Sedmačtyřicetiletá herečka má každý týden nabitý k prasknutí, přesto se na ni podíváte a ona doslova září zevnitř. Jak to dělá? Předně se snaží zůstat neustále hydratovaná, většinu dní v týdnů propašuje do svého programu cvičení a je zastánkyní vyvážené stravy, která v jejím podání vypadá, jako že vyvažuje zdravé nezdravým.

Harmonie a balanc na pořadu dne

První věc, na kterou Reese hned ráno pomyslí, je šálek kávy, což se dá vysledovat i z jejího Instagramu. Každý den a všude si vyhradí drahocenný čas na svůj oblíbený nápoj. Na módní diety ji příliš neužije. Ráda jí a hledá ve svém životě balanc. Její základní doporučení zní: jezte čistě a zdravě, menší porce a svačiny v průběhu celého dne. Dopřává si čerstvé a plnohodnotné potraviny, které s mírou vyvažuje požitky.

Nastartuje se zeleným smoothie

Její volbou na brunchi by byl avokádový toast s celozrnným chlebem, posypaný sýrem a zalitý olivovým olejem, nicméně ve spojitosti s touto herečkou je nejznámější zelené smoothie, které pije každý den a má ho od kolegyně Kerry Washington. V základu obsahuje špenát, římský salát, celer, jablko, hrušku, banán a citron. Kdo chce, může si pro chuť přidat ještě čerstvý koriandr a petrželku. Vyšší výživové hodnoty, třeba když potřebujete zůstat déle sytí, dosáhnete, když přidáte ještě avokádo a chia semínka, arašídové máslo či lněné semínko. Jako tekutou složku používá kokosovou vodu. Tu si mimochodem ráda dopřeje i v průběhu dne. Tohle zelené smoothie je ideální způsob, jak se připravit na náročný program. Podrobný recept najdete ve videu.

Zdroj: Youtube

Čočka teplá i studená

Jako mnoho dalších celebrit, které se udržují v kondici, na oběd má Reese nejčastěji zeleninový salát s grilovaným kuřecím masem, ale ona si do něj ráda přidává ještě vařenou čočku, aby ji zasytil na delší dobu. Když je venku zima, vychutnává si čočku v hřejivé polévce, do níž se dá nenápadně vpašovat spousta zeleniny. V zimě je to mnohem lepší, než chroupat studený salát.

Na dopolední svačinu si buď dopřeje jablko s arašídovým máslem, ale má i svoji oblíbenou značku celozrnných chipsů. Odpolední svačina dopadne obvykle tak, že spořádá sladkou sušenku, takovou tu typickou americkou cookie, v nejlepším případě s čokoládovými kousky. Není to zrovna zdravá volba, ale v rozumné míře herečce udělá radost.

Ať žije Itálie!

Jako holka z Louisiany nedá dopustit na typickou jižanskou kuchyni, která má v základu kukuřičné produkty, dušené maso, zeleninové přílohy, ale i smažené dobroty. Nicméně Reese Witherspoon miluje také italskou kuchyni, což je pizza a těstoviny. Jednou řekla, že její ideální večer zahrnuje spoustu těstovin. To má společné s herečkou Natalií Portman, rovněž ona nedá dopustit na vynikající talíř těstovin.

Neustále v pohybu

Stejně jako hledá balanc v jídle, hledá ho i v pohybu. Herečka je obecně velmi aktivní, a když je to možné, ráda cvičí hlavně venku. Na hodinku si zaběhat a nejlépe s kamarádkami, protože proberou svůj milostný život, děti i přátele. Nadýchat se čerstvého vzduchu a ještě se vypovídat, to nám zní jako skvělý způsob hubnutí. Zároveň si Reese uvědomuje, že aby se dočkala výsledků, musí pro své tělo tu a tam připravit nějakou výzvu. O to se většinou stará její trenér, podle kterého 30 minut denně a 6 dní v týdnu cvičí kardio sestavu, ale nezavrhuje ani silový trénink. To vše kombinuje s jógou. Tak si udržuje v kondici bříško i mysl.

Zdroj: iGlanc.cz, Eat This, Eating Well, Instagram

Související články