Na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se těší nejen fanoušci filmu ale i české a zahraniční celebrity. Festival ve Varech totiž není jen o kinematografii. Je také přehlídkou nádherných rób, nápaditých outfitů a v neposlední řadě také skandálů, na které se jen tak nezapomíná. Ovšem je potřeba říct, že některé z našich celebrit, které v Karlových Varech řádily nejvíce, už mejdanům tolik neholdují. Které známé tváře to jsou?

Anna Geislerová

Koupačky v řece nelituje

Anna Geislerová je jednou z našich nejúspěšnějších hereček, zároveň je také velkou a nadšenou milovnicí festivalu ve Varech. Na červeném koberci vždy patří mezi nejlépe oblečené dámy, nicméně jakmile tato kráska nestojí v záři reflektorů, umí to pořádně roztočit. Nezapomenutelný je především její mejdan, který proběhl v roce 2010. Tehdy to Geislerová rozjela se svými kolegy a kamarády Tatianou Dykovou a Jiřím Macháčkem.

Zpěvák tenkrát slavil 44. narozeniny a alkohol tekl proudem. Slavné trio pak skončilo v ranních hodinách v řece uprostřed Varů. Tam se trojka společně koupala a z přihlížejících novinářů si nic nedělala. Divokým večírkům na filmovém festivalu v případě Geislerové už nejspíš ale odzvonilo. Půvabná herečka se nyní chová ve Varech spořádaně a spíše než alkoholovými excesy budí pozornost tím, jak jí to sluší. Avšak o tom, že svého dovádění v lázeňském městě nelituje, se rozepsala ve své knize P.S., kde píše dopis svému tatínkovi, který měl problémy s alkoholem, jež se mu stal nakonec osudným: „Takže když to tak sečtu a podtrhnu, tak se letos moc těším, co se zase pěkného v Karlových Varech stane. Doufám, že u vás je všechno v cajku, že se v nebi nenudíte, a pozdravuj mi tam Kaplickýho. Jdu si vybalit kufřík a vyrazím na kolonádu. Člověk by si neměl nechat kazit ten krásný, krátký život předsudky a přehnanou upjatostí. Čistému vše čisté. Tvá oblíbená dcera Aňa.“

Michal Hrdlička

Zkrotila ho manželka?

Sportovní komentátor a moderátor Michal Hrdlička sice nepatří mezi typické návštěvníky filmového festivalu ve Varech, nicméně v roce 2016 na sebe Hrdlička v lázeňském městě upozornil opravdu pořádně. Moderátor to tehdy skutečně přehnal s pitím a byl jako utržený ze řetězu. Otáčel se za každou sukní, osahával se a líbal se hned s několika ženami. Kromě toho také močil na ulici. Problém byl ale hlavně v tom, že už tenkrát tvořil pár s úspěšnou tenistkou Karolínou Plíškovou. Mnoho lidí bylo po Hrdličkově řádění ve Varech přesvědčeno, že se ti dva rozejdou. To se ale nestalo a tenistka dala bouřlivákovi ještě šanci. V roce 2018 se pak vzali v Monaku a proslýchá se, že Plíšková drží moderátora zkrátka. Oba dva si své soukromí střeží, avšak zdá se, že Plíšková dokázala Hrdličku zkrotit.

Agáta Hanychová

Do Varů už se nehrne

Není žádným tajemstvím, že byla Agáta Hanychová v minulosti považována za rebelku a královnu všech mejdanů. Roztočit to modelka uměla ale i na filmovém festivalu v Karlových Varech. V té době zrovna brunetka tvořila pár se svým současným manželem Miroslavem Dopitou. Oba dva se na festivalu opili a dostali se do potyčky s mužem s fotoaparátem, kterého Dopita považoval za bulvárního fotografa a napadl ho. Zasahovat musela i policie a modelka pak dostala od Jiřího Bartošky zákaz vstupu na festival na několik dalších let. V poslední době se ale brunetka už do Karlových Varů tolik nehrne. Hlavním důvodem je to, že už dávno nepatří mezi královny večírků a věnuje se převážně svým třem dětem. „Mně celý ty Vary přijdou na hlavu, protože je to přehlídka modelek, místo toho, aby se tam řešily filmy,“ řekla Hanychová v roce 2022 na Instagramu. Tak uvidíme, jestli bude chtít letos se svým manželem zavzpomínat a vyrazí společně na kolonádu. Fanoušci s tím ale spíše nepočítají, ačkoli by ji jistě rádi v lázeňském městě potkali.

Oldřich Kaiser

Letos bez problému?

O alkoholových excesech Oldřicha Kaisera, které ovlivnily nejen jeho kariéru, by se toho dalo napsat mnoho. Je to však velká škoda, protože o Kaiserovi mluví jeho kolegové jako o jednom z našich nejlepších umělců, který měl šanci prorazit i za hranicemi. Kvůli své zálibě v alkoholu skončil Kaiser hned v několika divadlech, nicméně ani při jeho návštěvě ve Varech nebyl klid. Psal se rok 2012 a festival se konal krátce poté, co se Kaiser vrátil z protialkoholní léčebny. Poprask způsobil, když se během vystoupení kapely Olympic sápal na pódium, chtěl se ke kapele připojit a zasahovat musela ochranka. Kaiser sice tehdy tvrdil, že v sobě neměl ani kapku alkoholu, ovšem dodnes o tom mnozí pochybují. Uvidíme ale, jak to bude vypadat letos. Kaiser by měl totiž s režisérem Jiřím Havelkou na festivalu představit snímek Zahradníkův rok. Všichni tak s napětím očekávají, zdali legendární herec vůbec dorazí. V posledních letech se totiž společenským akcím spíše vyhýbá, fanouškům by ale jistě jeho přítomnost udělala radost.

Eva Hecko Perkausová

Spořádaná maminka

Filmový festival ve Varech si v minulosti nenechala ujít ani Eva Hecko Perkausová. Když ale byla před lety na festivalu úplně poprvé, pořádně to rozjela se svými kamarády a kolegy na jedné party. Sama blondýnka se pak nechala slyšet, že to byl opravdu divoký večírek a že šla spát až nad ránem. Do té doby prý velké zkušenosti s alkoholem neměla. Dnes už je ale kráska spořádanou maminkou dvou malých dětí a večírky šly stranou. Perkausová se věnuje především své rodině a manželovi.

Zdroj: iGlanc.cz, kniha Anny Geislerové P.S., Instagram Agáty Hanychové

Související články