V roli Mariky, teď už manželky Kamila, kterého hraje Jan Kopečný, se v seriálu Zoo objevovala až do vysokého stupně těhotenství. Tvůrci je zakomponovali do děje, chvíli ale svůj požehnaný stav musela před kamerami skrývat. „Dost mi v tom pomáhaly kostymérky volným oblečením. V ruce jsem nosila kabát, tašku nebo jsem seděla za stolem. Honza Kopečný byl v seriálu nejdřív přítelem Viky, kterou hraje Eva Burešová. Když Eva odešla na mateřskou, autoři z něj udělali mého přítele – a taky jsem otěhotněla. Jsem zvědavá, kdo bude do třetice,“ směje se Denisa, která si dala po porodu jen krátkou pracovní pauzu.

K natáčení se vrátila na podzim, dcerku si bere s sebou, a když je před kamerou, holčičku hlídá v šatně hereččina maminka. „Mám zhruba tři natáčecí dny do měsíce, takže není problém to zvládnout,“ říká herečka. Postavu jménem Marika hrála i v seriálu Ohnivý kuře. „Moc mě bavila, bylo to třeštidlo s bláznivými nápady, které se snažilo získat Mika, tedy Kubu Prachaře. V seriálu Přístav jsem hrála policajtku, která byla drsnější, v Doktorech z Počátků zase hodnou holku původem z děcáku,“ vyjmenovává Denisa. Objevila se taky v seriálech Specialisté, Mordparta nebo Bodyguardi, ve filmech Colette, Prázdniny v Provence, Léto s gentlemanem, Jan Žižka a dalších. Diváci si ji ale pamatují asi hlavně z pohádky Řachanda, v níž hrála rozmazlenou princeznu Markétu, jejíž manýry zkrotí až nedobrovolný pobyt v kouzelném lese plném zvláštních bytostí.

Zdroj: Youtube

Vánoce se vším všudy

Denisa se narodila 2. ledna 1989 v Praze, její rodiče i starší bratr jsou ekonomové. Od dětství chodila do dramatického kroužku, věnovala se také tanci – od baletu přes scénický tanec až po street dance či jazz dance, ale také latinskoamerickým tancům, které tančila závodně. Hodně se věnuje józe a pravidelně běhá. Studovala na DAMU, ze školy byla ovšem vyloučena a později pokračovala na Vyšší odborné škole herecké. Přiznává, že DAMU pro ni byla špatná zkušenost. „Na téhle škole musí být člověk osobnost, mít ego a nenechat se jen tak něčím rozhodit, o což se někteří profesoři pokoušeli. Možná v nás chtěli vypěstovat odolnost proti stresu, proto nás někdy i trochu sráželi. Já jsem o sobě začala pochybovat, přestala jsem si věřit, chybělo mi sebevědomí. O to víc jsem pak ale byla rozhodnutá, že jako herečka prorazím. Jen jsem si musela najít jinou cestu.

Mateřství si chci užít

Člověk by se měl pouštět právě do toho, čeho se bojí. Ale nesmí tlačit na pilu. Věřím, že každému dá vesmír to, co zrovna potřebuje – že to, co mám vědět, se dozvím. I kdyby mi to měl říct někdo u vedlejšího stolu v kavárně. Jen musí být člověk otevřený a ochotný takové informace přijmout,“ vysvětluje Denisa. V současnosti tedy natáčí Zoo a k tomu se postupně vrací do divadelních inscenací, hraje ve čtyřech různých divadlech. Víc práce by teď ani nechtěla, chce mít co nejvíc času na dcerku. „Mateřství si chci užít, tyhle chvíle mi nikdo nevrátí,“ líčí herečka.

Zdroj: časopis TV Pohoda

Související články