David Pastrňák je pro hokejové fandy modlou už dlouho. Malé děti, které sní o kariéře hokejisty, zbožňují tohoto idola, který momentálně působí v Boston Bruins v NHL. Například zpěvačka Monika Absolonová díky svým klukům Tádovi a Matoušovi patří mezi skalní příznivce hokejisty. „Naše rodina fandí Davidovi už sedm let,“ prozradila Monika. Snad každý, kdo se se současným mistrem světa v hokeji osobně setkal, na něj pěje ódy. Skromný a milý kluk, žádná nafoukaná primadona. Možná to bude i výchovou, kterou mu dala maminka Marcela Ziembová, která se tak trochu stává ikonickou mámou, jako je mama Jágr. A Mistrovství světa v hokeji v roce 2024 v Praze její pozici jen posiluje.

Zdroj: Youtube

Mama „Pasta“ se v hokeji vyzná

Zatímco maminka Jaromíra Jágra byla známá jako maminka, která byla oporou synovi i ve smyslu, že s ním bydlela v Americe a vytvářela mu zázemí, za paní Marcelou je trochu jiný příběh. Než jej však fanoušci poznali, oblíbili si ji díky její bezprostřednosti a vtipu. Když je „Pasta“ v zámoří, dává jeho maminka rozhovory, a to i velmi fundované, co se týká hokeje. Jak sama připustila, i ona koketovala s tím, že by se za synem do Ameriky odstěhovala.

Maminka Pastrňáka jako samoživitelka

Z jejích slov je znát, že je na syna pyšná. „David, i přes to všechno, co už dokázal, je pořád normální kluk,“ řekla paní Marcela v rozhovoru pro Deník. A jistě na tom má svůj podíl i sama, protože na výchovu Davida a jeho bráchu Jakuba sama zůstala. S tatínkem kluků se kdysi rozvedla a jako maminka samoživitelka měla i více prací.

Pastrňák začínal na dívčích bruslích, na hokejku čekal roky

Ze všech sil podporovala své děti, pokud se zaměříme na Davida, jemu dávala maximum. I tak to nebylo snadné. Pastrňák například začínal na dívčích bruslích, protože když se ve třech letech postavil na led, tak v té době nebyly ty chlapecké k mání. Na vysněnou hokejku čekal i tři roky, protože maminka si ji dříve nemohla dovolit. Syn se jí dnes odměňuje za onu péči. Jak ale on však zůstal skromný, jeho maminka to nemá jinak. Pasta jí pořídil pěkný byt v Praze, mohl by ji zajistit, ona však stále pracuje. Ani by ji prý nebavilo sedět doma.

Tatínek Davida Pastrňáka odešel příliš brzy

I když byli rodiče rozvedení, s tatínkem Milanem měl David skvělý vztah. Bohužel ten skončil velmi brzy. Když bylo Pastrňákovi 17 let, jeho otec zemřel na rakovinu. Byl i on mentorem pro syna? Prý ano, ale nevnucoval mu své rady. Když chtěl syn poradit, mohl za tatínkem kdykoli přijít. Ostatně, právě jeho otec sám hrával hokej.

David Pastrňák a jeho holky

Dojemné momenty Pasty a jeho rodiny byly zpestřením celého klání. Jednak se všichni rozněžnili nad tím, když hokejista přes plexisklo zdravil partnerku Rebeccu a hlavně dcerku Freyu Ivy, nechyběla však ani maminka Marcela. Ta ještě před příletem Davida, který tým posílil v průběhu klání, protože měl před tím závazky v NHL, prozradila, že pro ni je hokej týmový sport a lidé by se neměli soustředit na pár nadějí. „Nepřijede mistr světa amoleta, přijede normální člověk,“ řekla pro Primu CNN s tím, by lidé neměli spoléhat jen na jejího syna.

Jako správná maminka však nejspíš chtěla, aby lidé případný neúspěch nedávali za pomyslnou vinu Pastovi. Na něm však klíčové momenty finále stály. Určitě byla důležitá neprůstřelnost gólmana Lukáše Dostála, který gól nedostal, pak to byl ale Pastrňák, kdo dal Švýcarům první gól.

S Rebeccou překonali bolest

David Pastrňák si v životě musel projít opravdu mnoha zkouškami. Jedna z nich se stala v roce 2021, kdy se jemu a partnerce Rebecce Rohlsson narodil chlapeček Viggo, který bohužel šest dní po porodu zemřel. Nyní rodině dělá radost ale dcerka Freya Ivy, která brzy oslaví rok. A která byla ozdobou hokejové haly i pódia na Staroměstském náměstí. Se svými rodiči tak zažívá jízdu, kterou by jí mohli závidět i leckteří dospělí. Jak se zdá, Pasta završí sérii úspěchů i v soukromém životě, letos by si měl vzít svoji krásnou Reeccu za ženu.

Zdroje:

Související články