Letošní mistrovství světa v hokeji, kde čeští hokejisté získali zlato, se bezpochyby zapíše do historie. O velkém vítězství našich hokejistů a bujarých oslavách v Česku se ještě dlouho mluvilo i daleko za hranicemi naší země. Prakticky ihned také vzrostl zájem o ty, kteří na ledě předvedli obdivuhodné výkony. Krátce po skončení finále zaplavily sociální sítě fotografie fanoušků, kterým se podařilo ulovit snímek s některým ze zlatých hochů.

Zdroj: Youtube

Fanynky šílely

Ženy se začaly ve velkém zajímat o to, zda mají hokejisté doma přítelkyně či manželky, nebo jestli jsou nezadaní. Obzvlášť pak neprůstřelný brankář Lukáš Dostál měl najednou nepřeberné množství nabídek k seznámení. Víte ale vůbec, kolik tito hokejisté vydělávají? Vlastně ani není divu, že mají tolik nápadnic, protože se jedná o skutečně astronomické částky.

Pohádkové platy

Za vítězstvím na mistrovství světa je jistě mnoho potu a úsilí, ovšem čeští hokejisté makají nepřetržitě celý rok. Řada z nich přijíždí každoročně na světový šampionát z nejlepší ligy světa, což je NHL. A právě tam si vydělají pořádný balík. Například národem opěvovaný útočník David Pastrňák, který hraje za Boston Bruins, si podle webu Betarena každoročně přijde na neuvěřitelných bezmála dvě stě šedesát milionů korun. Útočník Martin Nečas, který působí v týmu Carolina Hurricanes, si za rok vydělá téměř sedmdesát milionů korun. V současnosti náš nejúspěšnější hráč v zámoří Ondřej Palát, který hraje za New Jersey Devils, si připisuje každoročně na své konto téměř sto třicet devět milionů korun. Obránce Radko Gudas hraje za Anaheim Ducks. Český tvrďák si vydělá devadesát dva milionů korun. A miláček žen brankář Lukáš Dostál téměř devatenáct milionů, což se může oproti platům jeho spoluhráčů zdát málo, nicméně je to z toho důvodu, že tento mladý talent v zámoří teprve začíná.

Související články

Odměna za zlato

Vedle ročních platů za mořem si miláčci národa díky vítězství na mistrovství světa přišli také na ohromné bonusy. Snad v rámci jejich celoročních platů působí zanedbatelně, ale bavíme-li se o odměně za čtrnáctidenní turnaj, už ta částka získává tu pravou blyštivou barvu. A o jaké sumě je tedy řeč? Podle slov nejvyššího šéfa českého hokeje Aloise Hadamczika pro web Sport.cz si každý „zlatý hoch“, který mu ukáže zlatou medaili, odnese rovný milion korun. To je za čtrnáctidenní turnaj velkorysá odměna.

Sáhnou si na dno

Nicméně na závěr by se snad ještě slušelo dodat, že nic z toho nemají tito chlapci zadarmo. Dostat se a následně se udržet v nejlepší lize světa, je ohromně zdlouhavé a náročné. Trpí tím jejich rodiny, se kterými tráví minimum času. Trpí tím jejich těla, protože hokej není sport pro šachisty. Někteří z hokejistů, kteří se tomuto sportu věnují na vrcholové úrovni, také neunesou tlak spojený se slávou a propadnou drogám, hazardu nebo depresím. Proto pocit, který zažívají při výhře na ledě, kde je vidí jejich rodiny na vlastní oči, určitě mnohonásobně přebije všechny peníze. Pocitu vítězství se totiž nic nevyrovná.

Zdroj: iGlanc.cz, Betarena, Sport

Související články