Penelope, přezdívaná také jako Madonna Madridu, dokázala pokořit filmový svět i za hranicemi rodného Španělska a naposledy netypicky zazářila v sexy reklamě módního domu Chanel. Krátký černobílý film ji svedl dohromady se slavným Bradem Pittem. Cruz se svými havraními vlasy oděná celá v černé jede po setmění ve sportovním autě s elegantním Pittem. Když zastaví v luxusní restauraci na večeři, flirtují při objednávání jídla a jiskřivé napětí na vygraduje, když se krásná Penelope servírky zeptá se svým roztomilým přízvukem: "Promiňte, máte nějaké volné pokoje?" A někde mezi tím si svou němou roli ještě odehraje ikonická černá kabelka. Pro zajímavost dodejme, že děj je inspirován francouzským milostným dramatem "Muž a žena" z roku 1966.

Zdroj: Youtube

Svou velkou lásku dávno znala, než se zamilovala

I když se fenomenální herečka v reklamě objevuje po boku holywoodského idola Brada Pitta, jejím skutečným mužem je charismatický herec Javier Bardem. Poprvé se setkali už při natáčení slavného filmu “Jamón, Jamón”, ve kterém Penelope Cruz úspěšně debutovala už v šestnácti letech. Než se ale do sebe zamilovali, stihla Penelope randit s se slavným Tomem Cruisem nebo neméně známým fešákem Matthewem McConaugheyem. Jiskra nakonec mezi ní a Bardemem přeskočila až při natáčení filmu Woodyho Allena “Vicky Cristina Barcelona” o šestnáct let později. Následnou svatbu na Bahamách se jim podařilo utajit a teď tento hollywoodský pár žije na předměstí Madridu společně se svým synem Leem a dcerou Lunou. Oba herci si nejen pečlivě střeží soukromí, ale snaží se co nejvíce udržet mimo zraky veřejnosti také své děti.

Věk ji už neděsí

Půvabná herečka kdysi studovala na španělské konzervatoři klasický balet, aby ji následně objevil modelingový svět. Penelope tehdy nejspíš pomohl prorazit ve světě její jazykový talent, protože kromě španělštiny skvěle ovládá další tři řeči. Jako jedna z nejuznávanějších hereček má dokonce svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu a je také první španělskou herečkou, která získala zlatou sošku Oscara. Čerstvě padesátiletá Penelope Cruz se nedávno americké Elle přiznala, že zatímco ještě před desítkami let pro ni bylo stárnutí noční můrou, teď už se ho nebojí a vysvětluje proč: “Tenkrát mě to trápilo víc než teď. Svůj věk vnímám jako skvělou věc, kterou chci oslavit se všemi přáteli. Znamená to totiž, že jsem pořád tady a zdravá, a to je přece důvod k párty.”

Zdroj: iGlanc.cz, britannica.com, instyle.com, usmagazine.com, people.com, dailymail.co.uk