Na jednu stranu je obdivuhodné, kolik překážek Karel III. a Camilla museli překonat. Lidé by jim nejspíš bezmezně i fandili, jenže to by se v milostném trojúhelníku nemohl vyskytovat velký miláček Britů, princezna Diana. Ačkoli většina lidí vnímala, že vztah kdysi ještě prince Charlese a princezny Diany byl spíš z rozumu, nebyli si osudově určeni, dokonce lidé tušili, že princezna nebyla šťastná, přesto dodnes nemohou mnozí Camille zapomenout, že v královském svazku byla stále přítomna. Ostatně, sama Diana při slavném interview v roce 1995 s Martinem Bashirem sama řekla: „Bylo v tom manželství těsno, když jsme tam byli tři.“ Karel a Camilla jsou dnes ale jen dva. Připomeňte si zásadní momenty jejich lásky.

Zdroj: Youtube

Začalo to prarodiči

Příběh královské lásky se začal psát v roce 1972, kdy se Camilla a Charles poprvé střetli. O rok starší Camilla položila korunnímu princi pikantní otázku: „Má prababička měla poměr s vaším pradědečkem, tak co s tím uděláme?“ Sebevědomá slečna na Charlese zapůsobila a dvojice spolu začala randit. Camilla však nebyla vhodnou potenciální nevěstou pro korunního prince, královna ji tehdy spíš tiše trpěla. Když však začal vztah jejího syna s dívkou neurozeného původu být vážnější, Alžběta II. poslala Charlese sloužit k námořnictvu. A Camilla se mezitím vdala za Andrewa Parkera-Bowlese, s nímž má dvě děti.

Vždy byla královnou srdce Charlese

Láska Charlese a Camilly dostala druhou šanci ještě před jeho sňatkem s Dianou, protože pan Parker-Bowles začal svoji choť podvádět rok po svatbě a Camilla našla útěchu u osudového muže, prince Charlese. Královna ovšem opět zakročila a vybrala svému synovi slušnou dívku. Dianu z aristokratické rodiny Spencerů, nevinnou blondýnku, jež byla hodna porodit princi potomky. Podle zdrojů blízkým královské rodině se Charles snažil být dobrým manželem, ale srdce si poručilo své. Možná tomu pomohla rázná Camilla, to je však v rovině spekulací zejména odpůrců současné královy manželky.

Nechtěla být princeznou z Walesu

Camilla ukončila své manželství v roce 1995, princův vztah s Dianou byl definitivně uzavřen o rok později. V roce 1997 princezna Diana tragicky zemřela a je možné, že tato smutná událost posunula Charlesovo a Camillino rozhodnutí nejen zveřejnit vztah, ale konečně jej oficiálně zpečetit. Když Alžběta II. pochopila, že její syn se bude k té neurozené lady stále vracet, požehnala jejich vztahu. Camilla a Charles v roce 2005 oznámili, že se vezmou 8. dubna. Protože však tehdy zemřel papež Jan Pavel II., dvojice sňatek o den odložila. Camilla měla po svatbě s princem právo užívat titul princezna z Walesu, raději ale přijala titul vévodkyně z Cornwallu, protože princeznou z Walesu bývala královna lidských srdcí, Diana.

Alžběta II. v bílém? Pomstila Dianu, když se Camilla oblékla jako nevěsta?

Nevěstě Camille bylo v den svatby 57 let, takže panensky bílé šaty nebyly zrovna nutností. Nevěsta zvolila šedé šaty s vyšívaným, dlouhým kabátkem. Kostýmek v barvě sněhu se v onen svatební den ovšem objevil. A neměl jej na sobě nikdo méně významný než královna Alžběta II. Mnozí spekulanti v tomto viděli jasný vzkaz královny: Pomstila princeznu Dianu. Když si totiž brala prince Charlese v roce 1981, Camilla se tehdy objevila mezi hosty rovněž v bílých šatech, což se bere jako neuctivé vůči nevěstě, jež má právo obléci panenskou bílou. Camilla prý tehdy jasně dala najevo, komu bude Charles navždy patřit. Tady máme ovšem významné „ale“. Královna na samotný svatební obřad Charlese a Camilly nešla, objevila se až na focení a při recepci, kterou pro novomanžele uspořádala, takže o projev neúcty k nevěstě nešlo.

Camilla je stále oblíbenější

Snad nikdy nebyla Camilla oblíbenější než nyní. Ukázala se totiž jako pevná opora nemocného krále a vlastně celé urozené rodiny, protože je to právě ona, která je nyní nejvíce vidět. Charles zvolnil ve veřejných vystoupeních. Mohl by jej zastoupit princ William, ale ten má nyní starosti o nemocnou Kate. Princ Harry z hlediska reprezentace nepřichází v úvahu, stejně jako skandály opředený bratr krále, princ Andrew. Zbytek Charlesových sourozenců, Anne a Edward, jsou spíš introverti. Camilla je tak nyní prostředníkem mezi královskou rodinou a veřejností, která přes ni posílá vzkazy a podporu v uzdravení svým miláčkům s modrou krví.

Zdroj: iGlanc.cz, Vanity Fair, People, Brides, Wikipedia

Související články