Johnny Depp, to je Jack Sparrow, Willy Wonka, Barnabas Collins, Gellert Grindelwald, John Dillinger, George Jung i Raoul Duke. Johnny Depp je asi jediný chlap, kterému fandil (snad kromě Hollywoodu) celý svět, zatímco vrcholil soud s bývalou manželkou Amber Heard, která ho obvinila z domácího násilí. Falešně. Johnny Depp je chlap, kterému je letos 60 a já si jen říkám, že kdyby všichni v jeho věku vypadali tak dobře a cool, pak by manželky neutíkaly za zajíčky.

Zdroj: Youtube

Něco a jedna zajímavost navíc

Takže herec. Prý v tom má prsty Nicolas Cage. Johnnyho první manželka Lori ho Cageovi představila a ten mu doporučil, aby místo hudby zkusil raději herectví. Jeho radu si očividně vzal k srdci. Nicméně na hudbu nezanevřel a se svojí kapelou Hollywood Vampires (jejíž sestavu tvoří vlastně samá individua a legendy v jednom) už dokonce několikrát koncertovali v České republice.

Do všeho jde naplno. Jak je život krátký mu připomínají dva stříbrné prsteny s lebkou, které nosí. A má i dva stříbrné zuby. Fandí The Rolling Stones a obdivuje Marlona Branda, s nímž se setkal na plátně ve filmech Bojovník a Don Juan DeMarco.

V dětství byl alergický na čokoládu, což je úsměvné, když vezmeme v úvahu, že jedna z jeho nejslavnějších rolí je ta ve snímku Karlík a továrna na čokoládu. Má strach z klaunů a nerad sleduje vlastní filmy. Ale to asi nebude mít nic společného s tím, že je na jedno oko slepý a na druhé krátkozraký.

Je to vášnivý sběratel. Sbírá brouky, vzácné tisky, historické zbraně, paruky a falešné kníry. Úplně nejvíc sbírá panenky Barbie. Utrácí i za všechny ty blbůstky kolem nich, za oblečení, nábytek, doplňky. Vždycky to sváděl na svou dceru, že si spolu takto hezky s panenkami hrají, ale zvedněte ruku všichni, kdo si dokážete Johnnyho i teď představit, jak zve Kena na čaj o páté do nového domečku s růžovým výtahem.

Dobrák od kosti

Lily-Rose je Johnnyho jediná dcera, má ji s herečkou Vanessou Paradis, a když je to třeba, celý jeho svět se točí kolem ní. Jako tomu bylo v březnu 2007, tehdy sedmiletá se nakazila nebezpečnou bakterií E. coli, následkem čehož jí selhaly ledviny. Britské nemocnici, kde strávila více než týden a zachránili jí život, daroval herec jeden milion liber jako poděkování.

Když Johnny může, tak pomůže. V 90. letech 20. století byl spoluvlastníkem nočního klubu na Sunset Strip v západním Hollywoodu The Viper Room, kde se svého času odehrála nejedna zhýralá party a se svojí někdejší láskou Kate Moss tam byli pečení vaření. Bylo však hercovým zvykem, že bezdomovcům před podnikem rozdával padesáti a stodolarové bankovky.

Není to tak, že by Johnny Depp neměl mouchy. Má jich docela dost. Pro svou prudkou povahu skončil několikrát ve vězení. Nedochodil střední a již zmíněnému Nicolasi Cageovi údajně jednou z nouze šlohnul peníze. A pak je tu celá ta záležitost s bývalou manželkou Amber Heard, která na jeho pochybné minulosti zřejmě tak trochu stavěla, když ho obvinila z sexuální tyranie a násilí, což se nakonec obrátilo proti ní.

Piráti bez piráta

Nejvíc ikonickou rolí se pro Deppa za poslední roky stal kapitán Jack Sparrow ze série Piráti z Karibiku, kterou ovlivnil již zmíněný soudní spor a ze šestého dílu ho studio odstřihlo. Jelikož měl herec i procenta ze zisku filmů, hodilo se jim to do krámu. Za Salazarovu pomstu se jeho gáže vyšplhala až na 90 milionů dolarů. Nicméně teď už zase není vyloučené, že se ve snímku objeví. Pokud Depp vezme studio na milost, protože co si budem, ani on nebyl nadšený z toho, jak rychle od něj všichni dali ruce pryč. A zatím bude o odpuštění rozjímat třeba na svém soukromém ostrově v Karibiku, kde prý krmí žraloky párky v rohlíku.

Zdroj: iGlanc.cz, ČSFD, The Fact Site

Související články