Drew Barrymore má herectví v krvi. Narodila se totiž do herecké dynastie Barrymorů. Dva měsíce před tím než přišla na svět, se ovšem její rodiče rozešli a vychovávala ji jen matka. Malá Drew velmi brzy debutovala před kamerou a ještě v plenkách se objevila v reklamě na psí žrádlo. Když jí bylo pouhých sedm, zazářila jako Gertie ve filmu E.T. Mimozemšťan, který natočil její slavný kmotr Steven Spielberg. 

Zdroj: Youtube

Černá ovce Hollywoodu

Obrovského úspěchu se ovšem pokoušela využít pro svou neslavnou hereckou kariéru její matka, která s ní začala obrážet různé večírky a párty “klubu vlivných”. Drew Barrymore pak v dospělosti magazínu People prozradila, že díky tomu začala v devíti letech pít, v deseti kouřit marihuanu a ve dvanácti brát kokain. V Hollywoodu se tak postupně dostala na černou listinu a byla považovaná za “party girl”. Ve třinácti se pokusila o sebevraždu a její matka ji nechala na rok a půl zavřít na psychiatrii. “Cítila jsem se hrozně sama a byla jsem tak naštvaná, hlavně na rodiče,” svěřila se The Guardian s tím, že zpětně ji tento zážitek hodně posílil. V patnácti se od matky odstěhovala, začala žít sama a celý příběh sepsala do knihy “Malá ztracená holčička”.

Návrat na výsluní

Drew Barrymore se podařilo svou kariéru zase rozjet o deset let později, kdy se stala oblíbenou hvězdou díky svým rolím převážně v romantických komediích. Úspěch potvrdila také populární sérií Charlieho andílci, ve kterém nejen hrála jednu z hlavních rolí, ale také je produkovala. 

Zkrachovalá manželství

Byla dvakrát zasnoubená a třikrát vdaná. V devatenácti letech si jen pár týdnů od seznámení vzala majitele baru Jeremyho Thomase. Jak vztah rychle začal, tak ještě rychleji skončil. Přesněji po devatenácti dnech. O sedm let později zkusila štěstí v lásce podruhé a provdala se za komika Thomase Greena, kterého poznala během natáčení. Pár měsíců na to od něj dostala bohužel žádost o rozvod. Než se stačila vdát potřetí, přiznala v rozhovoru pro Contact magazín, že je bisexuálka. “Mám ráda ženy sexuálně? Ano, mám. Naprosto. Když jsem byla mladší, chodila jsem se spoustou žen,” odpověděla. 

Třetí rozvod

V pětatřiceti letech začala randit s hercem a uměleckým poradcem Willem Kopelmanem, a jejich lásku po dvou letech společně zpečetili svatbou. A chvíli to vypadalo nadějně. Narodila se jim dcera Olive a později také Frankie. Ani tentokrát ovšem manželství nedopadlo. Po dalších dvou letech manželská idylka skončila dalším rozvodem. Když se stala moderátorkou vlastní talk show, svěřila se divákům: “Po rozvodu jsem měla pocit hanby. Strašně jsem se za to styděla. Ale už nejsem ochotná se takto cítit.”

Život s dcerami v New Yorku

Dnes je jejím dcerám deset a dvanáct let a Drew v časopise People prohlásila, že jim nikdy nedovolí stát se dětskými herečkami a prožít to, co ona. Po rozvodu se neváhala přestěhovat z Los Angeles do New Yorku, aby jim byla blíž. A zatímco se většina celebrit chlubí svými okázalými nemovitostmi, ona se přestěhovala do běžného bytu. Barrymore, se jměním odhadovaným na více než sto miliónů dolarů, si tak získala spoustu fanoušků, kteří herečce tleskají za její “skromný” domov, do kterého je nechává prostřednictvím sociálních sítí pravidelně nahlédnout. Drew Barrymore bude brzy padesát let a nedávno pro magazín People přiznala: “Toto bylo bez pochyb mé nejlepší desetiletí života.”

Zdroj: iGlanc.cz, people.com, britannica.com, dailymail.co.uk, elpais.com, hellomagazine.com

Související články