Anna Julie Slováčková

Anička Slováčková si poprvé nahmatala bulku v prsu v roce 2016. Tehdy se jednalo o nezhoubný nádor. O tři roky později už ale nádor zhoubný byl. Zpěvačka a herečka začala bojovat, když jí bylo 24 let. O nemoci mluvila veřejně, šířila osvětu a když jí síly stačily, pracovala. Absolvovala chemoterapie i operaci a boj dopadl úspěšně. Jaký šok pro ni byl, že se teď nemoc vrátila. Tentokrát napadla plíce. „Člověk míní… a něco tam nahoře, nebo dole mění, a tak když jsem měla 8.9. oslavovat vydání desky a nového klipu, potvrdili mi návrat rakoviny a na žádné oslavy už nebyla chuť. Co cítím? Strašnej vztek. A pochopitelně strach,” napsala Anička otevřeně v příspěvku na sociálních sítích s odhodláním, že je znovu připravena k boji.

Anna K

Česká zpěvačka Anna K bojovala s rakovinou prsu dvakrát. Poprvé v roce 2010. Od té doby se zapojila do osvěty a nabádá ženy k tomu, jak důležité jsou pravidelné kontroly a vyšetření. Rána to byla poprvé. Podruhé ještě větší. Po osmi letech se rakovina vrátila. Znovu ten kolotoč chemoterapií, operace, rekonvalescence. A hlavně v sobě znovu najít tu obrovskou sílu. Podařilo se.

Sex ve městě a rakovina

Vzpomínáte jak v páté sérii seriálu Sex ve městě našli Kim Cattrall bulku? A taky to té mrše pořádně nandala, přesně jako to Samantha uměla se vším. Ve skutečnosti však herečka rakovinu prsu neměla, přestože se jí stalo, že ji zastavila fanynka na ulici a řekla jí, jak jí Samantha dodala sílu. Herečka Cynthia Nixon, představitelka Mirandy, však s rakovinou prsu bojovala opravdu. V roce 2006, krátce po skončení seriálu. Rakovinu podchytila v raném stadiu, zrovna účinkovala v divadelní hře. Podstoupila v tichosti okamžitou lumpektomii a hned naskočila zpátky do práce. Nechtěla rozrušovat diváky.

Zdroj: Youtube

Christina Applegate

Herečka Christina Applegate už dávno není Melounek ze seriálu Ženatý se závazky, kde fantasticky ztvárnila sexy, hloupoučkou Kelly. Ve skutečném životě se ale musela potýkat s mnohem závažnějšími problémy, než s jakým klukem jít na rande. V roce 2008 jí diagnostikovali rakovinu prsu. Porazila ji, ale natolik se bála jejího návratu, že si pro jistotu nechala odstranit prsa, vaječníky i vejcovody. Mimochodem, v seriálu Smrt nás spojí, který uvádí Netflix, její postava jednou zmínila, že má po boji s rakovinou dvojitou mastektomii. Do seriálu to zařadili na žádost herečky.

Angelina Jolie

Herečka Angelina Jolie sice rakovinou nikdy neonemocněla, ale měla z ní takový strach, že si preventivně nechala rovněž odstranit obě prsa, vaječníky i vejcovody. A nešlo jen o strach, měla k tomu pádný důvod. Má mutaci genu BRCA1 způsobující rakovinu, který zabil už několik členů její rodiny.

Shannen Doherty

Dvaapadesátiletá herečka, kterou nejvíc proslavila role v seriálu Beverly Hills 90210, bojuje s rakovinou už dlouhé roky. Poprvé jí diagnostikovali rakovinu prsu v roce 2015, následně podstoupila mastektomii, při níž jí odstranili jedno prso. O návratu rakoviny se dozvěděla v roce 2019, dle jejích slov byla už ve čtvrtém stadiu. Letos v lednu se svěřila fanouškům s tím, že rakovina prsu postupuje a našli jí metastázy na mozku. Její odhodlání nemoc porazit je obdivuhodné.

Olivia Newton-John

Nedávno to byl rok, co herečka Olivia Newton-John rakovině prsu nakonec podlehla. Bojovala s ní dlouho a několikrát. Poprvé jí byla diagnostikovaná v roce 1992. Nádorové onemocnění porazila a zapojila se do osvěty, jako spousta jiných žen, které se s ní setkaly. Rakovina se znovu ozvala po dvaceti letech, kdy se metastázy rozšířily do ramene. Přišlo se na to náhodou, po hereččině dopravní nehodě. Tehdy si smutnou zprávu ale nechala pro sebe. O dalších pár let později se znovu svěřila, že je nemocná a tentokrát nádor z prsu metastázoval i do spodní části páteře. Sandy z muzikálového hitu Pomáda už zvítězit nedokázala. Dojemný vzkaz jí tehdy do nebe poslal kolega John Travolta, jehož manželka Kelly Preston podlehla rakovině prsu v roce 2020.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, Česká televize, Yahoo, Good Housekeeping

Související články