Minulý pátek zemřel disident a zakladatel Charty 77, jež byla u zrodu Konta Bariéry, František Janouch. O den později se v O2 areně konal dlouho očekávaný koncert italského nevidomého tenoristy Andrea Bocelliho. A Leoše Mareše bryskně napadlo spojit tyto dvě události, aby se podpořila naše nejdéle trvající veřejná sbírka, jež pomáhá právě hendikepovaným. Proto oslovil své sledující na Instagramu s nabídkou, že jednomu z nich poskytne na onen koncertní večer svůj soukromý skybox. Prostor, který pojme 15 lidí, nabízí maximální soukromí a servis v podobě jídla a pití. Stačilo splnit jediné, poslat na účet Konta Bariéry 1000 korun.

Nepopsatelná radost

U Leoše Mareše šlo o velké gesto i proto, že si sám ukrojil z vlastního přepychu, protože pronájem skyboxu si normálně platí. Podle našich informací se může roční částka pohybovat i v milionech korun. I když vítěz mohl být jenom jeden, nenašel se snad jediný ze soutěžících, který by to konečné výherkyni nepřál. Šlo totiž o maminku, jejíž dcerka má PAS (porucha autistického spektra) a právě organizace jako Konto Bariéry jí pomáhají rozvíjet se a dělat pokroky. Dívenka navíc miluje Bocelliho hudbu, ovšem právě nemoc jí neumožňuje účastnit se akcí, kde jsou davy lidí. Komorní prostředí skyboxu se však ukázalo jako životní šance. A právě ji proměnil Leoš Mareš v realitu.

Osobní přijetí Leoše

I když šlo o rychloakci, rodina dívenky dorazila do O2 areny, kde se jí dostalo i vřelého a vtipného přijetí právě pánem skyboxu, Leošem Marešem. „Takhle flexibilní rodinu jsem ještě neviděl,“ vítal své hosty Leoš, jenž se staral, aby měli všichni dokonalé pohodlí. Pro rodinu byl tak úžasným zážitkem nejen koncert samotný, ale i neobyčejné gesto známého moderátora.

Blíží se Leošův Dobroden

Leoš Mareš je svými dobrými skutky vyhlášený, dělá rád radost, a pomáhá těm, kteří to potřebují. Nemá vlastní charitu, o to silnější je však jeho Dobroden. A ten se právě blíží. 29. ledna totiž Leoš vybírá vždy jednu organizaci, které pošle korunu za každého svého fanouška na Instagramu. Je pravděpodobné, že letos to bude minimálně 1,2 milionu korun. A ke stejnému dobrodiní vyzývá i své fanoušky. I když je k ničemu nenutí, masivní četnost hashtagů #DobroDen na sociálních sítích i u platebních příkazů jen dokazuje, že se díky Leošovi bude mnoha lidem žít lépe a splní se jim třeba i životní sny.
 
Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, Evropa 2

Související články