Ariana Grande poprvé zaujala na Broadwayi v roli roztleskávačky Charlotte ve hře s názvem 13. Pak přišel další průlom, kdy se šestnáctiletá dívka dostává na televizní obrazovku kanálu Nickelodeon v pořadu Victorious. Hraje rozkošnou Cat Valentine, díky níž se stala idolem amerických teenagerů. Daň za to byly její vlasy, které si musela do role často barvit na červeno. Zničilo jí to kadeře natolik, že dodnes často nosí falešný culík. Na druhou stranu, právě ”ponytail” se pro ni časem stal naprosto ikonickým.

Ale zpět na začátek. Už v těchto projektech prokázala, že má pěvecký talent a touží ho rozvíjet. Na YouTube, kam nahrávala slavné covery, na ni narazil režisér hudebního studia Republic Records, se kterým podepsala nahrávací smlouvu a vydala svou první píseň Put Your Hearts Up.

Zdroj: Youtube

Vzestup na pěvecký vrchol

V roce 2013 dala sbohem svým rudým vlasům, změnila image a vydala své první studiové album Yours Truly, se kterým naplno odstartovala svou úspěšnou hudební cestu. Její album zaznamenalo obrovský úspěch a Ariana se zařadila mezi nejpopulárnější mladé hudebníky. Vrchol žebříčků atakovala v roce 2014 se svým druhým studiovým albem s názvem My Everything, kde nechybí hity jako Love Me Harder či Bang Bang a One Last Time. V únoru 2015 odstartovala své první celosvětové koncertní turné s názvem The Honeymoon Tour. Následně se jí dostalo obrovské pocty, když s ní Andrea Bocelli nazpíval píseň E Più Ti Penso. Ta se stala úvodním hitem jeho alba Cinema z roku 2015.

Ariana ždímala slávu a sypala ze sebe jedno album za druhým. V roce 2016 vydala další - Dangerous Woman. Tato deska byla nominována na cenu Grammy za Nejlepší popové vokální album a titulní skladba se stejnojmenným názvem na cenu za Nejlepší popový sólový výkon.

Ariana do pop-music vrátila řemeslo skutečného charakteru. Bez předepsaných limitů nahrávacích studií odzbrojila celý svět tím, že byla přesně taková, jakou jsme ji potřebovali - zranitelná, trochu naivní, snící, usměvavá, chtějící zpívat o tom, co trápí dívky jejího věku.

Tragédie proměněná v úspěch

V roce 2017 při turné k albu Dangerous Woman nastražili do Manchester Areny islámští extrémisté bombu, která v koncertní hale zabila dvaadvacet návštěvníků. Ačkoliv byla Ariana ze situace zdrcená a zrušila zbytek svého turné, neklesla na mysli a vrhla se do plánování koncertu na podporu rodin pozůstalých. Jejího benefičního koncertu s názvem One Love Manchester se zúčastnily hvězdy jako Justin Bieber, Katy Perry či Miley Cyrus. Tragédii dokázala proměnit v úspěch. Arianu za tuto akci jmenovali čestným občanem Manchesteru. V tomto roce jí také byla Billboardem udělena cena Umělkyně roku.

Ke konci roku 2018 vydala hit Thank U, Next, který vyšel na její stejnojmenné desce, a tak trochu reflektoval její osobní partnerský život. K titulní písni natočila i veleúspěšný videoklip, který se stal nejsledovanějším hudebním videem na YouTube do 24 hodin od vydání.

Nové výzvy

V roce 2019 ji Forbes zařadil mezi nejlépe vydělávající celebrity a Billboard ji označil za nejlépe placenou sólovou hudebnici roku 2019. Na Instagramu ji k dnešnímu datu sleduje 377 milionů fanoušků.

V roce 2020 Ariana Grande získala velký počet slavných hudebních cen a o rok později se objevila v očekávaném snímku K zemi hleď, kde si zahrála bezohlednou pěveckou hvězdu. A troufla si i na svůj oblíbený žánr - muzikál. Na konci roku 2021 bylo už jisté, že si zahraje roli Glindy v nadcházející dvoudílné filmové adaptaci muzikálu Wicked. 

Ariana a muži

Není divu, že je Ariana v hledáčku médií, veřejnost pochopitelně zajímá její osobní život. Slavných partnerů měla hned několik, mezi nejznámější a veřejně propíraný vztah však patřil ten s rapperem Macem Millerem (2016-2018). Společně vydali dvě skladby - The Way a My Favorite Part. Nicméně Mac se 7. září 2018 nechtěně předávkoval a zemřel (v té době už spolu nechodili - pozn. red.). I tahle skutečnost by leckoho velmi neblaze postihla. Jenže Ariana sbírá sílu tam, kde ostatní upadávají a svým příkladem dokládá, že život může být jak hořký, tak sladký. To je ostatně zpěvaččino nejdůležitější poslání, kterým si dokonce vysloužila pochvalu i od mnohých terapeutů zaměřených na psychické zdraví teenagerů.

Svého osudového muže našla v realitním makléři Daltonu Gomezovi, za kterého se v roce 2021 tajně provdala. Manželství si před médii přísně střeží, ale občasné střípky z jejího soukromého života přece jen občas vypustí na sociální sítě.

Beauty tvář

Ale tímto její aktivity zdaleka nekončí. Rozhodla se otisknout svou ikonickou vizáž do linie vlastní kosmetiky pod názvem R.E.M. Beauty. Pojímá hydratační mlhy, sprchové krémy a soufflés, ale i dekorativní kosmetiku, na níž spolupracuje s make-up guru Patrickem Ta.

Její osobní stylistka Mimi Cuttrell Arianu stylizuje do rozverné školačky s typicky vyčesaným staženým culíkem a cukrovými outfity. Zvláštní pozornost pak věnuje botám, které dosahují extrémní výšky díky módním platformám. Mezi její oblíbené návrháře patří Valentino, Prada nebo Vera Wang.

Zdroj: iGlanc.cz, Storio Mag

Související články