Stále máme problém si to naplno uvědomit, ale sociální sítě skutečný život zkreslují. Jsou odrazem toho, jak si přejeme, aby náš život vypadal. Dokonalá přehlídka perfektně na sebe navazujících obrázků z cestování, v krásných outfitech, jak nám to sluší, jak máme radost. A s každým srdíčkem se cítíme lepší, užitečnější a žádanější. Co už ale ostatní nevidí, že za tou jednou hezkou fotkou je v mobilu dalších padesát nepovedených. Kde máme dvojitou bradu, zmáčknuté břicho, divné vlasy, tlustá lýtka nebo velký nos.

Kdo je Bree Lenehan

Bree se odjakživa nedokázala přijmout a měla potřebu se skrývat. Jeden extrém střídal druhý, záchvatové přejídání, drastické kolísání váhy. Na starších fotkách a videích si schovávala obličej za rukama, tělo halila do volného oblečení. Bylo to umocněné i tím, že v dětství byla silnější a spolužáci se jí smáli. Tak začala cvičit, kontrolovala každý gram jídla, pořád se vážila a fotila si ”pokrok”. Byla posedlá tím, jak vypadá.

Teď by si sedmadvacetiletá Australanka přála, aby se mohla vrátit zpět v čase a tu nejistou mladou holku obejmout. Dnes je z ní sebevědomá a vyrovnaná žena, ale až do svých třiadvaceti let se nechala ovládat. Čím vlastně? Pocity, že nikdy nebude dost dobrá. Sužovaly ji výčitky, znechucení a pohrdání.

Jedna fotka na Instagram, zbytek do koše

Spousta z nás vnímá své tělo negativně, a když ne celé, tak jeho konkrétní části. Na ty domnělé vady se pak intenzivně zaměřujeme a proklínáme je, kontrolujeme v zrcadle, hledáme ujištění, že to třeba není tak hrozné, zatímco srovnáváme svůj vzhled s ostatními. S těmi ostatními na sociálních sítích, kteří své domnělé vady schovávají před světem úplně stejně jako vy.

Kašlete na to, buďte jako Bree

Právě tady se dostáváme k bodu, kdy to Bree přeplo v hlavě a řekla si, že život je moc krátký na to, abychom své tělo každý den nenáviděli. Její profil staví hlavně na fotografiích, kde vidíme černé na bílém ”pózu” a ”skutečný život”, který nás ne vždy zastihne připravené. Můžete to svým způsobem brát i jako návod, jak se správně vyfotit, protože když projíždíte její profil, narazíte na užitečné drobnosti, které nás na fotkách dělají lepší; zatáhnout břicho, vypnout prsa, vyšpulit zadek, najít dobré světlo, usmát se…

„Za pět let si na vás lidé, kteří vás dnes odsuzují, ani nevzpomenou... Ale ty roky, kdy jste se skrývali a nenáviděli? Ty už nikdy nedostaneš zpátky.”

Bree Lenehan

Související články

Anebo nahlédnout do hloubky a žasnout, že se v obou případech jedná o stejné tělo. V jednom je perfektní, v tom druhém normálně lidské. Není to o tom, že teď přestanete cvičit a začnete se plnit fast foodem, je to o tom, že se přestanete lynčovat za malichernosti, které jsou naprosto normální a k životu patří. Máme strie, máme celulitidu, pupínky, vrásky, nafouklé břicho.

Jako žena se vůbec nedivím, že už má Bree Lenehan skoro jeden milion sledujících. Najdete ji samozřejmě i na TikToku nebo YouTube. Pro mě osobně je její profil návykový, protože i já jsem schopná nenávidět fotky, kde vynikne vše, co na sobě nemám ráda (a co dost pravděpodobně nikdo jiný vyjma mě absolutně neřeší), takže mě tahle usměvavá holka průběžně vrací do reality.

Zdroj: iGlanc.cz, sociální sítě Bree Lenehan