Takovou událost slavnostní akce tohoto typu u nás ještě nezažila. V našich končinách není ani zvykem polévat červenou barvou pravé kožichy návštěvnic módních přehlídek, jako tomu je v zahraničí. Na konci minulého roku však došlo k ataku na zpěváka Jana Bendiga, který pózoval na červeném koberci před předáváním cen Český slavík. Bendigovi se dostalo okamžité a masivní podpory z celého showbyznysu, vřelá slova pro něj našli Monika Bagárová, Lucie Bílá, Matěj Ruppert a spousta dalších, kteří ohavný čin odsoudili. To je naprosto v pořádku. Navíc, když se mluvilo o tom, že útočník měl pronést rasistická slova. Jenže celá událost začala mít trhliny. Od momentu, kdy zpěvák ani jeho partner a manažer Lukáš Rejmon nepůsobili šokovaně, až po zjištění, že se Bendig s útočníkem zná.

Zdroj: Youtube

Legrace za 50 tisíc?

Je to showbyznys, zábava, leckdy i na hraně. Stačí si vybavit různé „Kazmoviny“. Problém u Honzy Bendiga je však ten, že se v souvislosti s atakem skloňovalo ono citlivé téma rasismu. Když zpěvák později v rozhovorech odmítal, že by šlo o nahranou akci, trošku naznačil, že je smutný, jak musí bojovat s předsudky kvůli barvě pleti. A nyní přišla Prima CNN se zjištěním, že útok by měl být skutečně nahraný, dokonce citovala policejního mluvčího Richarda Hrdinu s tím, že zpěvákovi za křivé vysvětlení hrozí pokuta 50 tisíc korun. Uf. Pokud to tak bylo, Honza Bendig nepomohl nejen sobě, ale ani komunitě Romů. I když čas dovolí zapomenout. Bohužel pro zpěváka je to však ošemetné z důvodu, pro který to možná dělal. Takové šprýmy umělci provádí před velkou akcí. A pro Honzu jí je vystoupení v O2 Universum v polovině března. Je otázka, jestli mu to spíš neuškodilo.

Moučná aféra Kim Kardashian

Zpěvák se obrnil mlčením, omezil si komentáře na Instagramu, Lukáš Rejmon pro Primu CNN jen řekl, že se vše vyšetřuje a že nechápe, proč by to mělo být zinscenované. Budeme tedy žít v tom, že se všechno ještě vysvětlí. V každém případě podobné akce nejsou ve světě showbyznysu ničím výjimečným. Mnozí se ptali, jestli se Honza Bendig neinspiroval u Kim Kardashian. Ta před 12 lety slavnostně představovala svůj nový parfém, když však vyparáděná pózovala na červeném koberci, zasypala ji rovněž dávka mouky. Později vypovědělo hned několik svědků, že šlo o předem domluvenou scénku. U Kim to ale lidé tak nějak brali. Ostatně šlo o slabší verzi sebepropagace, Kim už předtím šokovala únikem domácího lechtivého videa, který také prý zinscenovala sama.

Jankovičova nepovedená smrt

Podstatě ve stejném období, na konci minulého roku, se odehrála další ne zcela šťastná forma propagace. Taktéž účastník SuperStar, Filip Jankovič, na svůj Instagram vložil příspěvek, v němž navodil pocit, že odchází. Dokonce éterem létala ona smutná zkratka RIP. Stejné vyznění sdílel i Filipův partner. Jak se ale brzy ukázalo, šlo o nepodařený vtip, asi snaha restartovat kariéru. Tento počin se setkal spíš s vlažnou reakcí médií, protože jim to přišlo již za hranicí vkusu. Zpěvák, který byl možná ještě lepší tanečník, pár dní nato skutečně vydal klip. Tato forma šokující reklamy mu ale asi moc nepomohla.   

Nebezpečné hry s rasismem

Samotná problematika rasismu je ošemetná. To se ukázalo i v Americe, kde se v roce 2019 měl odehrát rasový a homofobní útok na černošského herce Jussieho Smolletta. Jak se později ukázalo, tento atak byl hraný, a tím, že herec nesmyslně zaměstnal policii, dostal dokonce trest odnětí svobody v délce trvání 150 dní.

Zdroj: iGlanc.cz, Prima CNN, Kiro 7, New York Post

Související články