Sympaťák, který v srpnu oslaví své pětatřicáté narozeniny se narodil v Kladně. S pohybem na ledě začal už ve svých třech nebo čtyřech a od začátku bylo jasné, že to s hokejkou a pukem dotáhne daleko. A dotáhl. Z domu odešel už ve svých 17 letech. Na svém kontě má přes tisíc odehraných zápasů v severoamerické NHL a několik ročníků mistrovství světa. Podle žebříčku Forbes byl v roce 2021 druhým nejlépe placeným českým sportovcem. Největší „fame“, jak napsal na svoje sociální sítě, ale cítí právě teď, po komentování zápasů, u kterých v květnu fandilo celé Česko.

Už můžu? Už můžu Roberte? Já to řeknu!

Jak v rozhovoru v podcastu pro Seznam zprávy řekl, je rád, že se i mezi spoluhráči zapsal nejen jako frajer na ledě, ale i jako člověk, se kterým je sranda. Zábava s ním opravdu je. Jeho spolukomentování vypjatých zápasů českého hokejového týmu se vepsalo do dějin hokeje, stejně jako jeho outfit, který se skrz sociální sítě dostal na veřejnost s vtipným popiskem „Vorasovo módní okénko“. Na sobě má totiž slušivé sako, košili a kravatu, ale dolní polovina těla, která v televizi už viditelná nebývá, by už u stylistů neprošla. Žabky a kraťasy totiž úplně nesplňují aktuální fashion pravidla. Kombinace je to opravdu vtipná a hlavně se s ní dokážou ztotožnit všichni ti, kteří občas pracují z domova a na důležité pracovní cally se oblékají podobně. Neznáte to náhodou taky?

Rozhodnutí, které působí bolest i radost

Jeho nadšení, prožívání zápasů, ale i prostořekost a upřímnost je bez debat sympatická. Z projevovaných sympatiích se ale netěšil vždy. Obzvlášť v období, kdy se zamiloval do své současné partnerky Markéty Burešové, byl v bulváru i v české veřejnosti propírán jako záletník. Jeho tehdejší americká přítelkyně Nicole s ním totiž zrovna čekala dítě. Před Světovým pohárem 2016 vyšlo v bulváru, že sice čekám dítě se svojí dlouholetou americkou přítelkyní, ale vídám se s jinou holkou - svojí současnou partnerkou Markétou. Jo, tehdy to bylo náročný pro nás oba. Já měl v Americe na cestě malýho a Markéta byla necelej rok vdaná. Jenže my se tehdy potkali a… Prostě jsme si sedli. V životě jsou prostě situace, se kterýma, i když navenek vypadají blbě a ovlivní i jiný lidi, nemůžeš hnout,“ vyjádřil se k tomu Jakub pro web Bez frází. V současnosti je už Jakub otcem tří dětí, přičemž dvě má právě s Markétou. Očividně tedy nešlo o jednorázový úlet, ale o pravou lásku.

Rodina a zdraví na první místě

Jakubovu kariéru i život ovlivnilo také zdraví – a to nejen jeho vlastní, ale i jeho starší sestry, která se léčí s roztroušenou sklerózou. Jakub na to konto založil i nadaci, která pomáhá všem postiženým tímto chronickým autoimunitním onemocněním a především díky Jakubovi vybrala za pár let několik milion korun.

Jakuba ale potrápilo i vlastní zdraví. K vrcholovým sportům, jako je právě hokej, patří bezpochyby i různá zranění. Podle jeho vlastních slov měl v průběhu několika let celkem dvanáct otřesů mozku. I ty mu zabránily v tom, aby se účastnil jako hráč na posledním úspěšném šampionátu v Česku. V tuto chvíli nedokáže říct, zda už s aktivním hraním hokeje skončil definitivně, ale své zdraví a především své děti má samozřejmě v žebříčku priorit na prvním místě.

Doporučujeme také, aby popřemýšlel o kariéře influencera. Instagramový účet si totiž založil v den, kdy se odehrávalo finále „Pragana“ a během dvou dnů už nasbíral přes 56 tisíc sledujících. A nakonec vám připomínáme jeho hlášky, které vás jistě opět pobaví.

Zdroj: iGlanc.cz, Wikipedia, Bezfrazi.cz

Související články