Byly to jenom malé děti s velkými sny. Pak se k tomu přidala ještě odřená kolena a modřiny z prvních neúspěšných pokusů na bruslích. Kdo by tehdy řekl, že se z nich nakonec stanou muži, kteří bodují v NHL a zná je celý svět.

Leo Gudas a malý velký rváč

Prcek na černobílé fotografii zdaleka ještě nevypadá hrozivě, a přitom o pár desítek let později nahání ostatním hráčům na ledě strach. Je to rváč, je to řezník, je to Radko Gudas se svými milujícími rodiči. Nedílná součást národního týmu a obránce hrající aktuálně v týmu Anaheim Ducks v severoamerické NHL se pro hokej narodil. Je synem bývalého českého obránce Lea Gudase, maminka se jmenuje Radomíra.

Baby Pasta se svým bráchou

Hokejový útočník David Pastrňák má staršího bráchu Jakuba a právě s ním je na fotografii, o kterou se podělil několik let zpátky na sociální síti. Jak je vidět, ani rodina ”Baby Pasta” neměla k hokeji daleko. Když zrovna nevítězí na Mistrovství světa, hraje v americké NHL za Boston Bruins.

Petr Mrázek bez vousů

Jak je důležité míti brankáře, to všichni víme a také víme, že Petr Mrázek je velmi schopný brankář. Čeští hokejisté před pár dny vybojovali na domácí půdě vysněné zlato a Mrázek byl toho nedílnou součástí. Začínal ve Vítkovicích, teď má podepsanou smlouvu s chicagskými Blackhawks. The Athletic ho označil za zřejmě nejužitečnějšího hráče týmu, no ale poznali byste ho bez vousů?

Kdo je ten prcek s dortem?

Zvonáče, pletený rolák a dvě svíčky na dortu. Tohle je těžké uhodnout, ale ne nemožné, když vám dáme malou nápovědu. Pochází z Kladna, vypracoval se až na tu nejvyšší úroveň NHL a moc dobře znáte i jeho maminku. No jistě, ten malý klučík je Jaromír Jágr. Už ho tam vidíte? Jestli ne, tady už byste ho poznat mohli.

Zlatí hoši z Nagana

Přestože na černobílé fotce pořád vypadá jako ucho, už mu tady bylo čerstvých dvacet let. Nebudeme vás déle napínat, je to brankář Dominik Hašek, přezdívaný Dominátor. V roce 2012 ho časopis The Hockey News jmenoval nejlepším evropským hokejistou v historii NHL. Rodákovi z Pardubic učarovala hokejová branka už odmala, v osmnácti už přispěl ke stříbru z mistrovství světa v Německu a brzy se stal oporou národního týmu. Má na svém hokejovém kontě spoustu zářezů a byl součástí zlatých hochů z Nagana, stejně jako výše zmíněný Jarda Jágr.

Zdroj: iGlanc.cz, Wikipedie, The Athletic, Olympijský tým

Související články