále Jiřího VI. z otcovy strany. Je držitelem titulu vikomt Linley a v minulosti byl čestným pážetem královny Alžběty II.

Zdroj: iGlanc.cz, elle.com.au

Související články