Držitelka Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli za výkon ve snímku Předčítač, který se natáčel mimo jiné v Česku, se věnovala herectví od mala. Mezi hvězdy filmového plátna ji ve dvaceti letech vystřelila role ve filmu Rozum a cit, za který dostala cenu BAFTA, nominaci na Oscara i Zlatý glóbus.

Kate je zároveň oblíbenou tváří kosmetických značek. Kdysi management jedné z nich zaskočila požadavkem, že si nepřeje, aby její tvář v kampaních jakkoliv graficky upravovali, protože chce reprezentovat přirozenou krásu.

Narážky diváků, že jsem byla při natáčení Titanicu moc tlustá, mě dlouho trápily. Neměla jsem tehdy sebevědomí. Dneska už to kašlu.

Kate Winslet

Toto téma zmiňuje často i v médiích. Například v následujícím ‚odličovacím‘ videu Kate vysvětluje, že je třeba naučit se dívat se na sebe s otevřenýma očima - vnímat se taková, jaká jste, bez všeho make-upu a pozlátka. A přijmout, že jste krásná, se svými přednostmi i chybami.

Zdroj: Youtube

Od Rose k Avatarovi

Negativní poznámky na svou váhu ve filmu Titanic si s sebou herečka nesla dlouhé roky. Promluvila o nich až loni v podcastu Happy Sad Confused: „Vědět tehdy to, co dnes, řekla bych jim (kritikům), aby se neopovažovali se mnou takhle zacházet. Že jsem mladá žena, moje tělo se mění. Že jsem nejistá a vyděšená. A ať mi to nedělají těžší, než to je,“ uvedla Kate, která se před pár měsíci objevila také ve veleúspěšném sci-fi příběhu Avatar 2.

„Svoji účast v tomto úžasném snímku vnímám jako obrovskou poctu. Proto mi ani nevadilo, když jsem ve speciálním obleku, který snímal moje pohyby a přenášel je do digitální podoby, trávila i patnáct hodin denně,“ svěřila se Kate svým fanouškům na YouTube.

Kriminalistka a paleontoložka

V úspěšné detektivní sedmidílné minisérii Mare z Easttownu, který sklidil pochvalné kritiky od diváků i odborníků, ztvárnila herečka vyšetřovatelku z pensylvánského městečka Mare Sheehan. Zatímco vyšetřuje místní vraždu, její vlastní život se pomalu rozpadá. Příběh, který se zaobírá temnou stránkou uzavřené komunity, je autentickou výpovědí o tom, jak moc rodinný život a dávné osobní tragédie ovlivňují naši přítomnost. Diváky zde zaujal nejen hereččin výkon, ale i velmi autentická vizáž ‚obyčejné‘ ženy a matky samoživitelky ve středních letech. 

Kate zazářila také v životopisné romanci Amonit, která se odehrává ve 40. letech 19. století. V ní se herečka představila v roli slavné britské sběratelky fosilií Mary Anning, která si jejich sběrem a prodejem vydělávala na živobytí pro sebe a svojí nemocnou matku.

Příběh rozehrává nabídka bohatého turisty, aby paleontoložka během jeho nepřítomnosti zasvěcovala do své práce jeho ženu Charlottu (Saoirse Ronan/Malé ženy), kterou vědkyně z finančních důvodů nemůže odmítnout. A přestože si s bohatou paničkou zpočátku zásadně nerozumí, postupně se mezi nimi začne vytvářet silné romantické pouto.

Zdroj: iGlanc.cz, CSFD.cz