Když maskérky útočí

Daniela zavzpomínala na dobu, kdy živě moderovala Události. „Třeba jednou se mi pár vteřin před začátkem vysílání začal aktualizovat tablet, na kterém mám informace k reportážím, nebo mi těsně před vstupem vletěla do pusy moucha, takže jsem pak asi působila lehce vyděšeně… Ale alespoň se diváci pobaví,“ vypráví moderátorka, která ovšem nejraději vzpomíná na vstup svého bývalého kolegy Davida Borka, když ho během živého přenosu přišly upravovat maskérky. „Jedna mu začala pudrovat nos a druhá se vrhla na upravování kravaty, on je přitom odháněl a statečně dál četl zprávy. Maskérky se ale nevzdávaly, protože byly přesvědčené, že jde pouze o čtené zprávy, nějak si to časově špatně spočítaly. Ty záběry se na YouTube pod názvem ‚Když maskérky útočí‘ staly hitem! U mě zaručeně fungují na špatnou náladu,“ směje se Daniela. 

Zdroj: Youtube

Bez make-upu to nejde

Ona sama trávila v televizní maskérně před zprávami asi hodinu a půl. „Ze začátku jsem z toho byla nadšená, protože předtím se mi nikdy nestalo, že se o mě nějaký profík takhle staral. Myslím, že by si něčím takovým měla projít každá žena, aby zjistila, co všechno se dá s tváří udělat a jak ji vylepšit. Rozhodně to zvedá sebevědomí. Na druhou stranu byly dny, kdy mě to trochu zdržovalo, protože jsem se třeba potřebovala připravit na důležitý rozhovor a počítala jsem každou minutu, ale vím, že to bylo potřeba, kdybych se na obrazovce objevila bez nalíčení, lidi by se asi polekali.“ Kamera totiž zvýrazní všechno, ať už ta televizní, tak ta nyní v DVTV – tmavé kruhy pod očima i pigmentové skvrny, a tak Daniela chápe nutnost výraznějšího líčení s tím, že vrstvy make-upu si odstraňuje až doma. „Je to pro mě příjemnější, protože tam mám přípravky, na které jsem zvyklá, a vím, že se na ně můžu spolehnout.“ 

Relaxace během

Moderátorka ráda relaxuje nejen při cestování, ale i sportem, například během. „Ideální podmínky na běhání jsou u mých rodičů v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde je krásný rozlehlý zámecký park s ideálním okruhem i pěkné silnice kolem domu, kde skoro nikdo nejezdí. Neběhám moc rychle, dám si tak sedm osm kilometrů, nad deset jsem se ještě nedostala.“ Kamarádka Lenka Špillarová z TV Prima ji sice lákala na půlmaraton, ale Daniela si běh na takhle dlouhou trať zatím neumí představit.

Knížky místo kabelek

Ovšem jejím nejoblíbenějším způsobem relaxu je čtení. „Hodně jsem si oblíbila knihy Aleny Mornštajnové, ta píše geniálně. Pamatuju si ten moment, když jsem dočítala její román Hana a svůj až hysterický pláč, kdy mi na konci knihy došly všechny souvislosti a příběh se uzavřel. U filmů brečím běžně, ale u knížky se mi to stává minimálně, tak moc mě ta kniha pohltila,“ popisuje nadšená čtenářka, která zjistila, že jako má někdo úchylku a pořád dokola nakupuje kabelky, ona to takhle má s knížkami. „Často si odnáším z obchodu klidně i sedm nových knih. V té chvíli bych se nejradši teleportovala k sobě domů, jak se nemůžu dočkat, až si novou knihu otevřu a začnu číst. Mohla bych chodit do knihovny, to ano, ale některé tituly zkrátka potřebuju mít v doma, takže mě docela štve, když někomu knihu půjčím a ona se mi nevrátí. To potom prostě jdu a koupím si ji znovu a je mi úplně jedno, jestli jsem ji už přečetla,“ uzavírá moderátorka. 

Zdroj: časopis Glanc

Související články