Channing Tatum prorazil v roce 2006 rolí v teenagerovské taneční romanci Step Up a od té doby se v podstatě nezastavil. Dokázal být akční hvězdou (G. I. Joe, Útok na Bílý dům, Zkrat), pobavil svým komediálním talentem (Jump Street 21, Ave, Caesar!, Loganovi parťáci), dojal jako romantický hrdina (Milý Johne, Navždy spolu), přijal herecké výzvy (Vedlejší účinky, Osm hrozných) a stvořil vlastní respektovanou filmovou sérii inspirovanou jeho striptérskou kariérou (Bez kalhot). To vše během dvanácti let.

Zdroj: Youtube

Potřeboval jsem pauzu od herectví

V roce 2017 pak přišla krize. „Jen jsem makal a makal a makal. Točil jsem i čtyři filmy za rok, bez pauzy. Nakonec jsem samozřejmě nebyl ani herecky tak dobrý, protože jsem prostě neměl energii,“ vzpomíná na období, kdy vážně přemýšlel o tom, že opustí herectví. „Měl jsem ale štěstí v tom, že jsem si naspořil nějaké peníze, mohl jsem si vzít volno a udělat si pořádek v životě,“ říká Channing, jenž v pauze napsal i úspěšnou knihu pro děti. Překvapivé? Možná, ale Channing je velmi tvůrčí. „Když jsem měl pauzu, fotil jsem, sochal, psal… Ne scénáře, ne knížky, byla to jen kreativní činnost. Prostě jsem potřeboval relax,“ vysvětluje herec, jenž se nakonec rozhodl ve své práci pokračovat – a k tomu začít i s režií (komedie Zábavná psí cesta z roku 2022).

Manželství se zachránit nepodařilo

Během pauzy potřeboval nabrat síly – také po bolestném rozvodu s herečkou Jennou Dewan, s níž byl ženatý deset let. „Bojovali jsme o náš vztah do posledního momentu, i když nám bylo už dlouho jasné, že jsme se skutečně odcizili. Vesmír nám v podstatě od začátku ukazoval, jak rozdílní jsme, ale jako mladí jsme to ignorovali. Ale když vychováváte dítě, prostě se to projeví,“ říká a dodává: „Čelíte tomu každý den, celý den – každý vidíte výchovu jinak, svět vnímáte jinak a procházíte životem jinak. Zpočátku byl rozchod děsivý, váš životní plán se najednou sesype jako domek z karet a vy netušíte, co dál. Ale myslím, že to bylo vlastně přesně to, co jsem potřeboval. Asi bych jinak na sobě nikdy nedokázal zapracovat tolik, abych si skutečně uvědomil, co se sebou dál. Začal jsem u své dcery. Vykašlal se na všechno ostatní a věnoval se jí. Bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Stali se z nás nejlepší kámoši,“ říká o svém vztahu s desetiletou dcerou Everly, již má ve střídavé péči.

Chlap s duší dítěte

Do svého comebacku se Channing skutečně obul. Loni uvedl dobrodružnou komedii se Sandrou Bullock s názvem Ztracené město, v níž si udělal velkou legraci sám ze sebe. Hrál totiž modela, nabušeného krasavce se zlatým srdcem a trochu nižším IQ, jenž se rozhodne zachránit úspěšnou spisovatelku ze spárů šíleného miliardáře.

Snímek ve stylu Honby za diamantem se povedl, a kromě diváků se bavila i jeho herecká kolegyně Sandra Bullock, která si spolupráci moc pochvalovala. „Channingovo kouzlo spočívá v tom, že je na jedné straně brilantní a důvtipný byznysmen, ale zároveň má duši dítěte, které miluje smích. Dokáže se chovat jako sofistikovaný blázínek, který přináší radost, kamkoli vkročí,“ prohlásila herečka.

Letos se pak herec vrátil ve velkém stylu – a podle svých slov v nejlepší fyzické formě – ve třetím dílu striptérské série Bez kalhot: Poslední tanec. Původně se do starých Kalhot (či spíše roucha Adamova) už vracet nechtěl. Považoval svou cestu s postavou Magic Mikea za uzavřenou; kromě dvou snímků Bez kalhot (2012) a Bez kalhot: XXL (2015) produkoval pro HBO May také reality show Finding Magic Mike o hledání nejlepšího striptéra a také sérii živých vystoupení Magic Mike Live, která po světě vydělala ročně kolem sta milionů dolarů!

Živou show viděl Steven Soderbergh, režisér předchozích svlékacích celovečerních filmů, a rozhodl se, že prostě musí natočit ještě trojku. Channing tušil, že má tak trochu pravdu. Svět se během pár let hodně změnil a bylo potřeba Mikeův příběh dotáhnout. „Ty první dva díly se soustředí jen na mužské postavy, jsou o mužích pro ženy, nebo tedy pro lidi, kteří mají rádi muže. A ani jeden, ani druhý nemá žádnou pořádnou silnou ženskou postavu,“ hodnotí zpětně Channing. Jeho dvorní scenárista Reid Carolin se pustil do práce a napsal titulnímu hrdinovi protivnici a partnerku v jednom – bohatou a krásnou Maxandru, jež zkrachovalému striptérovi Mikeovi nabídne další životní šanci a štaci. Maxandru si zahrála legendární Salma Hayek! A jaké to bylo, strčit Salmě svůj rozkrok do obličeje a nosit ji po místnosti pověšenou za nohy kolem vlastního krku? „Děsně divné,“ přiznává Channing s širokým úsměvem. „Víte, ona byla jedním z mých prvních idolů vůbec!“

Do budoucna chystá herec romantickou komedii Project Artemis se Scarlett Johansson, v němž si zahraje pracovníka NASA v programu Apollo. K tomu se objeví v režijním debutu své současné partnerky, herečky Zoë Kravitz a chystaný thriller nese řízný název Pussy Island.

Channing, Briggs a Zábavná psí cesta

V roce 2022 představil svůj režijní debut, který si také sám produkoval. Scénář napsal a snímek spolurežíroval Reid Carolin, s nímž herec spolupracoval již při tvorbě svého striptérského „opusu“ Bez kalhot. Jedná se o jednu velkou poctu Channingově fence Lulu, kterou adoptoval z útulku a která bohužel podlehla rakovině. Channing se obsadil do hlavní role vojáka ve výslužbě Briggse, jenž by se chtěl vrátit do akce, ale trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Aby toho nebylo málo, dostane zvláštní úkol. Jeho kamarád a bývalý parťák z vojny zemře nečekaně při autonehodě a Briggs musí dopravit jeho armádního psa, fenku Lulu, na jeho pohřeb.

Pes má pověst problémového zvířete s agresivními sklony a Briggs není nadšený, ale rozhodne se prokázat kamarádovi poslední laskavost. Vydává se tak na komplikovanou cestu, na jejímž konci ho čeká překvapivé rozuzlení… A jak se Channingovi líbilo poprvé v životě sedět v režijním křesle? „Víte co, po sedmnácti letech spolupráce s režiséry máte pocit, že už vlastně víte, o čem to je. A pak padne první klapka a teprve pak vám dojde, kolik rozhodnutí musíte neustále dělat. A čas… čas je váš nepřítel. A naší hlavní hereckou hvězdou byl pes, což taky měnilo situaci den ode dne,“ smál se po premiéře herec.

Zdroj: časopis TV Mini

Související články