Kevin Costner, Ashton Kutcher, Mila Kunis, Kourtney Kardashian, princ Harry a jeho Meghan, Oprah Winfrey či Ellen Degeneres si asi jen tak nezaplavou. Když si před lety kupovali své příbytky u krásného pobřeží Santa Barbary a Montecita, mohli se v klidu probudit, vyjít na terasu a kochat se pohledem na tyrkysové moře. Nazout tenisky a vyběhnout na pláž, nebo se projít naboso a cítit hebký písek pod nohama, osvěžit se několika tempy ve vlnách, případně si zlepšit kondičku na surfu. Dnes? Ona idylka se mění.

Zdroj: Youtube

Celebrity a žraloci. Noví sousedé

Místo snového pohledu na modré moře se může naskytnout nevábná podívaná plná krve. Pokud nebude dotyčný zrovna ve vlnách, to je ještě horší varianta. Když se houpete v mořské kolébce a polechtá vás ploutev žraloka, není to nic příjemného. Takové setkání může ale nejen celebritám poskytnout žralok bílý, který se nastěhoval právě do míst nedaleko jejich obydlí.

Ohrožení dětí i surfařů v Kalifornii

Hbití fotografové pořídili několik snímků těchto predátorů, kteří zatím prozkoumávají nově okupované místo. Na dohled však byli surfaři i hrající si děti. Zatím se naštěstí nestala žádná tragédie, výskyt žraloků v daném místě ale hodně zkomplikuje život návštěvníkům tamních pláží.

Je bílý žralok nebezpečný?

Hbité tělo, zlý pohled, ostré špičáky a ta velká tlama. Určitě se vám vybavuje i ona známá melodie z nejpopulárnějšího žraločího snímku, Čelisti. Právě tento film v nás vyvolal strach ze žraloků, avšak většina z nich není člověku nebezpečná. Bohužel, žralok bílý mezi ně nepatří, naopak se o něm hovoří jako o nejnebezpečnějším druhu pro člověka.

Soužití žraloka a člověka? Expert promluvil

Expert na žraloky z Kalifornské univerzity, Dr. Lowe, deníku The Sun přiblížil, že se zatím zkoumá, zda tu žraloci hledají klidné zázemí pro chov svých mláďat, nebo mohou být lidem skutečně nebezpeční. „Zatím nedošlo k žádnému úmrtí a je možné, že jejich soužití s lidmi bude bez problémů,“ řekl odborník s tím, že díky vzájemnému respektu nemusí k tragédiím vůbec dojít.

Kolik stojí domy celebrit?

Kdyby se známé osobnosti necítily v této oblasti dobře, mohou zpeněžit své příbytky. Například princ Harry s Meghan své kalifornské sídlo koupili před lety v přepočtu za asi 330 miliónů korun.  Není divu, když vila má jen 16 koupelen. Zázemí legendární moderátorky Oprah Winfrey stálo více jak dvě miliardy korun. Je však otázka, jestli se celebritám investice vrátí, když mají jejich reality takovou „menší“ žraločí vadu.

Související články