Hledá se žena, Šrouby a matice, Františkovy Lázně, Motýli a mnoho dalších hitů má na kontě plzeňská kapela, která fungovala skoro dvě desítky let. Bohužel v roce 2020 musela skončit. Hlavním důvodem byly osobní potíže frontmana skupiny, Vít Starý měl propadnout drogám. Po všech peripetiích se ale zdá, že se blýská na lepší časy. S Víťou se nedávno potkal další člen Mandrage, Pepa Bolan, a dokonce se pochlubil společnou fotkou na Instagramu. Jde o tajemný vzkaz fanouškům, že se něco chystá?

Víťa Starý a drogy

Že se něco děje, naznačil stav Starého už na konci roku 2019. Měl pohublé tváře, kruhy pod očima a zuby také nebyly v kondici. Vše nasvědčovalo tomu, že zpěvák si užíval divokého života plnými doušky. Sama kapela přiznala, že s jejich zásadním členem je těžké pořízení. Na svých stránkách Mandrage zveřejnili, že chtěli alespoň důstojně ukončit svoji éru. Jenže Víťa selhal, nekomunikoval, a tak se poslední koncert v pražském Foru Karlín odehrál bez něj.

Přišel Víťa Starý kvůli cukrovce o nohu?

Kdysi měl tvář andílka, proto bylo smutné sledovat, jak mu z očí mizí život a jak se jeho tváře propadají, stejně jako on míří hlubin temna. Vít měl nastoupit i do léčebny, což se zdálo jako dobré znamení, protože to vypadalo, že se svým stavem chce něco dělat. Dokonce se objevilo pár jeho fotek, kde už nepůsobil tak vyzáble. Jenže přišel na řadu další zdravotní problém.

Mohutně se začalo spekulovat, že přišel o nohu nebo o její část. Nemohly za to sice primárně drogy, ale ne úplně řízený život stavu také nepomohl. Podle nepotvrzených zdrojů trpí Víťa cukrovkou, která nebyla léčená, což vede právě k amputaci končetin. Vítek sám nic nepotvrdil, jeho snímky na invalidním vozíku mohly leccos prozradit samy. Jenže stále tu je varianta, že zpěváka trápí jiná nemoc, hovořilo se například o úbytku kostní tkáně a amputace byla popřena.

Stav Víta Starého zpochybnil údajný zdravotník

Nejnovější snímek Pepy Bolana převzala i některá média. Pod postem jednoho z nich však jistý muž poznamenal, že Víťa vypadá lépe než pár dní před tím, kdy měl ležet na interně jistého zdravotnického zařízení. Podle profilu přispěvatele se skutečně zdá, že jde o zdravotníka, na druhou stranu není tedy etické takto veřejně komentovat stav pacienta.

Dají se Mandrage opět dohromady?

Ať je to, jak je to, podstatné je, že se kluci z kapely nerozhádali na život a na smrt. Poslední společný snímek Víta a Pepy fanoušky nadchl a ptají se, kdy bude zase společný koncert. Co tedy fotkou chtěl Pepa říci? Možná opravdu navnazuje fandy, že se něco společného chystá. Vítek prý na hudbu nezanevřel. Stejně tak ale mohl Pepa Bolan zveřejnit snímek jen z čiré radosti, že jeho bývalému parťákovi je lépe. Vždyť spolu strávili na pódiích tolik let. Necháme se tedy překvapit, jestli na festivalech znovu uslyšíme výše zmíněné songy a vrátíme se s nostalgií o mnoho let zpět, do éry Mandrage. V každém případě jsme rádi, že Vítkovi se snad daří o poznání lépe a své démony už porazil.

Přejete si návrat Mandrage?

Ano, miloval/a jsem je! 67 %
Ano. I když jsem nebyl/a jejich skalní fanda, občas jsem si je poslechl/a. 20 %
Ne, už by to nebylo ono. 5 %
Nezajímá mě to, nikdy jsem je neposlouchal/a. 8 %
Hlasovalo: 61

Související články