11. února oslaví Jennifer Aniston 55. narozeniny. Jak o sebe pečuje hvězda Hollywoodu nás zajímá už od dob, co hrála postavu Rachel v seriálu Přátelé. Tehdy se celý svět točil hlavně kolem jejích vlasů, ale s přibývajícími roky se snažíme nahlédnout co nejvíc hluboko do její každodenní péče a rutiny, protože zkrátka a dobře vypadá skvěle.

Jsem co jím

O své zdraví dbá odjakživa, protože je přesvědčená, že co do svého těla dáváte, to se odráží na jeho zevnějšku. Až na svůj zlozvyk jídla přesolovat se zaměřuje na co nejvíc čistou stravu. Loni v rozhovoru pro Radio Times přiznala, že jí změnil život přerušovaný půst, konkrétně praktikuje verzi 16:8, kdy se 16 hodin postí a zbývajících 8 jí. Během těch se zaměřuje na potraviny s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku. Se sacharidy se snaží šetřit, ale už prý není tak striktní jako dřív.

Den začíná teplou vodou s citronem, pak si většinou udělá celerovou šťávu a jde meditovat. Meditace je prý její nejhezčí část dne. K snídani většinou následuje proteinový koktejl, vajíčka nebo ovesná kaše s bílkem navíc, ale vedle přísného režimu prozradila, že si v neděli dovolí zhřešit a s radostí pozve kamarádku třeba na domácí burgery. Kromě čisté stravy dbá na dostatečný pitný režim, vydatný spánek a pravidelný pohyb.

Stále v pohybu

„Po skvělém tréninku se cítím opravdu krásná, protože se starám o své jediné tělo, které mám,” uvedla herečka pro britský Glamour. Ať už jde o spinning, jógu, kardio, chůzi do schodů, box nebo posilování, pohyb střídá a tělo tak prý udržuje zmatené, což je pro ni klíčové, hlavně při běhu: „Je opravdu fajn si zařadit sprinty a intervalový trénink, protože běhat jedním tempem je monotónní. Je dobré tělo rozpumpovat a pak ho zase zklidnit,” řekla Jennifer pro magazín Weel + Good. Ráda kombinuje jak nízkoenergetické, tak vysoce intenzivní tréninky, aby si udržela fit postavu.

Vlasy dělají Jennifer

Když najdete perfektního kadeřníka, neopouštějte ho. Ať to stojí, co to stojí. Jennifer Aniston už roky nedá dopustit na svého Chrise McMillana (vymyslel účes ”Rachel”) a koloristu Michaela Canaleho. V roce 2017 zahraniční weby uváděly, že jejich služby stojí dohromady 1150 dolarů. Každých šest týdnů údržba, to máte 9200 dolarů ročně. Na druhou stranu, vlasy jsou pro Jenn doslova korunou krásy, která ji dobře živí, a tak není divu, že je za kadeřníka ochotná utratit větší peníze.

V rámci domácí rutiny používá šampon, kondicionér, sprej pro snadné rozčesávání a nechá vlasy buď přirozeně uschnout, nebo je vyfouká fénem, nicméně se snaží tepelnou úpravu vlasů omezit na minimum. Má svoji vlastní vlasovou péči a ta je cenově poměrně dostupná, šampon vyjde na asi 660 korun.

Když mě to omladí, zkusím cokoliv

Rutinu péče o pleť má jednoduchou. Obličej si umyje čistícím mýdlem s vodou, pak použije tonikum a vyživující hydratační krém s SPF. Občas nějaké to sérum a třikrát týdně peeling. Takhle to nevyhlíží nijak drasticky, ale už v minulosti se Jennifer přiznala, že si dopřává ošetření obličeje mikroporudem, aby měla vypnutou pleť, laserové ošetření pro mladistvý lesk a radiofrekvenční lifting pro vyhlazení a stimulaci kolagenu. Jednou měsíčně za všechny tři procedury, to máte dalších pár tisíc dolarů a jestli stále chodí každé dva týdny na samoopalovací nástřik za 50 dolarů, aby měla vždy kalifornsky bronzovou pleť, pak musíte na výdaje spojené s údržbou přidat další položku.

Loni herečka přiznala, že si týdně dopřává omlazení pomocí peptidů a že pokud jde o techniky proti stárnutí, je ochotná alespoň jednou vyzkoušet cokoli. Nejbizarnější ze všeho nepochybně bylo ošetření pleti lososím spermatem. Tato ingredience, o níž si nikdo nechce představovat, jakým způsobem se získává, je oblíbená hlavně na korejském kosmetickém trhu.

Shodneme se, že být Jennifer Aniston stojí peníze, ale pravidelně pít vodu, dobře se stravovat, hodně spát a každý den se hýbat, to bychom mohli zvládnout všichni. Otázkou je, jak velkou roli hrají v jejím udržovaném vzhledu všechny ty zkrášlovací vymoženosti a nakolik jsou to dobré geny.

Zdroj: iGlanc.cz, Daily Mail, Eat This, E News

Související články