Těšili jsme se na ni před pár lety i my. Céline Dion měla přicestovat do Prahy a odehrát tu svůj koncert. Ten zprvu přeložila, v roce 2023 však definitivně zrušila celé turné. Důvodem byla choroba, vzácná autoimunitní porucha Stiff-person syndrome, které se říká syndrom ztuhlého člověka. Nemocným postupně degeneruje svalstvo, tuhnou svaly, nemohou postupně kontrolovat pohyby a trpí také nesnesitelnými křečemi. Nejde však pouze o svaly „větší“, například ty, které poskytují oporu kosternímu systému. Může se to týkat i hlasivek, jak Céline nyní názorně ukázala.

Zdroj: Youtube

Céline Dion a nemoc? Nechce to vzdát

Onemocnění oblíbenou divu velmi zasáhlo. „Říkala jsem si, proč zrovna já? Co jsem udělala špatně? Je to moje vina?“ ptala se Céline. I přes počáteční smutek, zoufalství a beznaděj se ale zpěvačka rozhodla bojovat. Jak prozradila, musí cvičit, doslova dřít pětkrát týdně, aby si udržela standardní kondici. Bohužel, cviky na hlasivky tak účinné nejsou.

Dokument I Am: Celine Dion

Když Céline nemohla vycestovat za svými fanoušky, spojí se s nimi alespoň prostřednictvím dokumentu I Am: Celine Dion, který bude mít premiéru 25. června na platformě Amazon Prime Video. V něm dopodrobna přiblíží, jaké to je bojovat se zákeřnou nemocí. O ní rovněž promluvila v pořadu Today televize NBC News. Citlivým momentem byla zpěvaččina snaha zazpívat pár tónů. „Je to, jako by vás někdo škrtil,“ říkala Céline a její hlas opravdu zněl jako nářek.

Vrátí se Céline Dion ke zpěvu?

To je otázka, která všechny zajímá. A v neposlední řadě i Céline. Jak sama zpěvačka prozradila, zejména v počátcích nemoci si myslela, že ji choroba paralyzovala už navždy. Že už nikdy nevstoupí na pódium a my neuslyšíme hity jako My Heart Will Go On. V poslední době se v ní ale prý objevuje odhodlání. „Někdy mám pocit, že jsem připravená,“ svěřila se Céline s tím, že její tělo si řekne.

Hlas jako zvon, ale smutný život Céline

Oblíbená zpěvačka sice dostala do vínku dar v podobě zlata v hrdle, ovšem v životě si zažila nelehké chvíle. Její oporou byl René Angélil, který ji objevil jako 12letý talent. Postupem času se stali i partnery v životě. Reného bohužel už v roce 1999 postihla rakovina jícnu a Céline tehdy dokonce přerušila kariéru, aby se mu mohla věnovat. O dva roky později se dvojici narodil syn René-Charles Angélil. Dvojice toužila po dalším dítěti, bohužel se jim nedařilo počít. V roce 2010 se ale na rodinu usmálo štěstí a do domu Céline a Reného přibyla rovnou dvojčata Eddy a Nelson. Bohužel si moc neužila tatínka. Když jim bylo šest let, René zemřel. A Céline se musela nejen vyrovnat se ztrátou, ale i s tím, jak rozdělit čas mezi rodinu a kariéru.

Související články