V České republice se Den otců slaví spíše ojediněle. O to víc jistě potěšilo naše fotbalové reprezentanty na EURO 2024, že si pro ně jejich nejbližší připravili překvapení v podobě sladkých video vzkazů, protože s nimi nemohli být doma. „Krásný Den otců,” tak video začíná. Pak už jen sledujete, usmíváte se a brzy se vám po tvářích kutálí slzy dojetí.

Česká reprezentace v slzách

Když jste daleko od rodiny, je to vždy těžké. Co teprve ve chvíli, kdy si ostatní kolem vás vyjadřují lásku, objímají se, dávají si dárečky, ale vy ty své milované obejmout zrovna nemůžete. Samozřejmě, že být v reprezentaci na ME je také něco, a ti vaši blízcí to chápou. Stejně se jim stýská jako vám a těší se, až budete zase kompletní.

„Ahoj taťko, přejeme ti všechno nejlepší ke dni tatínků,” otevírají dojemné video dcery fotbalisty Tomáše Součka. Někdo už má děti trochu větší, takže zvládnou vzkaz vyřídit samy. Fotbalista ve službách Slavie Lukáš Provod se stal tátou teprve nedávno, jeho manželka Petra porodila dceru Leu na začátku května, a protože ještě samo sebou nemůže mluvit, její nevinná kukadla doplnil vzkaz: „Tati, miluju tě a fandím ti.”

Neméně rozkošná je i holčička Jana Kuchty, Emily se narodila v únoru. A když Tomáš Vlček slyšel větu: „Mám ti od ní vyřídit, že seš nejlepší táta na světě,” měl v očích slzy a my se mu vlastně vůbec nedivíme. Influencerka Denisa Kokořová s dcerou Elli v náručí zase využila situace, aby svému partnerovi Václavovi Černému poděkovala za to, jakým tátou jejich dceři je.

Češi na EURO 2024

Nejlepší tatínek na světě. Máme tě rádi. Stýská se nám. Tolik lásky muselo českou reprezentaci nejen rozesmutnit, ale i nabít energií. Alespoň i v to fanoušci v komentářích pod videem doufají. Přejí si, aby to kluci ”urvali” a hlásají, že kdo nebrečí není Čech.

Zápolení českého fotbalového týmu na Mistrovství Evropy ve fotbale začne v úterý večer zápasem proti Portugalsku. Následovat bude v sobotu utkání s Gruzií a uzavřou to střetem s Tureckem příští středu. Před třemi lety Češi na Euru došli do čtvrtfinále, minimálně to by letos chtěli zopakovat. Podporu mají, motivaci taky, držíme jim spolu s rodinami pěsti.

Zdroj: iGlanc.cz, Česká fotbalová reprezentace, Deník

Související články