Sportovně nadaný šlechtic

Když vidíme panovníka, jak kráčí ve zdobném rouchu, nebo v dobře padnoucím obleku, těžko bychom od něj čekali prudší pohyby. Dokonce i pólo, na němž se nechával Charles zvěčnit, není zrovna akční jako fotbal. Budoucí král Británie ale překvapil, když si před 12 lety v polobotkách otestoval novou horolezeckou stěnu na střední škole Grainville.

Zdroj: Youtube

V zajetí žen

Král je obdivovatelem ženské krásy. Vzhledem k tomu, že se pohybuje v tzv. uhlazených kruzích, bylo pro něj oříškem setkání s nejpopulárnější dívčí kapelou 90. let, The Spice Girls. Rusovlasá Geri Halliwell se tehdy chlubila, že Karla laškovně štípla do pozadí. Jestli to je pravda, těžko říct, v každém případě žoviální chování Karel dívkám odpustil, protože kdykoli se s nimi poté viděl, vřele se s nimi vítal. I naznačeným polibkem na tváře, což je nebývalé.

Blízké doteky členů královské rodiny

Nějaké přehnané projevy náklonnosti od královské rodiny očekávat nemůžeme. Jejich život představuje práci, poslání a oběť zemi. Dokonce se traduje, že když malého Karla kdysi koupala chůva a do koupelny přišla Alžběta II., tedy maminka chlapce, chůva nařídila, aby se chlapec postavil, když přišla královna. Přesto existuje pár snímků, kde je vidět, že rodina držela spolu. Charles si se svojí matkou rád užíval chvíle na venkově, kde spolu sázeli stromy a pečovali o zahrady.  

Všechno musí vyzkoušet

Karel není strohým politikem, který se jen naoko zajímá o to, co mu ostatní ukazují. Když si vyrazí do botanické zahrady, velmi zaujatě hovoří o ekologii. A když je pozván do továrny na cukroví, ochotně oblékne hygienický oblek a rád si zkusí, jak se takové sladké poklady vyrábí. Nebo si střihne divoký tanec v Mexiku. A mimochodem, když kdysi hovořil s českou architektkou žijící v Anglii, Evou Jiřičnou, prý jí velmi záživně vyprávěl, že máme v Česku hodně baroka.

Vtipné setkání na Slovensku

Postava tzv. Čumila, tedy sochy vylézající z kanálu, je proslulou bratislavskou sochou. Princ Charles ji nemohl nechat bez povšimnutí a laškovně se s ní vyfotil. Kdo byl větší celebrita?

Stopa krále Karla III. v České republice

Členové britské královské rodiny Českou republiku v minulosti navštívili mnohokrát. Tehdy ještě princ Charles pětkrát. Byl tu i se svojí první chotí, princeznou Dianou. Ta si mimochodem šla zaplavat na známý stadion v pražském Podolí, odkud ji chtěla vykázat jistá trenérka plavců, protože netušila, o koho se jedná. Samotný Karel se zajímal především o naše památky. Dokonce v roce 1992 s tehdejším prezidentem Václavem Havlem připravil Pražský památkový fond. A nebyla to jen metropole, kam se podíval. Navštívil i malou manufakturní farmičku v Ostré nad Labem, kde se tvoří přírodní produkty, a zde zasadil dvojstromek anglického dubu a české lípy. A víte, že anglický panovník je potomkem Jiřího z Poděbrad, kdybychom šli po linii této modré krve?

Zdroj: iGlanc.cz, Česká televize, Rozhlas

Související články