Dlouhodobý nápor na psychiku člověka je nebezpečný a každý se s ním snaží vyrovnat po svém – Žofie tím, že u ní dochází k sebepoškozování. Hlavním důvodem je její náročná a věčně vystresovaná matka, která na dceru přenáší své problémy spojené nejen s rozvodem. Neustále ji kritizuje a je na ni velmi přísná. Oporu má Žofie v rodině Klímových, hlavně v jejich synu Michalovi, jehož hraje Karel Klement. Ale ten jí nemůže nahradit odbornou pomoc, kterou by potřebovala. A Žofiin stav se vyhrotí.

Zdroj: Youtube

Žofie je první velkou rolí sedmnáctileté Kateřiny, která prý má se svou seriálovou postavou společné to, že i ona je společenská a přátelská a ráda je mezi lidmi. Příjmení mladé herečky si nelze nespojit s jejím otcem – Tomášem Ujfalušim, bývalým českým fotbalovým obráncem, který v roce 2013 ukončil profesionální kariéru. I on se v Ulici objevil. „Zahrál si jen malou roli dodavatele vína a objevil se v jiné dějové lince, takže jsme se nepotkali přímo před kamerou, ale já jsem se na něj ten den byla podívat. Řekl tam jenom dvě věty a myslím, že mu to šlo, on se nestydí a netrpí trémou,“ říká Kateřina.

Podobně se s otcem (ne)potkala i na natáčení seriálu Pálava. Tomáš Ujfaluši se objevil ve scéně, kdy byl poblahopřát k narozeninám Tereze Kostkové, která tu hrála Kateřinu Hýskovou. A Kateřina Ujfaluši měla v seriálu roli Báry, kamarádky jedné z postav. „Bára byla holka od rány a nebála se jít do všeho po hlavě, neměla problém začít někoho balit. 18.30 Byla to povahově úplně jiná holka než Žofka NOVA z Ulice. Ale poprvé jsem se před kamerou objevila v seriálu Modrý kód. Natáčení mě bavilo a nadchla jsem se pro herectví. Proto jsem pak šla na casting do seriálu Ulice,“ říká Kateřina, která prý ve škole nikdy nebyla průšvihářka. „Mívala jsem jedničky a dvojky, naši mě nenutili, abych měla za každou cenu samé jedničky,“ dodává.

Angličtina mě vždycky bavila

Kateřina se narodila v Olomouci, ale do čtyř let žila v Itálii, kde její táta hrál fotbal. Z té doby si prý nic moc nepamatuje. „Když jsme se tam jeli později podívat, mamka s taťkou mi ukazovali, kde jsme bydleli a kam jsme chodili, ale nic se mi nevybavilo,“ přiznává. Do první třídy nastoupila zase v Olomouci, ale později se rodina přestěhovala do Prahy. Rodiče jsou rozvedení a Kateřina žije střídavě u obou. „Podle toho, jak se domluvíme, ale nežiju ve střídavé péči. Táta už se fotbalu profesionálně nevěnuje, ale pořád se kolem něj pohybuje. Mamka je interiérová designérka a zároveň dělá marketing a nějaké své projekty. Navrhovala i náš a taťkův byt,“ vysvětluje. Momentálně studuje anglické gymnázium, je ve třetím ročníku. „Všechny předměty máme v angličtině. Mě angličtina vždycky bavila a šla mi, když mi bylo dvanáct let, měla jsem sen odstěhovat se na Floridu a studovat tam, což rodiče samozřejmě nechtěli. Když jsem nastoupila na tohle gymnázium, myslela jsem si, že anglicky umím docela dobře, ale přesto jsem se na přijímačky hodně připravovala. Nastoupila jsem v polovině sedmé třídy, do ročníku, v němž mi začaly předměty jako chemie, fyzika a biologie, které jsem nikdy neměla ani v češtině. Nějaký čas mi trvalo, než jsem tu úroveň dotáhla a najela na režim, který mi vyhovoval. Teď bývá občas škola hodně náročná, obzvlášť když natáčím v týdnu a musím pak zameškanou látku dohánět. Ale profesoři mi naštěstí vycházejí vstříc, takže všechno zvládám,“ dodává Kateřina Ujfaluši.

Zdroj: časopis TV Pohoda

Související články