Třiadvacetiletý Lukáš Dostál se stal během pár týdnů jedním z nejžádanějších mužů v Česku. Jeho neuvěřitelné zásahy na mistrovství světa v hokeji totiž ocenili nejen zapřísáhlí fanoušci tohoto sportu, ale i ženy, které běžně na hokej nekoukají. Kromě obrovského talentu se totiž chlubí i velkým charismatem a krásným úsměvem, který zkrátka ženy (a možná nejen ty) zaujme. Pro všechny zájemkyně ale máme špatnou zprávu - tento brankář je zadaný. Jeho srdce si získala něžná blondýnka, se kterou dříve randil i jeho hokejový kolega Martin Nečas.

Neviditelný pár, co si střeží soukromí

Salla Virtanen z Finska si velmi střeží své soukromí, proto je téměř nemožné o ní získat podrobnější informace. Páru to ale podle několika uniklých fotografií sluší. Dostál se setkal se svou finskou přítelkyní během svého tříletého působení v klubu Ilves Tampere ve Finsku, kde hrál od roku 2019. Oba jsou velmi mladí, tak jim budeme držet palce, aby jejich vztah ustál i nápor láskychtivých fanynek a doufejme, že je spojuje víc než jen společná vášeň ke sportu –  třiadvacetiletá kráska totiž hraje volejbal.

Klidný hráč i člověk

Tento brankář rozhodně má i další přednosti, než je hokej a jeho vzhled. Lidé z jeho okolí o něm mluví jako o skromném klukovi, který se nikdy nad nikoho nepovyšuje a příliš nevyčnívá. Jeho otec říká, že si nepamatuje, že by ho viděl, jak je z něčeho rozhozený. Svého syna podporoval, jak nejvíc dokázal. Teď už se ale nenachází v roli mentora, dokáže si prý vyhodnotit negativa a pozitiva sám, vzít si z různých situací to nejlepší a jít dál, jak řekl v jednom z rozhovorů. „Neustále na sobě pracuje, má to dané už díky rodině. Není se sebou nikdy spokojený. Ví, že se pořád může posouvat. To je nejlepší předpoklad k tomu, být nejlepší na světě, v NHL,“ řekl trenér branářů prvoligového Přerova, Jiří Sklenář pro Deník. Potvrzuje to i obyvatel malé vesnice Bedřichovice, ze které Lukáš pochází. „Je to obyčejný kluk. Hrával s náma hokej. Dostálovi jsou obyčejná rodina, co si na nic nehraje.“ Pro místní se tak stal tento muž už ve 23 letech vzorem.

Ponořen do vlastní bubliny

Z rozhovorů, které Lukáš poskytl médiím čiší až fascinující klid a zdravé sebevědomí. O gólmanech se říká, že jsou trochu „jiní“ než ostatní hráči. Lukáš si to ale nemyslí, je prý pro každou srandu v kabině. Ve chvíli, kdy jde na led, se noří do své vlastní bubliny a v tu chvíli se proměňuje na sólo hráče. A to dokonce natolik, že při mistrovství světa nedokázal při zápase naplno vnímat atmosféru na stadionu. Soustředil se jen na sebe a na puk. Což ostatně potvrzuje i výsledek celého mistrovství. Ve finále nepustil jediný gól. Z absolutního vítězství má samozřejmě obrovskou radost. „Vyrůstal jsem s tím, že chci někdy vyhrát a nakonec se mi to podařilo před domácím publikem. Je to něco, na co nikdy nezapomenu, je to prostě neuvěřitelný,“  říká hvězda českého hokeje.

Zdroj: iGlanc.cz, Youtube, Denik.cz

Související články