Jeho jméno zní německy, narodil se ale ve Španělsku. V žilách mu koluje španělská krev po matce, po otci má kořeny německé. Tento 46letý charismatický herec si v životě střihl více rolí spojených právě s domovinou jeho otce. Vybavíte si ho z Hanebných panchartů, což je válečné drama Quentina Tarantina. Nebo se objevil ve snímku Na západní frontě klid. Mimochodem, je paradox, že sám Brühl je pacifista, dokonce kvůli tomu odmítl vojenskou službu. Dnes září v postavě Karla Lagerfelda. A i zde s figurou není tak ztotožněn, doma má krásnou ženu. I když mezi ním a Théodorem Pellerinem, jenž v seriálu Becoming Karl Lagerfeld hraje návrhářova přítele Jacquese de Baschera, vzniklo prý zvláštní pouto, Brühl bude stejně dál více obdivovat půvaby ženské.

Zdroj: Youtube

Daniel Brühl v Praze?

Charismatický Daniel Brühl má blízko i k naší zemi. Chyběl kousek, aby se objevil v životopisném seriálu Kafka, který vznikl ke 100. výročí narození tohoto významného spisovatele. Brühl několikrát navštívil Prahu, například před osmi lety na Febiofestu, natáčel tu i snímek Úkryt v zoo. Nyní se očekává jeho příjezd na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, podle informací by měl herec dorazit v půlce festivalového dění. Vedle Vigga Mortensena se tak stane dalším z významných hostů, kteří převezmou prestižní Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary z rukou Jiřího Bartošky.

Daniel Brühl a jeho role? Dá do nich všechno

Populární herec je proslulý tím, že se do rolí zcela ponoří. Ne snad, že by aktuálně kvůli Lagerfeldovi změnil orientaci, ačkoli se své ženě s nadsázkou omluvil, že na pár měsíců zahoří láskou k muži, hranou postavu se však vždy snaží maximálně poznat a rozpitvat. Když před více jak 10 lety ve snímku Rivalové ztvárnil rakouského pilota Formule 1, Nikiho Laudu, nespokojil se s tím, že stejně jako on mluví německy. „Musím se naučit rakouský přízvuk, s německým přízvukem to nepůjde,“ prozradil pro Deník, co si během studování role říkal.

Viggo, Daniel a Clive ve Varech

Daniel bude zlatým středem festivalu, jelikož začátek patří Aragornovi z Pána Prstenů, Viggu Mortensenovi, a závěr ozdobí Clive Owen, na jehož počest se bude promítat film Na dotek, za něhož byl Owen nominován na Oscara. Čím Daniel potěší své fandy? Nejlépe dílem, kde se vyřádil ve více úlohách. V komedii Soused nejen hrál, ale sám ji i režíroval. Jestli jste se s většinou republiky také přetransportovali do Varů, určitě se na Daniela skočte podívat.

Těšíte se na Daniela Brühla?

Ano, miluji ho! 60 %
Nijak ho neprožívám, ale možná se teď tedy podívám na Lagerfelda nebo nějaký jeho film. 17 %
Nelíbí se mi jeho role, takže bohužel. 3 %
Je mi lhostejný. 20 %
Hlasovalo: 30

Zdroje:

Související články