Každá je jiná, každá je naprostý originál, ale jedno mají společné. Jejich věk je dávno za hranicí toho, kdy si ho ženy ještě troufají přiznat, ale při pohledu na ně si řeknete: „Wow, taková chci taky být, až budu stará.”

1. Roxanne Gould

Roxanne pochází z rodiny kreativních žen. Už její maminka byla modelka a její první kontakt s tímto světem proběhl, když ji musela vzít na focení, jelikož neměla hlídání, a fotografovi přišlo vhod zachytit kontakt matky s dcerou. Tehdy jí byly tři roky. Kdo by tušil, že se o šedesát let později stane jednou z průkopnic šedovlasých modelek.

Současně jí jde především o to, aby se i ostatní ženy v jejím věku, s šedinami a vráskami, přestaly cítit méněcenné. Je důležité, jak přemýšlíte, ne jaké máte datum narození. A jestli s tím máte problém, podívejte se na některé z jejích videí na YouTube kanálu Roxmod, kde doporučuje třeba i nejlepší produkty v péči o šedivé vlasy.

Zdroj: Youtube

2. Baddie Winkle

Mít styl, humor a nadhled. Úplně nad vším. To je ve zkratce motto nejvíc kontroverzní a cool babči Baddie Winkle. Už při pohledu na ni poznáte, že tahle holka je z hodně speciálního těsta. Narodila se v Kentucky 18. července 1928, takže jí… no ano, letos jí bude už 95 let. A brání jí to v užívání života? Absolutně ne.

Nejčastěji ji potkáte v latexových mini neonové nebo jinak výrazné barvy. A to byla vychovávaná jako slušné děvče křesťanské víry. Našla si ve dvaceti letech manžela, porodila dvě děti a budovala život takový, jaký by měl být. Ale jak už to postupem let chodí, nejprve se musela vyrovnat se smrtí manžela, a nakonec i syna, který podlehl rakovině. Ztráta dvou milovaných lidí jí ale vlila do žil novou krev. Život se musí užít na 130 %! Tak si to nikým nenechejte vymluvit. Však se podívejte na Baddie, tu nezastaví vůbec nic.

3. Maye Musk

Jméno Maye Musk vám bude přinejmenším povědomé, hlavně příjmení. Jedná se totiž o maminku miliardáře Elona Muska, a i když jí bude v dubnu už 75 let, pořád vás pohled na ni okouzlí. Není proto překvapení, že na Instagramu má už téměř milion sledujících.

Angažuje se jako mluvčí, výživová poradkyně, spisovatelka a předně propagátorka toho, že jste úžasná v každém věku a je to na ní vidět. Kdyby vám měla dát jednu radu ohledně stravování, bylo by to: „Jezte výživná jídla, která vám chutnají! Řiďte se vědou a zdravým rozumem, ne trendy a módními dietami,” jak ostatně doporučuje na sociální síti.

4. Lyn Slater

Spisovatelka, aktivistka a obyčejně stará žena se zajímavým životem. Tak samu sebe popisuje Lyn Slater na Instagramu, kde má aktuálně 757 tisíc sledujících. Najdete ji tam pod přezdívkou Accidentaly Icon, což je zároveň i název jejího módního blogu. Až budete mít jednoho krásného dne už plné zuby té výstavy dokonalých a extrémně mladých krásek, běžte si tam zvednout sebevědomí. Lyn není nijak přehnaná, přesto má vytříbený styl a půvab. Právem se nazývá módní influencerkou. Neskrývá své tělo, vrásky ani šediny, a tak to má být.

5. Sarah Jane Adams

Sarah pochází z Anglie, ale aktuálně žije v australském Sydney, kde obchoduje se starožitnými šperky, sama šperky také navrhuje a je matkou hashtagu #mywrinklesaremystripes. Je tak trochu individualita sama o sobě. Odmalička ji fascinovaly různé drobnosti, jako mince, žetony nebo kousky keramiky, které objevila v hlíně na zahradě. Podle ní každá zapomenutá či ztracená drobnost vypráví vlastní příběh. Časem začala svůj příběh vyprávět i Sarah.

Zdroj: Youtube

6. Iris Apfel

Iris je jednou z hlavních dam světa krásy, módy a bytového designu. Nedávno oslavila už sto jedna a půl let, protože i polo-narozeniny si prý zaslouží ocenit. Roky počítá s lehkostí sobě vlastní a na výši číslovky, které se většina smrtelníků ani nedožije, se neohlíží. Je to požehnání, být stále tu a ke všemu inspirovat ostatní. Ujíždí si na špercích a doplňcích, s nimiž svérázně experimentuje. Takže až zase jednou budete smutnit, že vaše nejlepší roky právě teď ubíhají, nebo že jsou snad už dokonce úplně pryč, vzpomeňte si na Iris. Nikdy není pozdě na nic.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, Sarasota, AARP, Sara Mai Jewels, Eat This