Vyrůstat ve stínu slavných rodičů asi není úplně snadné, ale na druhou stranu to nabízí velmi dobrý odrazový můstek pro následnou kariéru. Příkladem jsou dcery supermodelek, které následují své slavné matky a na přehlídkových molech už jsou jako doma. 

Grace Burns

Když se dvacetiletá Grace Burns před několika lety poprvé svěřila své matce, že se chce stát modelkou, nedopadlo to prý zrovna nejlépe. Slavná modelka Christy Turlington totiž měla okamžitě obavy, aby dcera nepřestala chodit do školy. Samotná Christy se ke studiu na vysoké škole po přestávce v modelingu vrátila a vzdělání je pro ní zjevně důležité. Právě pro její inteligenci, a nejen krásu, si Christy Turlington kdysi vyhlédl i Calvin Klein. Grace tedy musela své rodiče ujistit, že bude dál chodit na vysokou školu, a studium teď kombinuje s focením pro obálky časopisů. Stihla také zazářit po boku své matky v kampani pro Carolinu Herreru a debutovala na přehlídce britského Vogue x LuisaViaRoma ve Florencii. A jen pro úplnost - jejím otcem je slavný americký herec a scénárista Edward Burns. 

Lila Grace Moss Hack

Dcera slavné britské topmodelky Kate Moss jde v máminých šlépějích. Jednadvacetiletá Lila Grace Moss Hack už má za sebou módní přehlídky těch nejprestižnějších značek. Její matka, která poznala úskalí módního průmyslu zblízka, se prý ke vstupu dcery do branže stavěla rozpačitě. Radila ji proto, aby si vybírala jen projekty, které se jí líbí. „Řekla jsem jí, že nemusíš dělat nic, co nechceš,“ uvedla Kate Moss v rozhovoru pro stanici BBC Radio 4. Lila Grace je její jediné dítě. Supermodelce se narodila v jejich sedmadvaceti letech a jejím otcem je novinář a mediální podnikatel Jefferson Hack, který pracoval s řadou velkých hvězd včetně Bjork nebo U2. Lila Grace má tedy zjevně ty nejlepší předpoklady ve světě showbyznysu uspět. 

Leni Olumi Klum

Pořekadlo “jaká matka, taková dcera” platí také v případě topmodelky Heidi Klum a její dcery Leni Olumi Klum. Ta se narodila před dvaceti lety v New Yorku, ale vyrůstala především v Los Angeles. Svůj profesionální debut zažila po boku matky Heidi na obálce německé Vogue. Heidi Klum se hned podělila o své nadšení dlouhým a srdečným vzkazem na Instagramu. „Jsem na tebe tak pyšná. A není to proto, že sis vybrala vlastní cestu. Vím, že ať by ses vydala jakoukoli cestou, byla bys sama sebou. Vždycky přesně víš, co chceš a co nechceš. Nejsi žádná má kopie a jsem za tebe šťastná, že teď můžeš ukázat, kdo jsi TY,“ napsala supermodelka. Malou Leni brávala často do práce s sebou: „Máma na mne působila vždy tak šťastně. Občas jsem si odskočila a hrála jsem si s líčením, které jí přinesla vizážistka,“ uvedla pro časopis People Leni, která je dcerou italského podnikatele Flavia Briatora. Její matka se s ním ovšem rozešla ještě před jejím narozením, a tak jí o pět let později adoptoval Heidin tehdejší manžel zpěvák Seal. Dvacetiletá Leni Klum se také stala tváří značky luxusních šperků Chopard a jejich nových hodinek. Pro mladou modelku to není špatný začátek.

Lily-Rose Depp

Je jí 25 let, ale Lily-Rose už má za sebou modelingové portfolio, za které by se nemusely stydět ani mnohem zkušenější hvězdy. Její první zkušeností bylo focení pro australský magazín Oyster, ale definitivně na sebe v módním světě ztrhla pozornost jako modelka na přehlídce Chanel. Stačilo jen pár měsíců a tehdy patnáctiletá Lily-Rose se stala tváří značky Chanel Karla Lagerfelda. Tato mladá dáma je dcerou mega hvězd Johnnyho Deppa a Vanessy Paradis. O její vstup do světa módy se nejspíš zasloužila právě její matka, zpěvačka a supermodelka. Lilly-Rose má už za sebou navíc také herecké zkušenosti. 

Zdroj: iGlanc.cz, thelist.com, vmagazine.com, graziadaily.co.uk, people.com, elle.com

Související články