Přesně před dvaceti lety se spolu Jiří Mádl a Vojtěch Kotek objevili ve snímku Snowborďáci. Později natočili ještě Rafťáky a Ro(c)k podvraťáků a herecká dvojice byla na světě. I když už spolu poté nehráli, lidé si je i po letech spojují dohromady. Když si proto Jiří Mádl obsadil jako režisér do svého snímku právě Vojtu, který neprošel ani konkurzem, nabízela se otázka, zda to bylo ze známosti.

Pocitově to pro mě skončilo

Rozumím, že to mediálně možná takhle působí, nebo že to někoho napadlo, ale my jsme spolu jako herci netočili snad dvacet let. Takže pro mě už je to dávná historie, i když věřím, že to v některých lidech pořád zůstává, ale ve mně vůbec. Chtěl jsem ho proto, že na roli perfektně seděl a je to výborný herec. Tím to pro mě pocitově končilo,“ přiznal Jirka.

Kromě Vojty Kotka neprošli castingem do filmu Vlny ještě Martin Hofmann a Igor Bareš. „U nich jsem věděl, že je chci. Asi to nedokážu jinak vysvětlit. Určité vodítko jsem tedy měl. Když točíte dobový film a máte tam známé osobnosti, máte tendenci vybírat herce, kteří jsou jim podobní. Jenže tohle jde v Americe nebo ve větších zemích, jako je Itálie, Francie atd. Mají hodně herců a můžete trefit jak podobu, tak energii. U nás to úplně nejde, takže jsem šel po té energii. Ve chvíli, kdy jsem ji cítil, jsem herce obsadil,“ prozradil režisér s tím, že tyto tři kolegy zná lépe a hned věděl, že je to správná volba.

Zkrachovalý zdravotník o castingu

Dalším z těch, kdo se ve filmu Vlny objevuje, je Jan Nedbal, který původně studoval zdravotnickou školu, čímž se raději moc nechlubí a označuje se za zkrachovalého zdravotníka.

Jsem moc rád a vážím si toho, že si na mě Jirka na kamerovkách udělal prostor a že jsem ho mohl poznat jako režiséra. Přemýšlím, jestli jsme spolu někdy hráli, ale myslím, že ne. Musím říct, co jsem říkal i své agentce, že ty kamerové zkoušky, které probíhaly na Vlny, byly úplně nejzajímavější kamerové zkoušky, které jsem kdy zažil. Trvaly třeba hodinu a vydal jsem ze sebe snad svůj životní výkon,“ prozradil Nedbal.

Zkoušeli jsme strašně moc verzí a mně se to moc líbilo. Klidně bych šel na tu kamerovou zkoušku znovu i s tím, že bych roli nedostal. Jenom abych si to vzal jako herecké cvičení, protože mě to strašně naplnilo,“ dodal Honza.

Míří do zahraničí

Třetím hostem byla členka představenstva Philip Morris Andrea Gontkovičová. Není tajemstvím, že společnost Philip Morris ČR změnila od 1. června generálního ředitele. Dosavadní ředitelka Andrea Gontkovičová funkci po pěti letech opustila a nově bude viceprezidentkou PMI pro vnější vztahy v rozsáhlém regionu zahrnujícím trhy Afriky, Blízkého východu a střední a jihovýchodní Asie. Jak se na novou výzvu těší?

Andrea Gontkovičová zavítala opět do Karlových Varů:

Zdroj: VLM

Jak v Čechách, tak i na Slovensku mi s vámi bylo velmi dobře. Někdy se ptám, jestli to ještě stojí za to udělat změnu, jestli je to potřebné. Ale potom si řeknu, že dokud jsem mladá, mám energii, dokud o to ještě někdo stojí, proč to nezkusit. Jdu tam s určitou zvědavostí i pokorou. Představte si mít na starosti Indonésii, Indii, Zimbabwe nebo Jordánsko… Je to výzva. Nevím, co jim tam můžu přinést. Jdu tam tedy s pokorou a zvědavostí, a věřím, že se zase určitým způsobem ucelená, posunutá někam do jiných kultur a obohacená vrátím domů. Vnímám to tak,“ svěřila se Andrea Gontkovičová.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články