V úterý dopoledne proběhlo v brněnském krematoriu poslední rozloučení s Denisou. S tou Denisou z MasterChefa, která na začátku dubna prohrála svůj dlouhý boj s nemocí. Její diagnóza byla nemilosrdná, rakovina mozku. Poprvé se u ní projevila už před deseti lety, zrovna měla před svatbou. Nemoc se Denise na dlouho podařilo zkrotit, ale loni zaútočila ve své nejdrsnější podobě a proměnila se v jeden z nejagresivnějších nádorů, takzvaný glioblastom.

Holky v červených lodičkách

Krematorium v Brně, odkud pocházela, se sice zahalilo do typických černých odstínů, ale několika detailů si nešlo nevšimnout. Její kamarádky totiž na sobě měly kromě černého oblečení výrazné rudé lodičky a rudé rtěnky. Bylo to prý jedno z posledních přání Denisy, a tak jí ho splnily. Chtěla, aby byl její pohřeb oslavou života. Života, co by si měl člověk od první chvíle užívat naplno.

Každá žena je osobnost

Všichni o ní mluví jako o krásné ženě a to ona bezpochyby byla. A chtěla být krásnou ženou a cítit se jako žena až do poslední chvíle. Vlastně i rudá rtěnka a lodičky je svým způsobem také silný instrument ženskosti. Ona sama kdysi na sociální síť napsala: „Ano, jsem ta žena, co bojuje s nádorem v hlavě, co ráda vaří, cestuje, ráda pomáhá lidem, stará se o domácnost a děti, ale taky ta, co má ráda ženskost, smyslnost a hezké kousky sexy oblečení. Jsem bývalá modelína, co má pro módu vášeň. A ano, nemám ráda jen tak obyčejné kousky, ale spíš kožené oblečení a sexy kousky. Každá žena je osobnost. Má svoji ženskost, skryté touhy a svá tajemství.”

Pro Denisu byla ženskost významnou součástí její osobnosti, takže se nestyděla a dávala ji najevo. Klidně i tím, že na internet umístila odvážnou fotografii ve spodním prádle a s bičíkem v ruce, kterou sice někteří těžce rozdýchávali, ale reakce Nikol Leitgeb je všeříkající: „Denisko, serte na lidi, dělejte, co se vám chce a co se vám líbí. Já se to teprve učím, díky za lekci.”

Život je krátký, enjoy it!

Až moc se občas ohlížíme na to, co by si druzí pomysleli a to nás brzdí dělat a říkat věci, které k nám zkrátka patří. Nebo byste raději koukali na ženu zničenou nemocí? Ne. Fotky krásné a smyslné ženy jsou víc a takové dodají víc kuráže a odvahy dalším, kdo její příběh sledovali. Většina z nás si začne život užívat až ve chvíli, kdy ten nahoře odpočítává zbývající čas. A tohle je jedno z důležitých poselství, které se Denisa snažila ostatním předat: Život je krátký, užívejte si ho! Trávila co nejvíc času s rodinou, dělala to, co ji baví, udržovala pevná pouta se svými kamarádkami a byla krásnou a smyslnou ženou do poslední chvíle.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram

Související články