Chtěla být baletkou

Odjakživa milovala tanec, naplňoval ji radostí. Proto studovala balet a chtěla se stát profesionální tanečnicí. Jenže moc vyrostla. Měřila 178 cm.

Zdatná potápěčka

Milovala také plavání a po svatbě s Charlesem chodila pravidelně plavat do bazénu u Buckinghamského paláce. Uměla se potápět a na škole byla sportovní hvězdou. Vymyslela si svůj vlastní skok do vody, kterému se po ní říkalo ”Spencerův speciál”.

Měla deprese a bulimii

Diana byla křehká bytost a bojovala se svými démony. V knize Andrewa Mortona se píše, že měla psychické problémy a trpěla bulimií jako důsledek problematického manželství a komplikovaného vztahu s tiskem, který neustále posuzoval její vzhled.

Rychlé námluvy

Diana a Charles se do své svatby setkali jen třináctkrát. V dokumentu Diana princezna řekla: „Byla jsem vychována v tom smyslu, že když se s někým zasnoubíte, tak ho milujete.” Když princezna viděla svého budoucího muže úplně poprvé, prý si pomyslela: Bože, jaký to smutný člověk. S Charlesem byli dokonce vzdálení příbuzní.

Chtěla Williama králem

V polovině 90. let se Diana svěřila siru Maxi Hastingsovi, tehdejšímu redaktorovi deníku Daily Telegraph, že nevěří, že by se princ Charles měl stát králem, a že chce, aby jeho místo v nástupnické linii zaujal princ William. Řekla prý zcela jasně: Nemyslím si, že to Charles zvládne.

Freddie Mercury

Diana měla mnoho přátel mezi celebritami. Freddie Mercury ji jednou propašoval v převlečení za muže do londýnského gay baru The Royal Vauxhall Tavern. Byla tam s nimi ještě herečka Cleo Rocos, která se o tom zmínila ve své knize. Princeznu nikdo nepoznal, jejich malá lest prošla.

Procházka po minovém poli

Jen několik měsíců před svou smrtí roku 1997 se Diana prošla po minovém poli v Angole. V ochranné vestě a s obličejovým štítem se nechala vyfotit, jak se vystavuje nebezpečí, aby podpořila charitativní organizaci HALO Trust. Díky tomu se problematika nášlapných min stala mezinárodně známou. Krátce po její návštěvě byla podepsána Ottawská smlouva o zákazu min, která vyzvala všechny země, aby se spojily a zbavily svět nášlapných min.

Prince Williama seznámila s jeho idoly

Jednou se William vrátil ze školy a tam ho čekalo překvapení. Jeho matka pozvala tři z jeho milovaných celebrit, aby se s ním setkaly. Na dvanáctiletého kluka čekaly krásky Cindy Crawford, Christy Turlington a Naomi Campbell. Byl rudý až za ušima a div neomdlel. Měl jejich plakáty v pokoji na zdi.

Nejhorší kuchařka na světě

Diana měla hodně předností, ale kuchařský um mezi ně nepatřil. Byla to prý doslova nejhorší kuchařka na světě. Řekl to královský šéfkuchař Darren McGrady deníku Huffington Post a dodal, že když nevařil, nechával jí často jídla v mikrovlnce s podrobnými instrukcemi.

Ani ve škole nevynikala

Budoucí princezna se ve škole trápila a nakonec ji opustila. Během studia na internátní škole Diana dvakrát neuspěla u maturity a poté ze školy odešla. Později se zapsala na školu ve Švýcarsku, ale tam strávila jen jeden semestr, než potkala prince Charlese.

Oblíbený dezert

Jako sladkou tečku měla nejraději ”bread pudding”, což by se dalo přirovnat k naší žemlovce. Vyrábí se totiž ze starého chleba, mléka nebo smetany a vajec. Do kuchyně chodila ujídat rozinky, kterými je tradičně posypaný.

V samostatném rozhovoru šéfkuchař McGrady prozradil, že před cvičením si vždy vyžádala plechovku pečených fazolí, růžový grep, kávu a sklenici pomerančového džusu.

Pracovala v mateřské škole

Než se vdala do královské rodiny, krátce pracovala v mateřské škole Young England v londýnské čtvrti Pimlico. Po svatbě v červenci 1981 se musela zaměstnání vzdát, nicméně byla první královskou nevěstou, která měla před svatbou placenou práci.

Pře o jména

V knize o Dianě od A. Mortona se též uvádí, že Charles původně chtěl, aby se William jmenoval Arthur a Harry, aby byl Albert. V jistých ohledech se nynějšímu králi přání splnilo, protože jejich celá jména zní William Arthur Philip Louis a Henry Charles Albert David.

Zásnubní prsten z katalogu

Měla mít svůj vlastní dostatečně ”královský” šperk, ale nakonec si budoucí princezna vybrala zásnubní prsten z katalogu. Tím pádem si ho mohl koupit kdokoliv jiný. V paláci se to nelíbilo, aby obyčejní lidé měli stejný přístup ke šperkům hodným královské rodiny. V době původního nákupu v roce 1981 se jeho cena odhadovala na 36 000 dolarů. Dnes je prsten se safírem k nezaplacení.

Poslední slova před smrtí

Autorka Tina Brownová ve své knize The Diana Chronicles popisuje místo nehody. Podle Frederica Maillieze, záchranáře, který náhodou projížděl tunelem právě v době srážky, se Diana probudila v bolestech z vnitřních zranění. „Stále opakovala, jak moc ji to bolí," řekl Mailliez.

Seržant Xavier Gourmelon, který vedl zásahový tým v Paříži, řekl deníku The Independent, že Dianina poslední slova byla: „Můj bože, co se stalo?”. To bylo těsně předtím, než upadla do kómatu. V nemocnici zjistili závažnost jejích poranění. Ve 3:57 31. srpna 1997 byla prohlášena za mrtvou.

Zdroj: iGlanc.cz, Newsweek, Insider

Související články