Za knipl sedl poprvé, když mu bylo patnáct let, a i když se od konce střední školy věnoval profesně herectví, do letadla utíkal, kdykoli na to měl čas a peníze. A peněz přibývalo, když se prosadil v Hollywoodu a dostával hlavní role. Během života složil mnoho pilotních zkoušek a postupně získal oprávnění řídit Boeing 707, Bombardier Challenger 601, Boeing 727 a tryskáče. Mimochodem, peníze vydělané u filmu vkládá Travolta hlavně právě do letadel, takže výše zmíněné stroje vlastní a má je zaparkované na Floridě, kde žije s rodinou. Poslední pilotní osvědčení na řízení dopravního Boeingu 737 získal přede dvěma roky. V březnu 2022 to oznámil na svém profilu na Instagramu těmito slovy: „Je to pro mě moment, na který jsem velmi hrdý. Právě jsem dostal oprávnění k pilotování 737.“

Zdroj: Youtube

John se narodil 18. února 1954 na pravém břehu řeky Hudson v New Jersey jako šestý potomek do rodiny učitelky herectví s irskými kořeny a poloprofesionálního hráče amerického fotbalu, který měl předky na Sicílii. Po otci zdědil trochu exotické geny, tmavé vlasy a sexy rysy v obličeji. Stejně jako jeho pět starších sourozenců se rozhodl živit herectvím. Nakonec všechny potomky k tomuto umění vedla matka. Nicméně John je dnes ze všech Travoltů určitě tím nejslavnějším.

RAKOVINA JEJ PŘIPRAVILA O MILOVANÉ

Dařit se mu začalo již jako čtyřiadvacetiletému. Hvězdou je od roku 1978 díky muzikálu Pomáda, v němž se objevil jako Danny Zuko vedle Olivie Newton-Johnové. John přišel na casting filmové Pomády s velkou jistotou, neboť už o sedm let dříve si zahrál v tomto muzikálu s newyorskou kočovnou společností, k níž utekl před dokončením středí školy na levý břeh řeky Hudson. Jenže divadlo nebylo úplně to, co mladého Travoltu naplňovalo, a tak se vydal po roce v New Yorku dobývat Hollywood. Díky exotickému vzhledu, bohaté kštici černých vlasů a pěveckému talentu prorazil již v roce 1977, kdy získal hlavní roli Tonyho Manera v muzikálu Horečka sobotní noci. O rok později přišla nabídka na zmíněnou Pomádu a z Johna i Olivie se po uvedení snímku do kin staly mezinárodní hvězdy. Před čtyřmi roky, v prosinci 2019, se John potkal s Olivií znovu. Bylo to v rámci oslav čtyřicátého výročí uvedení Pomády do kin. Jako Sandy a Danny přišli v kostýmech z Pomády na setkání s fanoušky na Floridě. Olivia dva roky předtím zjistila, že se jí vrátila rakovina prsu – poprvé se s ní léčila na počátku devadesátých let. Bohužel návratu rakoviny v srpnu 2022 podlehla.

Rakovina prsu je strašákem

Pro Johna to byla velká rána. Rakovina prsu je pro něho životní strašák. Na toto onkologické onemocnění zemřela také jeho první partnerka, herečka Diana Hylandová. Začal s ní chodit ve dvaadvaceti letech, ale už rok nato koukal jednačtyřicetileté Dianě na rakev. Rakovina prsu připravila o život také jeho manželku Kelly Prestonovou, s níž se seznámil v roce 1988 při natáčení filmu Experti. Kelly diagnostikovali nádorové onemocnění v roce 2018, zemřela na ně v červenci 2020. Bylo jí pouhých sedmapadesát let. S Johnem měli tři děti. Nejstarší Jett zemřel v sedmnácti letech po epileptickém záchvatu. John má s Kelly ještě třiadvacetiletou Ellu a třináctiletého Benjamina. Dlouhodobě přitom prohlašuje, že vyrovnat se se smrtí manželky, syna a blízkých přátel mu pomáhá scientologie. Ke kontroverzní sektě se hlásí od jednadvaceti let.

Zdroj: časopis TV Magazín

Související články