Pětatřicetiletá Emma Stone pochází ze Scottsdale v Arizoně, ale už v patnácti letech vyrukovala na rodiče s tím, že se chce přestěhovat do Hollywoodu, aby se mohla stát herečkou. Ti si zprvu samozřejmě ťukali na čelo. Ale protože je ta holka odjakživa velmi ambiciózní, vytvořila prezentaci v PowerPointu, kterou nazvala Projekt Hollywood a doprovodila ji písní Hollywood od Madonny. Zatímco některé děti by záchvatem vzteku z odmítnutí začaly házet věcmi, ona tímto kreativním způsobem jasně ukázala, že má o herectví vážný zájem a je odhodlaná dosáhnout úspěchu. Rodiče nakonec souhlasili, dovolili jí přestěhovat se do Los Angeles, aby následovala své sny.

Mami, tati, vyhrála jsem druhého Oscara!

Od té doby Emma rodičům opakovaně ukazuje, že to bylo dobré rozhodnutí. 96. ročník udílení Oscarů pro ni znamenal další výhru v podobě zlaté sošky. Před sedmi lety si první odnesla za La La Land, kde jí sekunduje již zmiňovaný Gosling, na kterého teď svedla během děkovné řeči rozbité šaty. Ano, Emma je ten typ herečky, které se rozbije zip na šatech chvilku předtím, než si jde na podium převzít cenu.

Zdroj: Youtube

Její výkon ve filmu Poor Things (Chudáčci) je pozoruhodný díky složitosti postavy Belly Baxter, která s mozkem nenarozeného dítěte prožívá surreálnou cestu sebepoznání. Hladová po zkušenostech uteče od svého stvořitele a započne jedno z nejbizarnějších dobrodružství.

Upřímnost nadevše

Všimli jste si někdy, že má ideální obličej pro GIFy? Její mimika nemá obdoby a je bezostyšně praštěná, a to je vlastnost, která se napodobit nedá. S tím se musíte narodit a pak můžete skvěle zahrát třeba Cruellu de Vil, přežít zombie apokalypsu nebo znovu ožít z rukou šíleného vědce. Jako ve filmu, za který právě dostala Oscara. Zaslouženě. Roli ztvárnila nadevše upřímně, včetně sexuálních scén, které jsou nedílnou součástí Bellina objevování světa. A upřímnost je další unikum, které z Emmy Stone dělá jednu z nejlepších hereček. Bývalí kolegové i spolužáci vám potvrdí, že ona se nebojí přiznat své chyby ani výstřednosti. Věděli jste, že má na Pinterestu tajnou nástěnku plnou inspirativních citátů? Také ji fascinují blogerky z řad mladých maminek. Tak už můžete v klidu spát, Emma Stone je naprosto normální a libuje si v podivných internetových trendech jako my ostatní.

Nemá ráda drby

V rozhovoru pro New York Magazine prozradila, jak se snaží ze svého života eliminovat negativní drby. Namísto toho o lidech ráda říká hezké věci. To je filozofie, z níž bychom si všichni měli vzít příklad. Navíc zastává názor, že stydět se za své tělo je směšné, a že si jako herečka vyslechla už mnohé. Ještě někdo stále není přesvědčený, že Emma Stone je přesně ten typ holky, kterou chcete mít za nejlepší kamarádku? Odhodlaná, trochu praštěná, upřímná a chápavá.

Je to šprtka

To už asi nikoho nepřekvapí, po té její PowerPointové prezentaci. Emma miluje knížky a netají se tím (jako se vším dalším). Jako malá měla těžké úzkosti, čato dávala přednost večeru s dobrou knihou před večerem stráveným s přáteli. Výsledkem je, že mnoho jejích idolů jsou slavní autoři, jako J. D. Salinger nebo Joan Didion. Knihomolové všech zemí, jste možná pro někoho divní, ale nic si z toho nedělejte! Oscarová Emma si z toho také nic nedělá, a když už je řeč o úzkostech, právě skrze herectví se vyrovnává se všemi svými problémy. O zkušenostech se záchvaty paniky mluvila už v minulosti. Od té doby je vzorem pro ženy, které se s úzkostí potýkají.

Možná, pokud jste ji kdysi viděli debutovat v roce 2007 ve filmu Superbad, mylně jste ji odepsali jako vedlejší postavu, která po opadnutí prvotního ohlasu z filmu zmizí. Od této role se objevila v mnoha klasikách a díky svérázné osobnosti nevídaně elegantně válcuje další zrzky v oboru, jako Amy Adams nebo Drew Barrymore (fanoušci prominou). Potřebujete další důvody k tomu, proč milovat Emmu Stone, nebo vám to stačí?

Zdroj: iGlanc.cz, CNN, ČSFD, Hello Giggles

Související články