Nejbohatší na světě

Elon Musk. Nejbohatší člověk světa. Ve škole ho ostatní kluci šikanovali a mlátili, protože často lítal někde ve svých myšlenkách a nevnímal okolí. Prostě přemýšlel o velkých věcech. Jednou dokonce hrozilo, že propadne. Pak mu konečně došlo, že aby prolezl, nemůže mít dobré známky jenom z předmětů, které ho baví. Střední prochodil průměrně, zase - proč investovat čas do věcí, které ho nezajímají - a na vysoké už patřil k nejlepším studentům. Tady už ale nebylo pochyb, že o Elonovi ještě uslyšíme.

Steve Jobs to měl na háku ještě víc. Než přivedl k životu firmu s nakousnutým jablkem v logu, byl to prostě jen podivín. Americkou Reed College opustil už po půl roce a jeho prospěch byl průměrný. Jak to s ním nakonec dopadlo ale víte.

Šli za svým snem

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen roky vévodila žebříčku nejlépe vydělávajících modelek. A přitom školu opustila ve čtrnácti letech, protože ji v nákupním centru objevil ”lovec hlav”. Tak šla za svým snem. Ve stejném věku podepsala smlouvu s modelingovou agenturou taktéž Kate Moss. Na dráhu modelky se původně dala i Cameron Diaz a po podepsání smlouvy s velkou agenturou řekla škole v sedmnácti Čau! S modelingem pokračovala až do filmového debutu ve snímku Maska.

Zdroj: Youtube

Catherine Zeta-Jones, Nicole Kidman, Leonardo DiCaprio. Ti všichni snili o herectví. Aby šli štěstíčku naproti, také odešli ze školy jako náctiletí. A vlastně ani Ryan Gosling školní život příliš nemiloval. Ale tam to bylo umocněné šikanou. Chvíli ho pak matka učila doma, načež se na nějaké vzdělávání v sedmnácti vykašlal úplně. Snem Johnnyho Deppa herectví nebylo, ale toužil se stát rockovou hvězdou. Odešel ze školy, když mu bylo patnáct.

Božská Rihana, svou první nahrávací smlouvu podepsala v šestnácti, a opustila školu, aby měla na svůj sen čas. Rozhodně se jí to vyplatilo, protože i díky výdělkům se svojí značkou Fenty Beauty je z ní dnes miliardářka. Jay Z se plácal z jedné školy na druhou, nakonec na studia zanevřel raději úplně. Ale to mu nebránilo stát se jednou z největších hudebních hvězd. A Robbie Williams? Mohl mít pěkné známky, ale ve skutečnosti to bylo přesně naopak. Naštěstí na něm rodiče viděli, že touží po kariéře zpěváka a v šestnácti ho přihlásili na konkurz do nové skupiny Take That. Že ho přijali se dozvědel v den, kdy propadl u závěrečných zkoušek.

Jak to bylo s Einsteinem?

Ať tady nedáváme dětem jen samé důvody, proč je škola k ničemu, pojďme si osvětlit, jak to doopravdy bylo s Albertem Einsteinem. Právě on je často uváděn jako příklad slavného fyzika, který propadal v matematice. Podle jeho vysvědčení z roku 1896, kdy navštěvoval Cantonal High School ve švýcarském Aarau, je ovšem jasné, že vynikal nejen v matice, ale i v algebře, geometrii i fyzice. Nejvyšší známku měl také z dějepisu. Takže žádný hlupák, který přes noc objevil teorii relativity.

Stejně tak si musíte všimnout, že všichni ti slavní mají jedno společné. Tvrdě dřeli, ačkoliv to vypadá, že jim úspěch a peníze spadly do klína. Takže děcka, učte se a vy rodiče pamatujte, že kolem jedniček se zeměkoule netočí.

Zdroj: iGlanc.cz, Planet Radio

Související články