Skandály, boj o moc, i romantické zápletky mohly miliony diváků sledovat v celkem 220 dílech Dynastie. Vše se točilo kolem života ropného magnáta Blakea Carringtona a jeho rodiny. Tato “mýdlová opera” se také nesmazatelně zapsala do módy 80. let díky extravagantním kostýmům hereček, které nosily klobouky s širokou krempou, třpytivé róby a nechyběly ani výrazné ramenní vycpávky. Všechno prý bylo dokonale sladěno - každé šaty měly svůj vlastní klobouk, peněženku, rukavice a boty. A jedna z hlavních seriálových hrdinek na sobě za celou dobu neměla nic stejného oblečeno dvakrát. Hádejte která? 

Zdroj: Youtube

Joan Collins (Alexis Carrington Colby)

Jasně, že mrcha Alexis, bývalá manželka magnáta, kterou hrála Joan Collins. Její role oslnivé, prohnané a nebezpečné intrikánky jí zajistila Zlatý Glóbus a stala se klíčovou v její kariéře. Tato americká herečka britského původu oslaví 23. května 91 let a na svůj věk vypadá neuvěřitelně. A její životní mantra? “Neztrácejte čas! Život je skvělý, ale také krátký, “ prohlašuje s tím, že žije přítomností. “Krása není jen pro mladé. Pečujte o sebe, oblékejte si, v čem vyniknou vaše přednosti a můžete vypadat stále dobře,” říká Joan Collins, kterou milovali muži po celém světě a královna Alžběta ji dokonce povýšila do šlechtického stavu.

Linda Evans (Krystle Carrington)

Protikladem lstivé Alexis byla křehká blondýnka Krystle, která se stala její nástupkyní. Druhou manželku miliardáře si v seriálu zahrála Linda Evans, v té době považovaná za jednu z nejkrásnějších žen světa. Zatímco hereččina hvězdná sláva stoupala a stala se nejoblíbenější celebritou v Hollywoodu, ona vnitřně bojovala s nebývalým zájmem okolí. "I když bylo požehnání hrát v Dynastii, nemáte absolutně žádné soukromí. Stanete se veřejnou osobností, kterou lidé vidí určitým způsobem. Cítila jsem obrovský tlak ve snaze naplnit iluzi Krystle Carringtonové,“ svěřila se herečka známá svou vřelostí a laskavostí. Přestože díky své slávě mohla žít kdekoliv na světě, vybrala si malé městečko na severozápadě Ameriky kvůli jeho krásné přírodě a lidem. Linda Evans tu žije se svou rodinou a psem Alexiem a tráví čas psaním, vařením a také cestováním po Americe, aby prý mluvila o stárnutí s grácií v kultuře, která stárnutí nectí. Linda Evans v minulosti přiznala podstoupení plastické operace, ale i to, že teď preferuje přirozenější přístup ke kráse. Po vážných problémech se zády a depresích teď chodí na dlouhé procházky se psem, pravidelně cvičí jógu a každé ráno medituje.

John Forsythe (Blake Carrington)

Díky Dynastii také získala velkého přítele ve svém televizním manželovi, herci Johnu Forsythovi, který v seriálu hrál elegantního boháče a patriarchu rodu Blakea Carringtona. Forsythe byl jediným hercem, který se objevil ve všech 220 epizodách Dynastie. I když se ještě na obrazovkách nesčetněkrát objevil, tak byla tato role jeho nejúspěšnější a stejně jako předešlé herečky za ni získal Zlatý Glóbus. Byl třikrát ženatý a měl tři děti. John Forsythe se dožil dvaadevadesáti let a v roce 2010 zemřel na rakovinu. 

Zdroj: iGlanc.cz, firstwomen.com, amp.smh.com.au, westmorlandgazzete.com

Související články