Máte pocit, že letos už do plavek svou figuru vyladit nestihnete? Nemusíte zoufat. Začít na sobě pracovat můžete kdykoliv, ať už je jakékoli roční období. Abychom vám dodali motivaci, vyzpovídali jsme pět žen z českého a slovenského showbyznysu, které nám prozradily, jak se udržují ve formě.

Aneta Vignerová

Základem je vyvážená strava

Já si myslím, že za svou postavu mohu pořád tak trochu děkovat genetice a své výšce. Myslím si, že mám celkově vyváženou stravu, mám ráda i zdravé jídlo. Jím hodně ovoce, zeleniny a snažím se to nějak vybalancovat. Mám ale ráda i česká klasická jídla, takže si dám třeba k obědu svíčkovou, ale večer si dám už jen něco lehčího. Myslím si, že mám ty stravovací návyky už mnohem lepší od doby, co se mi narodil syn. Více o sebe dbám a asi je to znát i na tom celkovém zdravějším životním stylu.

Lucie Křížková

Cvičení, chůze a běh

Já jsem měla vždy spíše opačný problém, že jsem si připadala dost hubená a nedařilo se mi extra přibrat. Není to tedy tak, že bych se cíleně snažila mít štíhlou postavu, ale ono to asi souvisí i s mým životním stylem. Já jsem hodně v pohybu, snažím se každý den alespoň dvacet minut cvičit, pak se snažím každý den ujít alespoň deset tisíc kroků. Záleží také, jak mi to časově vyjde, ale snažím se občas chodit běhat. Ideální by to pro mě bylo třikrát týdně, ale někdy se k tomu samozřejmě tak často nedokopu. A jím zdravě. Není to tak, že bych se vyloženě hlídala, ale nejsem ten typ člověka, který by se ládoval vyloženě nezdravým jídlem. Úplně dokonale nad svým jídelníčkem nepřemýšlím, ale snažím se jíst zdravě a vyváženě.

Heidi Janků

Přerušovaný půst

Potřebovala bych asi více cvičit, ale to mě moc nebaví. Nicméně už několik let držím přerušovaný půst. To znamená, že normálně snídám, obědvám, ale večer už nejím. Pro mě nebylo těžké si na tento způsob stravování zvyknout, protože mám trošku problémy se střevem. Mám totiž autoimunitní onemocnění střeva a v minulosti mi dělalo špatně, když jsem se večer najedla, takže mi naopak ten přerušovaný půst vyhovuje a dělá mi dobře.

Zuzana Belohorcová

Člověk se musí stále udržovat ve formě

I já mám občas etapu, kdy se necítím úplně nejlépe. Momentálně jsem v období menopauzy, takže je vše náročnější. O to větší mám chuť se pustit pořádně do cvičení, protože si říkám, že se člověk musí stále udržovat ve formě. Mám v životě takové vlny, kdy sportuju a… Pak zase úplně vypnu! Mým cílem je najít v tom směru harmonii, balanc. Teď jsem se dala dohromady s jedním online programem na Slovensku. Cvičím a vařím s nimi. Současně jsem se dohodla i s trenérem ve fitku, že budeme pravidelně cvičit, abych se vrátila do formy. Nikdy v životě jsem nedržela diety, ale pak někdy nastává čas odříkání. V každém případě žijeme jen jednou, takže ničit se drastickými dietami není můj styl, a proto to u mne není s tělem vždy dokonalé. Cesta k totální dokonalosti, by mě asi ani nebavila.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články