Ačkoliv Kate Middleton vstoupila do královské rodiny oficiálně rokem 2011, kdy se stala manželkou prince Williama, její pouto s Harrym vzniklo dávno předtím. Ještě v době jejich studentských let, kdy spolu královský pár teprve randil.

Vztah Harryho a Kate

Harry se o Kate vždy vyjadřoval hezky. Říkal, že je pro něj víc sestra než švagrová. Je to sestra, kterou nikdy neměl, ale vždy si ji přál. To už přece jen tak o někom neříkáte z pouhé slušnosti. Ne v rodině, kde jsou na sebe bratři velmi fixovaní a které spojila nešťastná smrt jejich matky. Ve své knize Náhradník Harry vzpomíná na jejich první setkání. „Williamova nová přítelkyně se mi líbila. Byla bezstarostná, milá a laskavá. Absolvovala roční stáž ve Florencii, vyznala se ve fotografování a umění. A oblečení. Milovala oblečení. Jmenovala se Kate.”

V memoárech se rozplývá i nad manželstvím svého bratra se ”sestrou” Kate. „Byl jsem rád, že bude navždy stát po Williamově boku. Hodila se k mému staršímu bratrovi. Dělali se navzájem viditelně šťastní, a proto jsem byl šťastný i já,” zní v knize. Silné pouto si jako správný strýček vytvořil i s jejími třemi dětmi - Georgem, Charlotte a Louisem. Bylo to pro něj důležité. Ale kam nemůže ďábel, tam nastrčí ženskou.

Příchod Meghan Markle do královské rodiny

Když přišla Meghan Markle, změnilo se toho hodně. Už ji všichni budu mít zaškatulkovanou jako tu ”nepřizpůsobivou Američanku”, která dělá jen problémy a nedodržuje královský protokol. Nic na tom nezmění ani srdceryvný dokument na Netflixu. Spolu s Meghan šla k ledu i Harryho oblíbenost v očích veřejnosti. V době dospívání se mu ledacos prominulo, protože se jaksi počítalo s tím, že korunu stejně dostane jeho starší bratr. Takže to byl i takový větší rebel a zvíře, ale lidi ho i tak měli rádi. Teď je vnímán spíš jako ten podpantoflák, co se rozhádal s vlastní rodinou a utekl co nejdál. Musí se mu samozřejmě nechat, že nikomu by nebylo příjemné, pokud by ho neustále rozebírala média po celém světě a ještě hovořila špatně o vámi milované osobě. V Harryho případě o Meghan.

Válka mezi Meghan a Kate

Kate a Harry byli kamarádi, často jsme během oficiálních událostí královské rodiny byli svědky jejich přátelské interakce. Byli si hodně blízcí, jak se to mohlo tak najednou pokazit? Sešlo se toho asi moc najednou, nicméně pokud chceme najít původ hádek, zřejmě se musíme vrátit zase k té nepřizpůsobivé Američance. Meghan vyčnívala jak ananas na pizze. Byla něco jako poslední dítě na královském pískovišti, prostě z nějakého důvodu nezapadala.

Je těžké takto nezasvěceně říct, jestli se dřív začali hádat bráchové William a Harry, nebo jejich partnerky Kate a Meghan. Každopádně tady se dostáváme na tenký led, kdy ten údajně řekl a udělal tohle a tamta prý zase udělala to a ono. Jedním z nejznámějších incidentů je zkouška šatů pro družičky na svatbu Meghan, kde se stalo něco, co budoucí nevěstu rozplakalo. Kate zase nepřekousla, když Meghan na její adresu utrousila poznámku o tom, že má ”těhotenský mozek”. To zkrátka zabolí. A tak se to všechno kupilo a hromadilo, a když se ten rebelský pár vzdal náruče královské rodiny a přestěhoval se na druhou stranu zeměkoule, už se vztahy na dálku lepily jen těžko.

Usmíření Harryho s rodinou v nedohlednu

Každý by byl rád, kdyby to všechno bylo zase jako dřív. Jedna velká spokojená rodina. Jenže po tom všem, zdá se to být utopií, a budoucnost přátelství Harryho a Kate zůstává stejně tak nejistá. Skrze tisk Sussexové popřáli Kate brzkého uzdravení a údajně se s princeznou spojili v soukromí poté, co světu oznámila, že má rakovinu. Uvidíme však, zda zdravotní problémy budou stačit na to, aby se kdysi blízcí Harry a Kate vrátili na přátelské území.

Princezna Kate v dojemném videu přiznala, že má rakovinu:

Zdroj: Youtube

Harry nedávno zavítal do Británie v rámci 10. výročí Invictus Games (sportovní událost pro válečné veterány, kterou Harry založil - pozn. red.). Nesetkal se osobně ani s otcem, ani s bývalou kamarádkou Kate. Vlastně se nepotkal ani s Williamem. Když přijde řeč na královskou rodinu, je to hodně o správném načasování, přesto je podivné, že není v ničích silách, aby se navrácený syn nedokázal aspoň na chvíli sejít s některým ze členů své vlastní rodiny. Zvlášť v době, kdy král a princezna bojují s rakovinou.

Zdroj: iGlanc.cz, Hello, Mirror, US Magazine

Související články